İnternet Reklamcılığı Fiyatları

İnternet Reklamcılığı Nedir?

İnternet Reklamcılığı Nedir? Nasıl Yapılır?

İnternet reklamcılığı hakkında

Meydana getirmiş olduğunuz hizmetleri online olarak kullanıcıların ve alıcıların hizmetine sunmak için yapılan tanıtıma internet reklamcılığı adı verilir. Aynı zamanda yaşadığımız dönemde oldukça sık tercih edilen reklamcılık alanlarından biri olarak bilinmektedir.

İnternet reklamcılığı, hangi sektörde olursanız olun işinize yarayacak bir reklam aracıdır. Bu sistemi kullanarak hedefinizde olan sisteme oldukça hızlı bir biçimde uğraşmanız mümkündür. İnternetten vereceğiniz reklam sayesinde markanız çok fazla kişiye ulaşacak ve alıcıya çok daha cazip hale gelecektir.

Hangi alanda internet reklamcılığı yapılır?

İnternet reklamcılığı türleri dört kısma ayrılmaktadır.

1) İçerik reklamları: Bu alanda reklam veren ve reklam yayınlayan kişiler tamamen farklı şahıslar olmaktadır. Verilen reklamı yayınlayan kişiler web sitelerine verilmesi gereken kodları ekleyerek web sitesi ile uyumlu reklamı bir şekilde görüntülenmesini sağlar. Bu reklamın tıklanma oranına göre reklam yayınlayanlar para kazanır.

2) E-Mail reklamları: Bu reklamlar daha çok tanıtım amacı ile kullanılan reklamlardır. Buradaki işleyiş bir firmanın mail listesine kaydolması ile kişinin firma hakkındaki kampanyalar, yenilikler gibi her alanda bilgi sahibi olmasını sağlamaktadır. Bu durum ise alıcının firma ile bağı olmasını ve cazip gördüğü alanlarda markaya para kazandırmasını sağlar.

3 Arama motoru reklamları: Bu reklam türü ise yine sık tercih edilen reklam türlerindendir. Arama motorları kullanıcıların en fazla ziyaret ettiği alanlar olarak bilinmektedir. Diğer alanlardansa burada kullanılan kullanıcı miktarı diğerlerine nazaran oldukça fazla olmaktadır. Üstelik bu reklamlar kullanıcının yaşına, cinsiyetine ve konumuna göre de şekillenebilmektedir.

4) Sosyal medya reklamları: Sosyal medya kullanıcısı miktarının her geçen gün çoğaldığı bilinmektedir. İnternet reklamcılığı türleri içerisinde oldukça etkili olduğu saptanan bu madde de hedeflemiş olduğunuz kişilerin hangi sosyal ağı etkin kullandığını öğrenerek sosyal medya reklamları yaptırtabilirsiniz. Ulaşmak istediğiniz kitlenin mutlaka hangi alanda fazla zaman harcadığını öğrenerek o alan üzerinde reklam kampanyası başlatmalısınız.

İnternet reklamının faydaları nelerdir?

Markanızın yahut vermiş olduğunuz hizmetin internet üzerinden reklamının yapılması, çok daha büyük bir kitle tarafından tanınmanızı sağlayacaktır. Bu yöntem sayesinde reklamınız oldukça kısa zaman içerisinde yüzlerce kişiye ulaşacaktır. Böylece ürün ve hizmet satış oranınız büyük ölçüde artacaktır.

 

 

 

İnternet reklamcılığı fiyat

İnternet reklamcılığı hakkında merak edilen tüm fiyat bilgileri için ortalama fiyat verecek olursak 600 TL ile 1.000 TL arasında değişen bir ortalama vermemiz doğru olacaktır. Ancak her ne kadar ortalama olarak verdiğimiz bir fiyat olsada bu fiyatın artışı yahut eksilmesi sizin talep ettiğiniz işin meziyetine göre artış veya eksilme gösterebilmektedir.

İnternet reklamcılığı hangi başlıkları içinde barındırır?

  • Influencer Marketing

  • Mobil Reklamcılık

  • Reklam Yönetimi

  • SEO

  • Sosyal Medya Pazarlama

Tüm bu alanlarda verilen  hizmette fiyat belirlemesi yalnızca kişilerin talep ettiği iş ve işin külfetine göre değişmektedir. Ayrıntılı fiyat bilgisi için ustamgeliyor sayfasından oluşturacağınız talep ile net bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!