Ustamgeliyor Blog

En ilginç ve güncel yazıları ve konuları bulabileceğin tek adres!

shutterstock_556414654.jpg
Köpek eğitiminde püf noktalar

    Jul 11, 2018    


Evcil köpek eğitiminde en sık yapılan hatalardan biri, köpekliğin eğitimine 6 ay olmadan başlanmayacağı kanısıdır. Sütten kesilen 45 günlük bir yavru köpeğin eğitimine basit hamlelerle başlamak mümkündür.

köpek eğitimi ustamgeliyor.jpg

Pozitif ve negatif eğitimi

Temel kural pozitif ve negatif ayrımını köpeğinize verebilmektir. Pozitif davranışlarında mama veya sevdiği bir objeyle ödüllendireceğiniz köpeğiniz, negatif davranışlarında da negatif tepkilerlele yaptığı hareketlerden hoşlanmadığınızı anlamalı. Negatif tepkiler verirken köpeğinize şiddet uygulamamalısınız. Bu çok yanlış bir davranıştır ve aranızdaki bağı zayıflatır. Göz temasıyla yaptığı hareketi onaylamadığınızı hissetirmelisiniz.

hayvan eğitimi ustamgeliyor.jpg

Tutarsız davranmayın

Köpek eğitiminde tutarlı davranışlar önemlidir. Olumlu ve olumsuz sonuç almanız buna bağlıdır. Köpeğinizin negatif davranışlarına verdiğiniz olumsuz tepkilere evin diğer üyeleri de uymalıdır. Olumsuz yaptığı bir davranışta tepki almayan köpeğin eğitimi uzayabilir. Aynı şekilde olumlu davranışlarında ödüllendirilmeyen köpek bu davranışı tekrarlamaz. Bu yüzden eğitim sırasında disiplinli olmayı ihmal etmemelisiniz.

köpek eğitimcisi ustamgeliyor.jpg

Doğru zamanda sevin

Köpeğinizi negatif bir davranışda bulunduğu esnada sevmeyin. Doğru zamanda göstermediğiniz sevgi gösterisi, tutarsız davranışınız yüzünden köpeğinizin kafasını karıştıracaktır. Pozitif davranışlarında tepkisiz kalmanızda bu duruma eşdeğerdir.

köpek eğitimi fiyatları ustamgeliyor.jpg

Lider olun

Köpekler kendilerine bir lider isterler. Disiplinli bir lider olduğunuza ikna olduklarında ise size ne pahasına olursa olsun itaat edeceklerdir. Bu durumda göz temasıyla onlara, ''davranışından hoşlanmadım'' demeniz ve sizi anlayarak dinlemeleri mümkün olacaktır.

köpek eğitimleri ustamgeliyor.jpg

Köpek eğitimi sanıldığı kadar korkutucu zorluklara sahip değildir. Yapmanız gereken öncelikle kendinizi hazırlamak, kararlı ve istikrarlı davranmaktır. Devamı mutlaka gelecektir.

 
Köpek eğitimi için ihtiyacınız olan en iyi uzmanlar Ustamgeliyor'da. HEMEN TIKLA ve müşteri oylarıyla seçilen ustalarımızdan ÜCRETSİZ en uygun fiyat teklifini al.

Profesyonel ustaları bulabileceğin tek adres!
Usta Arıyorum Ustayım Müşteri Arıyorum
Boya Ve Badana İşleriKateTemizlik HizmetleriKateMarangoz HizmetleriKateKlimaKateElektrik Ve ElektronikKateBahçe Ve PeyzajKateAraç Servis BakımKateBanyo TadilatıKateBeton Ve KalıpKateÇatı Ve OlukKateÇelik KonstrüksiyonKateDiğer İnşaat İşleriKateDuvar Ve TavanKateEmlak ve Gayrimenkul HizmetleriKateİş Makineleri, Araç Ve EkipmanKateIsıtma SistemleriKateKapı, Pencere ve BalkonKateKlima Ve Havalandırma SistemleriKateMarangoz Ve Ahşap İşleriKateMimarlık HizmetleriKateMühendislik HizmetleriKateMutfak TadilatıKateNakliyat Ve LojistikKatePrefabrik, Konteyner, Kabin Ve ÇadırKateReklam Ve TanıtımKateReklam Ve TanıtımKateSigorta Aracılık HizmetleriKateSıva İşleriKateSpa Ve WellnessKateTesisat İşleriKateYalıtım Ve MantolamaKateYol Ve Zemin DüzenlemesiKateZemin Döşeme Ve KaplamaKateDekorasyonKateTadilatKateBelgelerKateUstamgeliyorKateSEO Arama Motor OptimizasyonuKatePiyano dersiKateDireksiyon dersiKateDedektifKateGitar kursuKateKeman kursuKatePersonal trainingKateTemizlik ve İlaçlamaKateMatematik Özel DersKateKuaförKateDiyetisyenlikKateKöpek BakımıKateDekorasyonKatehayvan bakımıKateGrafik TasarımKateHukukKateOrganizasyon ŞirketleriKateKına OrganizasyonuKateDüğün OrganizasyonuKateSağlık HizmetleriKateMobilya ve MarangozKateParke DöşemeKateFayans DöşemeKateBahçe DekorasyonuKateÖzel Fitness KoçluğuKateÇocuk EğitimiKateÇocuk BakımıKateUluslararası NakliyatKateKepenk ve Panjur SistemleriKateÖzel DersKateSalon DekorasyonuKateBanyo DekorasyonuKateOfis DekorasyonuKateDuvar kağıdıKateÇiçek bakımıKateİç mimarKateBaby showerKateİngilizce özel dersKateçelik kapıKateÖzel ŞoförKateGüvenlik SistemleriKateKamera sistemiKateAlarm sistemiKateHamamKateÖzel gitar dersiKateMüzik dersiKateDüğün çekimiKateDış çekim fotoğrafçısıKateİnşaat sonrası temizlikKateElektrikçiKateKepenk ve panjur sistemleriKateMutfak dekorasyonuKateİngilizce özel dersKateÖzel dil dersleriKateGrafik tasarımKateAmbalaj tasarımıKateBanyo dekorasyonuKateBalkon dekorasyonuKateOfis bölme sistemleriKateÇardak ve KamelyaKateCateringKate
Kategoriler
Bizi Takip Et
Ustamgeliyor facebook Ustamgeliyor twitter Ustamgeliyor instagram Ustamgeliyor Youtube Ustamgeliyor Google+Arkadas olalim

Yeni cikan yazilar sicak sicak E-Posta
kutuna gönderilsin ister misin?