shutterstock_133672661.jpg

Dış cephe boyasında dikkat etmeniz gerekenler

Boya Ve Badana İşleri     May 11, 2018    


Bir evde keyifle oturabilmek için, içi kadar dışının da güzel görünmesi gerek. Dış cephe boyamayla ilgili bilmeniz ve dikkat etmeniz gerekenlerle birlikte ufak önerilerimizi sıraladık.

Müstakil bir evde de yaşasanız, büyük bir sitede ya da rezidansta da yaşasanız, yazın büyük bir kısmını yazlıkta da geçiriyor olsanız, günün büyük kısmını geçirdiğiniz evinizin gerek içten, gerek dıştan nasıl göründüğü oldukça önemlidir. Evinizin dış cephesi, ilk intibayı yaratan görselliğin en önemli ayırıcı noktasıdır. Bakımlı ve şık görünen dış cepheler, evinizin içinin de ne kadar güzel göründüğüyle ilgili ipuçları vermekle kalmaz, ayrıca yaşam tarzınızı ve evinize ne kadar titiz yaklaştığınızı da ortaya koyar.

shutterstock_34065715.jpg

Büyük şehirlerde çoğunlukla sitelerde yaşamaya başlasak da dış cephe boyası, hala büyük bir ihtiyaç. Gerek işyerlerinin, gerek müstakil evlerin, gerek sitelerin dış cephe için boyaya ihtiyacı ortadan kalkmış değil. Üstelik talep yeni yapılan binalar ve eski binaların yenilenmesi amacıyla sürekli artıyor. Öte yandan şehrin kalabalığından kaçmak için de sıklıkla tercih edilen yazlık evlerde de dış cephe boyasına ihtiyaç duyuluyor. Dış cepheleri boyatmadan önce bilmeniz ve üzerinde düşünmeniz gereken birkaç önemli maddeye birlikte bakalım:

shutterstock_79602625.jpg

1 – Boya ve ev birbirini tamamlamalı

Eşyalarınız ve aileniz siz fark etmeseniz de bir bütünlük içerisindedir. Seçtiğiniz ev, eşyalarıyla da iç ve dış cephesiyle de tam olarak sizi yansıtır. Bu nedenledir ki, dış cephe de hem ihtiyaçlarınızı karşılamalı, hem de sizi yansıtmalı. Yapılacak olan boya, esasen evi nasıl görmek ve göstermek istediğinizle şekillendirilmelidir. Sıcakkanlı, samimi, doğal, şık, klasik ya da hepsinden biraz. Tam olarak ne istediğinizi belirlerseniz rengi ve boyayı seçmek kolaylaşacaktır.

shutterstock_138835316.jpg

2 – Etraftaki evlere bakın

En önemli örnek, aynı site ya da sokakta yer alan diğer evlerdir. Evinizin onlardan çok farklı görünmesi çoğunlukla bir dezavantaja dönüşme potansiyeli taşır. Bu nedenle komşu evler ve binalarla renklerin benzer renklere olması, evin görünüşündeki zarafeti pekiştirir. Bir binada yirmiden fazla dairenin balkonunun aynı renk, iki tanesinin ise farklı renk olduğunu hayal edin. Nasıl kötü görünürdü ve dikkat çekerdi, öyle değil mi?

shutterstock_694526632.jpg

3 – Binanın yapısıyla renk tercihi arasında doğrudan bir ilişki vardır

Olgun görünüşlü bir binada modern tavırlara sahip renkler kullanmak pek de iyi bir fikir değildir örneğin. Evinizin inşa edildiği andan itibaren bir kişiliğinin ve bir duruşunun olduğunu göz önünde bulundurun. Kimi binalar birden fazla rengin kullanılması ve duvarların hareketlendirilmesi gerekirken, kimi binalar ise olabildiğince sade bir boyayla kendini gösterir. Duvarlarla konuşmanıza gerek yok, bir bakışta neye ihtiyacınız olduğunu sezeceğiniz kesindir.

Dış cephe boya.jpg

Boyayı seçtikten sonra yapmanız gereken en önemli şey, doğru boya badana ustasını bulmaktır. Ustamgeliyor.com, size yardım etmek amacıyla bir araya gelen ve alanında uzman çok sayıda ustayı sizinle buluşturmak için sabırsızlanıyor. Hemen teklif alın, uygun fiyatlarla dış cephe boya ihtiyaçlarınızı tam da istediğiniz şekilde giderin.   

Profesyonel ustaları bulabileceğin tek adres!
Usta Arıyorum Ustayım Müşteri Arıyorum
Kategoriler
Bizi Takip Et
Ustamgeliyor facebook Ustamgeliyor twitter Ustamgeliyor instagram Ustamgeliyor Youtube Ustamgeliyor Google+Arkadas olalim

Yeni cikan yazilar sicak sicak E-Posta
kutuna gönderilsin ister misin?