Ustamgeliyor Blog

En ilginç ve güncel yazıları ve konuları bulabileceğin tek adres!

09.07.18.jpg
Stresi azaltan ev dekorasyonları

    Jul 11, 2018    


Çağımızın hastalığı olan stres, her yaştan insanın kurtulmakta zorluk çektiği bir vebadır. İnsan hayatında sayamayacağımız kadar stres nedeni bulunmaktadır. Yaşamımız ve insanlık tarihi boyunca da stres ve nedenleri var olacaktır. Yapmamız gereken hayatımızı kolaylaştırmak için bizi strese sokacak sebepleri olabildiğince azaltmak, değiştirmek ve yok etmektir.

ev dekorasyonu ustamgeliyor.jpg

Günün şamatasından, işin stresli yoğunluğundan kaçıp sığındığımız limanlarımız evlerimizdir. Uzmanların çoğuna göre dekorasyon ve ev düzeninin insan üzerinde etkisi oldukça fazladır. Özellikle kaygı bozukluğu sık sık stres hali ve panik atak yaşayan insanlar için ev dekorasyonu oldukça hayati bir önem taşır. Stresten uzak kalabilmek için ev dekorasyonunda nelere dikkat etmeliyiz bir bakalım.

  stresti azaltan ev dekoru.jpg

Günün stresi genellikle iş yerlerinde başlar, şüphesiz yapmanız gereken günün sonunda evinizin kapısından tek girmeniz. Stresi kapıda bırakın. Eve girer girmez sizi evinizin koridoru karşılar. Bir çoğumuzun ev dekorasyonu konusunda en az önemsediği alandır koridorlar. Oysa ki kapıdan girer girmez bize ilk sıcak havayı verecek alan koridorlarımızdır.

yemek masası modelleri ustamgeliyor.jpg

Özenli bir dokunuşla bambaşka hava verebileceğiniz koridorunuz uzun bir ebata sahipse, duvarlarınıza sevdiklerinizin, aile bireylerinin resimlerini asarak gördüğünüzde sizi mutlu edecek bir hale getirebilirsiniz. Başka bir seçenek olarak koridorunuzu aynalarla dekore ederek evinize girdiğinizde daha geniş ve ferah bir enerji yakalayabilirsiniz.

salon dekorasyonu ustamgeliyor.jpg

Ev dekorasyonunda bitkileri kullanmanın uzmanlarca çok etkili bir stres atıcı, rahatlatıcı etkisi olduğu söylenmektedir. Oturma odanızda, çalışma odanızda mutlaka en az bir tane ev ağacı ve renkli çiçek bulundurmalısınız.

dekorasyon ustamgeliyor.jpg

Az ve öz eşya, yaşam alanınızı daraltan kaba eşyalar ve kalabalık eden fazla objeleri etrafınızdan kaldırın. insanın eşyaya değil de eşyanın insana hizmet etmesi gerektiğini unutmayın. Evdeki fazla eşyanın klostrofobik sonuçlara yol açtığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Sıkışıklık, kalabalık kişinin ruh halini daraltır. Kendinize alan oluşturmak stresten daha kolay arınmanıza yardımcı olacaktır.

Ev dekorasyonuna dair ihtiyacınız olan en iyi uzmanlar Ustamgeliyor'da. HEMEN TIKLA ve müşteri oylarıyla seçilen ustalarımızdan ÜCRETSİZ en uygun fiyat teklifini al.

 

Profesyonel ustaları bulabileceğin tek adres!
Usta Arıyorum Ustayım Müşteri Arıyorum
Boya Ve Badana İşleriKateTemizlik HizmetleriKateMarangoz HizmetleriKateKlimaKateElektrik Ve ElektronikKateBahçe Ve PeyzajKateAraç Servis BakımKateBanyo TadilatıKateBeton Ve KalıpKateÇatı Ve OlukKateÇelik KonstrüksiyonKateDiğer İnşaat İşleriKateDuvar Ve TavanKateEmlak ve Gayrimenkul HizmetleriKateİş Makineleri, Araç Ve EkipmanKateIsıtma SistemleriKateKapı, Pencere ve BalkonKateKlima Ve Havalandırma SistemleriKateMarangoz Ve Ahşap İşleriKateMimarlık HizmetleriKateMühendislik HizmetleriKateMutfak TadilatıKateNakliyat Ve LojistikKatePrefabrik, Konteyner, Kabin Ve ÇadırKateReklam Ve TanıtımKateReklam Ve TanıtımKateSigorta Aracılık HizmetleriKateSıva İşleriKateSpa Ve WellnessKateTesisat İşleriKateYalıtım Ve MantolamaKateYol Ve Zemin DüzenlemesiKateZemin Döşeme Ve KaplamaKateDekorasyonKateTadilatKateBelgelerKateUstamgeliyorKateSEO Arama Motor OptimizasyonuKatePiyano dersiKateDireksiyon dersiKateDedektifKateGitar kursuKateKeman kursuKatePersonal trainingKateTemizlik ve İlaçlamaKateMatematik Özel DersKateKuaförKateDiyetisyenlikKateKöpek BakımıKateDekorasyonKatehayvan bakımıKateGrafik TasarımKateHukukKateOrganizasyon ŞirketleriKateKına OrganizasyonuKateDüğün OrganizasyonuKateSağlık HizmetleriKateMobilya ve MarangozKateParke DöşemeKateFayans DöşemeKateBahçe DekorasyonuKateÖzel Fitness KoçluğuKateÇocuk EğitimiKateÇocuk BakımıKateUluslararası NakliyatKateKepenk ve Panjur SistemleriKateÖzel DersKateSalon DekorasyonuKateBanyo DekorasyonuKateOfis DekorasyonuKateDuvar kağıdıKateÇiçek bakımıKateİç mimarKateBaby showerKateİngilizce özel dersKateçelik kapıKateÖzel ŞoförKateGüvenlik SistemleriKateKamera sistemiKateAlarm sistemiKateHamamKateÖzel gitar dersiKateMüzik dersiKateDüğün çekimiKateDış çekim fotoğrafçısıKateİnşaat sonrası temizlikKateElektrikçiKateKepenk ve panjur sistemleriKateMutfak dekorasyonuKateİngilizce özel dersKateÖzel dil dersleriKateGrafik tasarımKateAmbalaj tasarımıKateBanyo dekorasyonuKateBalkon dekorasyonuKateOfis bölme sistemleriKateÇardak ve KamelyaKateCateringKateCam Balkon sistemleriKate
Kategoriler
Bizi Takip Et
Ustamgeliyor facebook Ustamgeliyor twitter Ustamgeliyor instagram Ustamgeliyor Youtube Ustamgeliyor Google+Arkadas olalim

Yeni cikan yazilar sicak sicak E-Posta
kutuna gönderilsin ister misin?