Grafik ve Tasarım Fiyatları

Grafik ve Tasarım Nedir?

Grafik ve Tasarım Nedir? Nasıl Yapılır?

Grafik tasarım hakkında

Grafik tasarım, kitap, afis, logo, broşür, bilgi ve uyarı işaretleri gibi birçok benzeri alanı içermektedir. Görsel ilkeler ile yazıyı kullanarak izleyiciye tesir etmesini ve belli bir mesajı kitleye ulaştırması için üretilen tasarım dalıdır.

Görsel iletişim sanatlarından en önemlisi olarak kabul edilen grafik tasarım, görsel unsurları çizgiler ile aynı yönde yerleştirildiklerinde durağan ve muntazam, karşıt yönde yerleştirildiklerinde enerjik ve dinamik bir yapı oluştururlar.

Bu alanda amaç, estetik ve iletişimde kaliteyi oldukça üst seviyelere taşımaktır. Üretkenliğin ve hayal gücünün, teknoloji ile birleştiği alanda, meydana gelen görsellerin içinde grafik işlemi bulunmaktadır. Grafik tasarımda yapılmak istenen bir tasarımın var olan objeler kullanılarak belli bir akort içerisinde birleştirilip iletmek istenen kitleye hazır hale gelmesidir.

Yaşamış olduğumuz dönemde, bütün sektörlerin olmazsa olmazı olarak bilinen reklam oluşumu, kullanılan en önemli iletişim tasarım dallarından biri olan grafik tasarım iç ve dış cephe çalışmaları, afiş, broşür, dergi, web grafik, resim, logo çalışmalarına kadar oldukça geniş bir çalışma alanına sahiptir.

Bu alanda çok daha kısa ve açıklayıcı bir diğer tanımı için ise fotoğrafların stilize edilmiş halidir demek mümkündür. Renk ve motif ahengi konusunda bilgi gerektiren bu alan büyük bir çoğunluğu ile de Photoshop bilgisi gerektirmektedir.

Tasarım ilkeleri nelerdir?

Grafik tasarım alanında oldukça önemli bir yere sahip olan tasarım ilkeleri, yapılacak her tasarım için olmazsa olmaz bir yere sahiptir. Tasarım ilkeleri içerisinde yer alan maddeler ise şöyledir;

  • Çizgi, koyu, açık, tonlama, renk, şekil, nesiç, taraf, ölçüt ve tüm bunlardan başka oran, görsel hiyerarşi, görsel devamlılık, bütünlük, vurgulama gibi önemli ilkeler bulunmaktadır.

Görsel sanatlar kapsamındaki heykeltıraş, ressam gibi mesleklere sahip olan sanatçılardan biri olan grafik tasarımcılar, basılması talep edilen materyali şık ve estetiğe önem verilerek yapılan; yazıları ve görsel ilkeleri işin niteliğine uyumlu bir grafik dili kullanarak albenili hale getiren ve bu yöntem ile iletişim ortamı oluşturan sanatçılardır.

 

 

 

Grafik tasarım fiyat

Grafik tasarım, kendi içerisinde birçok alanı içeren görsel sanat alanıdır. Günümüzde var olan küçük ve büyük tüm işletmecilerin ihtiyaç duyduğu logo tasarımı, kartvizit tasarımı, broşür tasarımı ve marka, hizmet reklamlarının gereği gibi yapılması için talep edilen grafik tasarımı hayatımızın birçok alanında ihtiyaç haline gelmektedir.

Sizlerde bu alanda ihtiyaç sahibiyseniz ustamgeliyor sayfasında Türkiye'nin 81 ilinde hizmet vermekte olan profesyonel tasarımcılarımızdan faydalana bilirsiniz. A’dan Z’ye her alanda hizmet alabileceğiniz tasarımcılarımız ile iletişime girerek dilediğiniz alanda istediğiniz tasarımı kolay ve hızlı bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Logo tasarım, ambalaj tasarım, broşür ve katalog tasarımı, sosyal banner tasarım, banner tasarım kurumsal kimlik ve kartvizit, reklam banner tasarım ve sosyal medya tasarımları gibi birçok alanda hizmet almanız mümkündür.

Grafik tasarım fiyatları nelerdir?

Grafik tasarım fiyatları hakkında belli bir rakam verilemese de ortalama bir fiyat söylemek mümkündür. Yaptırılacak olan işleme göre değişim gösteren grafik tasarım fiyatları için ortalama fiyat için 250 TL ile başlayarak yaptıracağınız işlemin büyüklüğüne ve miktarına göre fiyatta artış gösterilmektedir.

Bu konuda ayrıntılı bilgi için ustamgeliyor sitesinde grafik tasarımcılarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!