Kartonpiyer ve Alçı Fiyatları

Kartonpiyer ve Alçı Nedir?

Kartonpiyer ve Alçı Nedir? Nasıl Yapılır?

İç dekorasyonun en önemli parçalarından, tavan dekorasyonunda çok sık bir şekilde kullanılan kartonpiyer ve alçı işleri iplik lifleri, alçı ve suyu bir arada karıştırılarak elde edilmiş olan malzemenin kalıplara dökülmesi ve kuruduktan sonra ortaya çıkan üründür. Kartonpiyer iç dekorasyon amacıyla ve yapılar yapılırken ortaya çıkan birtakım eksiklikleri kapatabilmek için oldukça yaygın bir şekilde kullanılmakta olan bir yapı malzemesidir. Alçı kartonpiyerin yaygın olarak kullanılmasının yanında gün geçtikçe alçısız kartonpiyer yani polistren kullanımı da hızlı bir şekilde artıyor. Kartonpiyer kullanıldığı yere göre faklı modellere sahip bir üründür.

Kartonpiyer Modelleri 

  • Kartonpiyer Çıtalar: Binaların duvar ve tavan kenarlarına 30 ile 35 cm civarından içeriden yapıştırılan dekoratif bir üründür.
  • Köşe Profilleri: Binaların duvar ve tavan birleşim bölümlerinde kullanılan dekoratif bir üründür.
  • Gizli Işık Profilleri: İç mekânı aydınlatmak amacıyla kullanılan aydınlatma gereçlerini saklamak için tonozların alt bölümüne uygulanan ev dekorasyon elemanıdır.
  • Kemerler: Üstten yarım çember biçiminde iki ayak ya da sütunu birbirine bağlayarak dekoratif bir görüntü elde edilen uygulamadır.
  • Sütunlar: Düz ya da dairesel kemerler üzerinde kullanılmakta olan dekoratif bir kartonpiyer çeşididir.
  • Perdelikler: Perde kornişlerini gizlemek amacıyla duvardan 15 ile 20 cm mesafede yapılmış olan dekoratif bir yapı ürünüdür.

Kartonpiyer montajının yapılışı

  • İlk olarak uygulamanın yapılacağı bölgenin kuru olması durumunda kartonpiyerin arka bölümü ıslatılmalıdır.
  • Önceden hazırlanmış olan yapıştırma harcı kartonpiyer ıspatula yardımı ile sürülür.
  • Harç sürülmüş olan kartonpiyer uygulandığı yüzeye tam bir şekilde yapışıncaya kadar bastırılır.
  • Kartonpiyerin ek bölgeleri yapıştırma harcı ile doldurulur, fazlalıkların kurumasının ardından kazınır. 

Kartonpiyer kolay bir iş olsa da usta eller tarafından yapılmadığında ortaya kötü görüntü çıkabilir. Ustamgeliyor.com olarak sizler için Türkiye’nin en iyi kartonpiyer ve alçı ustası bulma işlemleriniz için bir araya getirdik. Ustamgeliyor’da alçı döşeme fiyatları ve kartonpiyer fiyatları için teklif alabilirsiniz. Yapmanız gerekenler ise oldukça kolay. İlk önce siteye üye olmalısınız ardından ihtiyacınız olan iş ile ilgili iş talep formunu doldurmalısınız. 24 saat içerisinde sistemde bulunan en başarılı ustalar işinize teklif yapacak. Bundan sonra yapmanız gereken ise size en iyi gelen ustayı seçmektir.

 

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Ustamgeliyor'da Kartonpiyer ve Alçı Fiyatları Hakkında

Kartonpiyer ve alçı tavan işleri ile ilgili en uygun fiyat ve usta seçeneğini sunan firmaları sıralıyoruz.

Kartonpiyer ve alçı iç dekorasyonların vazgeçilmez parçalarından bir tanesidir. Ev, iş, ofis vb. birçok ortamı güzelleştirmek için kartonpiyer alçılarından faydalanmayı tercih ederiz. Genellikle tavan ve duvar ara kesitleri ile birlikte tavanlara uygulanırlar. Sertleştirilmiş mukavva ve katıklı alçı yapılarak kartonpiyer adı verilmektedir. Özellikle tesisat işlerinden sonra kartonpiyer ve alçı işlemleri oldukça aranan ürünler haline gelmiştir. Bu ürünlerin birbirinden farklı birçok seçeneği mevcuttur. Dekorasyon malzemesi olarak kullanılan kartonpiyer ve alçı her bütçe için uygunluk gösterebilmektedir.

Alçı Tavan ve Fiyatlar

Alçı tavan işleri ile birlikte tavanlarınızın daha estetik bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olabilirsiniz. Her türlü ortamı en kısa süre içerisinde uygun fiyatlar ile birlikte güzelleştirebilme avantajına sahipsiniz.

Bunların haricinde kullanılan alçı döşemeleri de mevcuttur. Yer döşemelerinin hafif, yüke ve darbeye dayanıklı olmaları ayrıca ısı ve ses konusunda da sağladığı yararlardan dolayı çok fazla tercih edilmektedir. Bu ürün genellikle konut, ofis, otel, hastane, sinema, konservatuar gibi alanlarda tercih edilmektedir. Beyaz alçıpan için alçı döşeme fiyatları ise 1 plaka 3 m2 24 kg ağırlık 15 TL civarındadır.

Alçı ile ilgili her türlü işleminizde sizlere yardımcı olmaya devam ediyoruz. Alçı ustası bulma konusunda sitemizden firmalara ulaşabilirsiniz. 

Kartonpiyer ve Alçı

Kartonpiyer ve Alçı Fiyatları

110
1765
27.500

Genel olarak bu iş için 110 - 27.500 arası ödeme yapılmaktadır.