Ustamgeliyor Blog

En ilginç ve güncel yazıları ve konuları bulabileceğin tek adres!

balkon bahçe.jpg
Kendi balkonunuza hobi bahçenizi kurmaya ne dersiniz?

Balkon dekorasyonu     Sep 13, 2018    


Yorucu şehir yaşantısından bir nebzede olsa kaçarak evlerinizde bulunan küçük balkonlarınızda kendiniz için bir hobi alanı oluşturabilirsiniz. Bu alanda oluşturacağınız ve gün içerisinde veya iş den sonra vakit geçireceğiniz küçük sevimli balkon bahçe dekorasyonu için birkaç püf nokta vereceğiz. 
 
balkon dekorasyonları ustamgeliyor.jpg  

Balkon bahçenizin dekorasyonuna başlamadan önce maddelere ayırarak ilerleyelim.
 
 
balkon sandalyesi ustamgeliyor.jpg  

İlk madde olarak işe başlarken nasıl bir 
hobi bahçesi alanı istediğinizi belirlemelisiniz. Balkonunuzda oluşturacağınız bu hobi alanı için kafanızı netleştirmeden bitki ekimi veyahut alımı yapmanız yanlış ve bilinçsiz seçimler yapmanıza neden olacaktır.

balkon çiçekleri ustamgeliyor.jpg

Hangi mevsimde olduğunuz alacağınız bitki veya sebzenin büyümesi ve gelişmesi için oldukça önemli bir ayrıntıdır.  Dekore edeceğiniz balkonun evinizin bir parçası olduğunu asla unutmayın. Eğer oluşturacağınız
 hobi bahçesi aşırı küçük değilse bir masa sandalye koyarak çay içip kitap okuyabileceğiniz bir alan olarak da zevkle kullanabileceğinizi unutmayın. 
 
balkon dekorasyonu.jpg

İlk kez bitki bakacaksanız bahçenize alacağınız çiçeklerin bakımlarının kolay olup olmadığını bilgi sahiplerine sormadan almayın. Zor bakımı olan bitkiler çabuk bıkmanıza, işin içinden çıkamamanıza( ilk bakacağınız için) neden olacaktır.

bahçe süsleri ustamgeliyor.jpg

Aynı zamanda yapacağınız
 balkon dekorasyonu yaparken bahçe haline gelmesini hedefleyerek aşırı fazla bitki alarak da bakımlarından dolayı bıkabilir pes edebilirsiniz. Bitkilerin bakımı her zaman göründüğü kadar kolay olmayabilir. Ekeceğiniz ürünler her zaman çiçek olmak zorunda değildir, sebze de ekerek küçük olan balkonunuzda verim alabilirsiniz. 
 
balkon çiçekleri.jpg  

Nasıl bir balkon dekorasyonu yapacağınıza karar verdikten sonra, seçmeniz gereken bitkileri de sorup öğrendikten ve aldıktan sonra şimdi sıra balkonunuz için doğru görüntüyü yakalayacağınız saksı modellerine geldi. Cıvıl cıvıl bir atmosfer yakalamak istiyorsanız ana ve gösterişli renkleri tercih etmelisiniz. Örneğin bir saksınız sarı, biri pembe, biri yeşil, biri mavi gibi renklerle neşeli bir dekorasyon yapabilecekken, daha soft bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız da yapmanız gereken tüm saksılarınızın renginin aynı olması olacaktır. Krem rengi, açık gri, hasır rengi veya hasır kaplı saksılarla istediğiniz soft bir görüntüyü kolayca yakalayabilirsiniz. 
 
balkon dekorasyonu ustamgeliyor.jpg  

Bitki bakımı her zaman çok kolay olmaya bilir. Fakat ilk başta da dediğimiz gibi daha kolay bakımı olan bitkiler seçerek ilk deneyiminizde bıkmadan ve kolayca bakabileceğiniz bitkiler seçebilirsiniz. 


Banyo dekorasyonu için ihtiyacınız olan en iyi uzmanlar Ustamgeliyor.com'da. HEMEN TIKLA ve müşteri oylarıyla seçilen ustalarımızdan ÜCRETSİZ en uygun fiyat teklifini al.

dekorasyon Teras Dekorasyonu Balkon Dekorasyonu Balkon dekoru

Profesyonel ustaları bulabileceğin tek adres!
Usta Arıyorum Ustayım Müşteri Arıyorum
Boya Ve Badana İşleriKateTemizlik HizmetleriKateMarangoz HizmetleriKateKlimaKateElektrik Ve ElektronikKateBahçe Ve PeyzajKateAraç Servis BakımKateBanyo TadilatıKateBeton Ve KalıpKateÇatı Ve OlukKateÇelik KonstrüksiyonKateDiğer İnşaat İşleriKateDuvar Ve TavanKateEmlak ve Gayrimenkul HizmetleriKateİş Makineleri, Araç Ve EkipmanKateIsıtma SistemleriKateKapı, Pencere ve BalkonKateKlima Ve Havalandırma SistemleriKateMarangoz Ve Ahşap İşleriKateMimarlık HizmetleriKateMühendislik HizmetleriKateMutfak TadilatıKateNakliyat Ve LojistikKatePrefabrik, Konteyner, Kabin Ve ÇadırKateReklam Ve TanıtımKateReklam Ve TanıtımKateSigorta Aracılık HizmetleriKateSıva İşleriKateSpa Ve WellnessKateTesisat İşleriKateYalıtım Ve MantolamaKateYol Ve Zemin DüzenlemesiKateZemin Döşeme Ve KaplamaKateDekorasyonKateTadilatKateBelgelerKateUstamgeliyorKateSEO Arama Motor OptimizasyonuKatePiyano dersiKateDireksiyon dersiKateDedektifKateGitar kursuKateKeman kursuKatePersonal trainingKateTemizlik ve İlaçlamaKateMatematik Özel DersKateKuaförKateDiyetisyenlikKateKöpek BakımıKateDekorasyonKatehayvan bakımıKateGrafik TasarımKateHukukKateOrganizasyon ŞirketleriKateKına OrganizasyonuKateDüğün OrganizasyonuKateSağlık HizmetleriKateMobilya ve MarangozKateParke DöşemeKateFayans DöşemeKateBahçe DekorasyonuKateÖzel Fitness KoçluğuKateÇocuk EğitimiKateÇocuk BakımıKateUluslararası NakliyatKateKepenk ve Panjur SistemleriKateÖzel DersKateSalon DekorasyonuKateBanyo DekorasyonuKateOfis DekorasyonuKateDuvar kağıdıKateÇiçek bakımıKateİç mimarKateBaby showerKateİngilizce özel dersKateçelik kapıKateÖzel ŞoförKateGüvenlik SistemleriKateKamera sistemiKateAlarm sistemiKateHamamKateÖzel gitar dersiKateMüzik dersiKateDüğün çekimiKateDış çekim fotoğrafçısıKateİnşaat sonrası temizlikKateElektrikçiKateKepenk ve panjur sistemleriKateMutfak dekorasyonuKateİngilizce özel dersKateÖzel dil dersleriKateGrafik tasarımKateAmbalaj tasarımıKateBanyo dekorasyonuKateBalkon dekorasyonuKateOfis bölme sistemleriKateÇardak ve KamelyaKateCateringKateCam Balkon sistemleriKate
Kategoriler
Bizi Takip Et
Ustamgeliyor facebook Ustamgeliyor twitter Ustamgeliyor instagram Ustamgeliyor Youtube Ustamgeliyor Google+Arkadas olalim

Yeni cikan yazilar sicak sicak E-Posta
kutuna gönderilsin ister misin?