Ustamgeliyor Blog

En ilginç ve güncel yazıları ve konuları bulabileceğin tek adres!

08.07.18.jpg
Yemek masana tarzını yansıt

    Jul 10, 2018    


Özel misafirlerimizi ağırlarken önemli konulardan biridir yemek masası dizaynı. Bazen de ailemizle veya arkadaşlarımızlayken özenli sofralar kurup kendimizi ödüllendiririz. Nişan, söz gibi davetlerde daha ayrı bir önem taşıyan masa dizaynı tamamen stilinizi yansıtmalıdır.

yemek masası modeli ustamgeliyor.jpg

Yemek masası hazırlarken ilk önce masa örtüsü seçimiyle başlamalısınız. Tarzınıza uygun bir örtü seçiminden sonra örtünüze uygun peçe, mendil ve aksesuar seçimi yapmalısınız. Masayı hangi amaç için hazırladığınızda oldukça önemlidir.

yemek masası modelleri ustamgeliyor.jpg

Nasıl bir yol izleyeceğinizi, masanın hangi amaç için hazırlandığı belirler.Örneğin arkadaşlarınız için hazırlayacağınız bir yemek masası klasik bir tarz yerine daha
rustik tarzı yansıtabilir.

yemek masası ve sandalye ustamgeliyor.jpg

Klasik bir yemek porselen takımı yerine daha spor ve takım olmayan marjinal bir havayı masanıza yansıtabilirsiniz.

yemek masası ustamgeliyor.jpg

Resmi bir davetinizde ise masa dizaynınızı, modern klasik bir tarzda ortaya koyabilirsiniz. Klasik tarzı yansıtan bir masa dizaynı yapacağınızda dikkat etmeniz gerekenlerden biri masadaki uyumdur.

yemek masaları ustamgeliyor.jpg

Örneğin; gold rengi çizgileri olan bir yemek takımına, gri çizgileri olan bir bardak takıyla tamamlayamazsınız. Fazla uyumdan hoşlanmıyorsanız cam rengi düz bir bardak takımı kullanmanız daha doğru olacaktır.

yemek masası fiyatları ustamgeliyor.jpg

Sofra dizyanında dikkat etmeniz gerek diğer önemli konu ise tabak, çatal, kaşık, bıçak ve bardak yerleşimidir. Yemek çatalı tabağın soluna, salata çatalı ise onu soluna konulmalı. Yemek bıçağı tabağın sağına, yemek kaşığı ise bıçağın sağına konulmalıdır. Tabaklar ise alta servis tabağı ve sırası ile yemek tabağı, çorba tabağı konulur. Tatlı servisi için yemek yenip sofra toplandıktan sonra tekrardan tatlı servisi açılabilinir.

Yemek masası dizaynı için ihtiyacınız olan en iyi uzmanlar Ustamgeliyor'da. HEMEN TIKLA ve müşteri oylarıyla seçilen ustalarımızdan ÜCRETSİZ en uygun fiyat teklifini al.