Ustamgeliyor Blog

En ilginç ve güncel yazıları ve konuları bulabileceğin tek adres!

shutterstock_362066123.jpg
Sağlıklı kilo vermek için Fitness

    Jul 11, 2018    


Fitness sağlıklı olmak, formda kalmak ve sağlıklı kilo vermek anlamlarına gelmektedir. Yabancı bir kelime olduğundan dolayı çok farklı bir spor algısı oluşsada fitness sağlıklı olabilmek için yapılan spor dallarının bütünüdür. İnsan vücudundaki biütün kasları çalıştırmaya yönelik çalışmalarda diyebiliriz.

fitness sporu ustamgeliyor.jpg

Spor dallarının neredeyse hemen hepsinde kullanılan egzersiz yöntemleri, fitness çalışmaları esnasında görülebilir.

fitness ile kilo vermek ustamgeliyor.jpg

Fitness için bilinen yanlışlardan biri fitness'ın kas geliştirme sporu olduğudur. Fitnees her spor dalında olduğu gibi kasları geliştirir ve daha şekilli bir vucuda sahip olmanızı sağlar. Bu durum fitness'ın kas sporu olduğu anlamına gelmez. Aksine fitness, bedenin sağlıklı olması için uygulanan bir spor dalıdır.

fitness ustamgeliyor.jpg

Sağlıklı yaşamı hedefleyen fitness, tempolu şekilde yürüme, koşma, yüzme, bisiklet sürme ve tırmanma gibi bir çok egzersizi bünyesinde barındıran bir spor dalıdır. Bu da fitness sporunda, vücutta bulunan yağları kasa dönüştürür. Var olan kaslar, gelişim yerine sadece sıkılaştırılır. Bu şekilde, estetik olarak harika bir vücut elde edilmiş olur.

fitnessın faydaları.jpg

Fitness beden sağlığının yanı sıra ruha da zindelik verir. Daha zinde ve pozitif bir enerji veren bu spor, psikologlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Fitness sporuna başlamadan önce kolay ve hafif egzersizlerden zor olanlara yavaş yavaş ilerlemeniz beden sağlığınız için hayati önem taşımaktadır.

fitness eğitimi ustamgeliyor.jpg

Uyku düzeni ve düzenli sağlıklı beslenme de fitness yaparken dikkat edilmesi gereken önemli konular arasındadır. Fitness sağlıklı kilo vermenizi sağlarken daha fit ve sıkı bir vücuda sahip olmanızı da sağlayacaktır.

Fitness için ihtiyacınız olan en iyi uzmanlar Ustamgeliyor'da. HEMEN TIKLA ve müşteri oylarıyla seçilen ustalarımızdan ÜCRETSİZ en uygun fiyat teklifini al.