Ustamgeliyor Blog

En ilginç ve güncel yazıları ve konuları bulabileceğin tek adres!

08.07.18.jpg
Yemek masana tarzını yansıt

    Jul 10, 2018    


Özel misafirlerimizi ağırlarken önemli konulardan biridir yemek masası dizaynı. Bazen de ailemizle veya arkadaşlarımızlayken özenli sofralar kurup kendimizi ödüllendiririz. Nişan, söz gibi davetlerde daha ayrı bir önem taşıyan masa dizaynı tamamen stilinizi yansıtmalıdır.

yemek masası modeli ustamgeliyor.jpg

Yemek masası hazırlarken ilk önce masa örtüsü seçimiyle başlamalısınız. Tarzınıza uygun bir örtü seçiminden sonra örtünüze uygun peçe, mendil ve aksesuar seçimi yapmalısınız. Masayı hangi amaç için hazırladığınızda oldukça önemlidir.

yemek masası modelleri ustamgeliyor.jpg

Nasıl bir yol izleyeceğinizi, masanın hangi amaç için hazırlandığı belirler.Örneğin arkadaşlarınız için hazırlayacağınız bir yemek masası klasik bir tarz yerine daha
rustik tarzı yansıtabilir.

yemek masası ve sandalye ustamgeliyor.jpg

Klasik bir yemek porselen takımı yerine daha spor ve takım olmayan marjinal bir havayı masanıza yansıtabilirsiniz.

yemek masası ustamgeliyor.jpg

Resmi bir davetinizde ise masa dizaynınızı, modern klasik bir tarzda ortaya koyabilirsiniz. Klasik tarzı yansıtan bir masa dizaynı yapacağınızda dikkat etmeniz gerekenlerden biri masadaki uyumdur.

yemek masaları ustamgeliyor.jpg

Örneğin; gold rengi çizgileri olan bir yemek takımına, gri çizgileri olan bir bardak takıyla tamamlayamazsınız. Fazla uyumdan hoşlanmıyorsanız cam rengi düz bir bardak takımı kullanmanız daha doğru olacaktır.

yemek masası fiyatları ustamgeliyor.jpg

Sofra dizyanında dikkat etmeniz gerek diğer önemli konu ise tabak, çatal, kaşık, bıçak ve bardak yerleşimidir. Yemek çatalı tabağın soluna, salata çatalı ise onu soluna konulmalı. Yemek bıçağı tabağın sağına, yemek kaşığı ise bıçağın sağına konulmalıdır. Tabaklar ise alta servis tabağı ve sırası ile yemek tabağı, çorba tabağı konulur. Tatlı servisi için yemek yenip sofra toplandıktan sonra tekrardan tatlı servisi açılabilinir.

Yemek masası dizaynı için ihtiyacınız olan en iyi uzmanlar Ustamgeliyor'da. HEMEN TIKLA ve müşteri oylarıyla seçilen ustalarımızdan ÜCRETSİZ en uygun fiyat teklifini al.

Profesyonel ustaları bulabileceğin tek adres!
Usta Arıyorum Ustayım Müşteri Arıyorum
Boya Ve Badana İşleriKateTemizlik HizmetleriKateMarangoz HizmetleriKateKlimaKateElektrik Ve ElektronikKateBahçe Ve PeyzajKateAraç Servis BakımKateBanyo TadilatıKateBeton Ve KalıpKateÇatı Ve OlukKateÇelik KonstrüksiyonKateDiğer İnşaat İşleriKateDuvar Ve TavanKateEmlak ve Gayrimenkul HizmetleriKateİş Makineleri, Araç Ve EkipmanKateIsıtma SistemleriKateKapı, Pencere ve BalkonKateKlima Ve Havalandırma SistemleriKateMarangoz Ve Ahşap İşleriKateMimarlık HizmetleriKateMühendislik HizmetleriKateMutfak TadilatıKateNakliyat Ve LojistikKatePrefabrik, Konteyner, Kabin Ve ÇadırKateReklam Ve TanıtımKateReklam Ve TanıtımKateSigorta Aracılık HizmetleriKateSıva İşleriKateSpa Ve WellnessKateTesisat İşleriKateYalıtım Ve MantolamaKateYol Ve Zemin DüzenlemesiKateZemin Döşeme Ve KaplamaKateDekorasyonKateTadilatKateBelgelerKateUstamgeliyorKateSEO Arama Motor OptimizasyonuKatePiyano dersiKateDireksiyon dersiKateDedektifKateGitar kursuKateKeman kursuKatePersonal trainingKateTemizlik ve İlaçlamaKateMatematik Özel DersKateKuaförKateDiyetisyenlikKateKöpek BakımıKateDekorasyonKatehayvan bakımıKateGrafik TasarımKateHukukKateOrganizasyon ŞirketleriKateKına OrganizasyonuKateDüğün OrganizasyonuKateSağlık HizmetleriKateMobilya ve MarangozKateParke DöşemeKateFayans DöşemeKateBahçe DekorasyonuKateÖzel Fitness KoçluğuKateÇocuk EğitimiKateÇocuk BakımıKateUluslararası NakliyatKateKepenk ve Panjur SistemleriKateÖzel DersKateSalon DekorasyonuKateBanyo DekorasyonuKateOfis DekorasyonuKateDuvar kağıdıKateÇiçek bakımıKateİç mimarKateBaby showerKateİngilizce özel dersKateçelik kapıKateÖzel ŞoförKateGüvenlik SistemleriKateKamera sistemiKateAlarm sistemiKateHamamKateÖzel gitar dersiKateMüzik dersiKateDüğün çekimiKateDış çekim fotoğrafçısıKateİnşaat sonrası temizlikKateElektrikçiKateKepenk ve panjur sistemleriKateMutfak dekorasyonuKateİngilizce özel dersKateÖzel dil dersleriKateGrafik tasarımKateAmbalaj tasarımıKateBanyo dekorasyonuKateBalkon dekorasyonuKateOfis bölme sistemleriKateÇardak ve KamelyaKateCateringKateCam Balkon sistemleriKate
Kategoriler
Bizi Takip Et
Ustamgeliyor facebook Ustamgeliyor twitter Ustamgeliyor instagram Ustamgeliyor Youtube Ustamgeliyor Google+Arkadas olalim

Yeni cikan yazilar sicak sicak E-Posta
kutuna gönderilsin ister misin?