Mobilya ve Marangoz Fiyatları

Mobilya ve Marangoz Nedir?

Mobilya ve Marangoz Nedir? Nasıl Yapılır?

Marangozluk, ağaç işleme sanatıdır. Ormanlardan getirilen ağaçları doğal hali ile ya da makinalar tarafından işlenmiş hali ile aldıktan sonra kesme, biçme, şekil verme, zımparalama gibi işlemlerin ardından nesneleri ortaya çıkartan kişilerdir. Ahşap malzemeyi, istenilen şekilde göre işleyen ve şekillendiren, binalarda istenilen yerlere yerleştiren ya da ahşaptan eşya yapan kişilere dülger denilmektedir. Marangozlar ağacı malzeme olarak kullanarak mobilya, sandalye, koltuk, kitaplık, çalışma masası gibi eşyaların üretimini yaparlar. Ürettikleri ürünler her yerde kullanılır ve geçimlerini marangozluk işleri ile sağlarlar. Odun ile yapılacak her şeyde ustalıklarını gösterirler.

İstediğiniz mobilyayı yaptırmak için en iyi marangozlar ustamgeliyor.com da.

Marangoz ilk olarak gelen oduna istenilen ölçülerde keser. Daha sonra ise, ölçüleri ve şekli tasarlanmış olan mobilya, sandalye, koltuk, kitaplık, çalışma masası gibi herhangi bir eşya yapmak için bu odunları kullanırlar. Tamamen ölçülere göre kesim yaparak, tahtaya şekil verir ve istenilen ürünü elde eder. Bu eşyaların yapımında kendi yetenek ve kabiliyetlerini kullanarak en güzel en iyi ürünü elde etmeye çalışırlar. Meslek gerekliliklerini yerine getirerek, müşterinin istediği ya da kendi isteklerine yönelik ürünler ortaya çıkartırlar. Marangozluk eğitimi ise çıraklık ile başlar. Bu mesleği yapmak isteyenlere küçüklükten başlayarak ustaları tarafından mesleğin yeterlilikleri, teknik kabiliyet ve mesleğe yönelik kabiliyet kazandırılır. Bu eğitimleri tamamlayan çıraklar sırasıyla kalfalık ve ustalık dönemine geçiş yaparlar ve kendi kendilerine yeteneklerini kullanarak mesleklerini yerine getirirler.

Ustamgeliyor.com ile Nakliyat, Dekorasyon, Halı Yıkama gibi pek çok alanda en başarılı ustalar bir araya geliyor. Peki, müşteriler ustamgeliyor.com aracılığı ile hizmet almak için ne yapmalıdır.

  • İlk olarak sisteme üye olmalısınız.
  • Ardından almak istediğiniz hizmet ile ilgili iş talep formunu detaylı ve dikkatli bir şekilde doldurmalısınız.
  • Oluşturduğunuz iş talep formu ustamgeliyor.com üyesi olan sizin ihtiyaçlarına tam olarak çözüm olacak işletmelere iletilmektedir. Ustalar 24 saat içerisinde sizinle iletişime geçerek, fiyat seçenekleri sunacaklar.
  • Ustalar tarafından sunulan teklifler arasından hangisini seçeceğiniz tamamen size kalmıştır. Seçim yaparken ustanın hizmet profilini incelemenizi tavsiye ederiz.

 

 

 

 

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Ustamgeliyor'da Mobilya ve Marangoz Fiyatları Hakkında

Marangozların eskisi gibi bulunamadığı günümüzde, işinin ehli olan marangoz ustası bulmak için ustamgeliyor.com size hizmet vermeye hazır.

Hayallerinizdeki mobilyayı üretmek için gerekli olan kalifiye elemanları tercih ederek, her zaman iyi bir sonuç almak isterseniz, en iyi şekilde hizmet alabileceğiniz ustamgeliyor.com, bütçenize dost çözümlerle aradığınızı bulmanızı sağlayacaktır.

İç ve Dış Mekan Dekorasyonunuz Parmaklarınızın Ucunda

Her türlü iç dekorasyon için gerekli olan marangozluk işleri için nitelikli ustalar ve profesyonel çözümlere sitemizde kayıtlı ustalardan ulaşabilirsiniz. Bir tıkla yaptırmak istediğiniz işi kim ne kadara yapacak öğrenmeniz kolay olacaktır. Mail ya da telefonunuza gelen sms ile hangi teklif uygunsa onu seçebileceksiniz.

Mekana Özel Tasarımlar

Mekanınıza özel yapılacak tasarımlar ve marangoz malzemeleri için ilgili firmalardan direkt olarak satıcıyla iletişime geçerek, işçiliğin değerini verirken, aracıların giderlerinden de muaf olursunuz. Hayal ettiğiniz mekanı en iyi şekilde dekore edecek olan ustalara ulaşmanın yolu sitemize ekonomik olarak üye olmakla mümkün olacaktır.

İşi Uzmanına Bırakanların Tercihi

Kısa sürede hizmet alabileceğiniz ustalar size ulaşarak, hangi işi ne kadara yapacaklarını da size belirtecektir. Hayalini kurduğunuz mekanın ortaya çıkması için size aracılık edecek ahşap ustası ve marangozları bularak, hem bütçenize hem de hayallerinize uygun çözümleri bulabilirsiniz. İşi uzmanına bırakıp arkanıza yaslanın ve talebinize gelen teklifler arasından size uygun olanlarını değerlendirmenin keyfini sürün.