Yatak odası.jpg

2018 Yatak Odası Dekorasyon Trendleri

Dekorasyon H.Yıldız     Apr 14, 2018    


2018 yatak odası dekorasyon trendleri hakkında merak ettiklerinizi Ustamgeliyor adresinden bulabilirsiniz. Yatak odalarınızın güzel görünmesi için bu detaylara önem verebilirsiniz.

 

Yatak Odası Dekorasyonu Neden Önemlidir

Yatak odası dekorasyonu neden önemlidir sorusu birçok kişi için aslında önemli görünmeyen ama önemli olan bir konudur.  Yatak odasını ne için kullandığımız düşünülürse bunun önemli daha da iyi anlaşılacaktır. Birçoğumuz işten ya da okuldan geldiğimizde dinlenmek, uyumak, kendimizi rahat hissetmek için bu alanı kullanırız.  Dolayısıyla bu alanın rahat bir şekilde tasarlanması önem kazanacaktır. Yani tazelenmeye fırsat bulamadığınız zaman günlük hayatınız da krize girer ve sonuç olarak iş –özel hayatınızda zarar görebilirsiniz. İyi bir dekorasyon, sizi dinlendirebileceği ve gözünüzü de rahatlatacağı için doğru şekilde yapılmalıdır.  Yani aslında temel mantık, yaşanılan ve dinlenilen alanın sizi daha fazla zorlamamasıdır.

 

2018 Yatak Odası Trendleri

Her sezon mobilyalarda yeni tasarımlar gündeme geliyor.   Sezondaki tasarımların oluşması için markalar ve genel olarak tanıtımı yapılan görseller etkili oluyor. Yani hangi ürüne yönelme varsa bu durumda müşteri ve satış eğilimlerini de belirleyen bölümler önem kazanıyor. 2018 yatak odası trendleri konusuna gelince de tasarım özellikleri açısından yüzlerce farklı seçeneği bulmak mümkün. Ancak hangi modellerin öne çıktığı ile ilgili bir fikir vermek gerekirse şu sıralama yapılabilir:

  • Klasik mobilyalardan oluşan yatak ve dolap setleri, kıvrımlı işlemeleri olan tasarımlar
  • Yere yakın yatak tasarımları, geniş ve sade tasarım dolap, komodin kullanımı
  • Büyük yatak başlığı ve geniş çift kişilik yatak bölümü, ayna, dolap kesimlerinde oval çizgiler
  • Avangart özellikler taşıyan mobilyalarda yerden yüksek yatak sevenlere yönelik kullanım
  • Komodin özellikleri açısından havada asılı kalan iki çekmeceli tasarımlar

 

Hangi Renkler Popüler

Yatak odası modellerinde popüler renkler konusuna gelince bununla ilgili birçok farklı seçenek görülebilir.  Yani her zevke hitap eden mobilyaları seçebilir ve ideal şekilde kullanabilirsiniz. Yatak odası mobilyaları renklerine örnek vermek gerekirse, kırık beyaz, gri tonlar, renkli kullanım sevenler için lacivert ve turkuaz mobilyalar, pastel renkler gibi sıralama olabilir.  Bir ürün seçerken popüler renklere çok da odaklanmamak gerekir.  Yani herkesin düşüncesi zevki farklı olabileceği için sadece bir sene için popüler olan renklere odaklanmamak gerekir.  Uzun vadede sorunsuz kullanacağınız bir renk seçmek artı sağlar. Yani renk seçerken dekorasyon açısından farklı parçalarla da uyum sağlayacak bir renge yönelmek iyi olabilir.

 

Yatak Odasını Büyük Göstermek

Yatak odası ya da ev dekorasyon açısından önemli olan bir konu bir alanın nasıl daha büyük bir hale getirileceğidir. Aynalar bu noktada en iyi yardımcılardan biri olacaktır. Yani derinlik katarak mekanın ferahlatmasında etkili olur.  Ancak yatak odasında yatağın tam karşısında ayna olmaması, dolabın üzerinde ayna varsa biraz uzakta olması gerekir. Bunun dışında gereksiz eşyalardan uzak durmak, oda büyüklüğüne göre ürün seçmek de odanızın ferah ya da sıkıcı olmasını etkiler. Dar bir oda varsa eşyalar az olmalıdır.

 

Aksesuar Olarak Ne Kullanılabilir

Ev aksesuarları çeşitleri çok fazladır ve bu ürünleri nerede nasıl kullanacağınız sizin zevkinize göre gerçekleşmektedir. Yatak odasında da dekorasyon bakımından nasıl bir ürün kullanacağınıza kendi beklentilerinize uyan seçeneklerle karar verebilirsiniz. Ancak yatağınızın yan kısımlarında kırılmaya müsait eşyalar olmamalıdır. Yani rahat hareket etmek için bu konu önemlidir. Örneğin gece uyurken kolunuzun çarpacağı mesafede vazo gibi ürünler olursa düşme ve kırılma yaşanır. Daha sabit duran, hareket etmeyen aksesuarlardan faydalanabilirsiniz.

 

Yatak Odası Fiyatları Ne Kadar

Yatak odası fiyatları 2018 için tek belirli bir fiyat söylenemez. Bunun nedeni marka, ürün gibi detaylara göre fiyatlandırma olmasıdır. Ancak genel fikir vermesi bakımından aralık 1800-7000₺ civarındadır. Bazı markalar belirli dönemlerde indirim yaptığı için yüksek fiyatlı mobilyalar indirime girebilmektedir.  Ancak uzun vadede düşünülürse kaliteli bir ağaçtan üretilen mobilyalara başvurabilirsiniz.  Ceviz ağacı en dayanıklı olanlardan biridir. Bunun gibi ağaç türlerini değerlendirebilirsiniz.  

 

Firma Nasıl Seçmeli

Eğer yatak odası takımı satın almak istiyorsanız Ustamgeliyor adresi üzerinden öncelikle kendi bulunduğunuz yere yakın firmaları aratabilir, bu firmalar arasından seçimle ve ücretsiz teklif al  şeklinde arama yaparak sonuca varabilirsiniz.  Firma öncesinde birkaç farklı seçeneği değerlendirmeniz avantaj sağlar.

Dekorasyon önerileri için ihtiyacın olan en iyi uzmanlar Ustamgeliyor.com'da. 
HEMEN TIKLA ve müşteri oylarıyla seçilen ustalarımızdan ÜCRETSİZ en uygun fiyat teklifini al.

Profesyonel ustaları bulabileceğin tek adres!
Usta Arıyorum Ustayım Müşteri Arıyorum
Kategoriler
Bizi Takip Et
Ustamgeliyor facebook Ustamgeliyor twitter Ustamgeliyor instagram Ustamgeliyor Youtube Ustamgeliyor Google+Arkadas olalim

Yeni cikan yazilar sicak sicak E-Posta
kutuna gönderilsin ister misin?