shutterstock_749272762.jpg

Buzdolabınızı en son ne zaman elden geçirdiniz?

    May 11, 2018    


Buzdolabı, temizliği ve bakımı en önemli olan beyaz eşyalardan biridir. Randımanlı çalışabilmesi için sıklıkla kontrol edilmesi ve arıza anında hemen müdahale edilmesi gereken buzdolaplarının bakımıyla ilgili birkaç pratik ipucu vermek istedik.

shutterstock_485975101.jpg

Mutfakla ilgili hemen hemen her şey, buzdolabımızla da doğrudan ilgilidir. Bu nedenle, her an tam performans çalışan bir buzdolabına ihtiyaç duyuyoruz. Buzdolabınızın verimli bir şekilde çalışabilmesi için birkaç ufak şeye dikkat etmeniz dışında düzenli olarak kontrol ettirmeniz de işlerin kolaylaşmasını sağlayacaktır. Sizin için hazırladığımız şu üç ufak ipucu, buzdolabınızın verimli çalışmasını ve temizliğini sağlayabilmek için atılabilecek en temel adımlardır:

shutterstock_561918385.jpg

  • Temizlerken buzdolabının elektrikli bölgelerine –özellikle de aydınlatmanın bulunduğu kısma- su kaçmamasını sağlayın.
  • Buzdolabını deterjan gibi keskin maddelerle temizlemek yerine ılık su ile temizlemeyi tercih edin.
  • Uzun bir süre kullanılmayacak olan buzdolabının içini tamamen boşalttıktan sonra elektrik bağlantısını kesip kapısını aralık bırakmanız dolabın sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam etmesinin en mantıklı yoludur.

shutterstock_792862630.jpg

Bunları dikkate alarak kullanacağınız ve temizleyeceğiniz buzdolabınızın ömrünün uzayacağını söylemek mümkün olsa da, tek başına bu üç maddenin yeterli olmayacağını belirtmekte elbette fayda var. Bu yüzden buzdolabınızın dönemsel olarak bütüncül bir bakım ve temizlikten geçirilmesi gerekir. Bu bakım ise ancak dolabın buzlarının temizlenmesiyle mümkün olacaktır. Enerji tasarrufu yapılabilmesi, sağlıklı ve tam kapasite çalışmanın sürekli hale getirilebilmesi için buzdolabınızın buzlarını temizlemeyi ihmal etmemeli ve bakımlarını yaptırmak için de usta çağırmayı her zaman aklınızın bir köşesinde bulundurmalısınız.

shutterstock_701726116.jpg

Yiyecek ve içeceklerinizi sağlıklı sıcaklık değerlerinde tutarak bu besinlerin ömrünü uzatmayı amaçlayan buzdolapları, hayatımıza girdiği günden beri hepimiz için bir vazgeçilmez haline geldi. Artık pek çok farklı teknolojiyle donanarak bambaşka bir boyuta gelen buzdolaplarının, teknolojisi ne kadar gelişirse gelişsin ihtiyaç duyduğu ve kullanıcısının ihmal etmemesi gereken en önemli şey, buz temizliğidir.

 shutterstock_108406307.jpg

Buz temizliğiyle buzdolabını yüklerinden kurtarın 

Buzları temizlemek için dolabı boşaltıp derin dondurucuya ısıttığınız suyu yavaşça dökerek buz ve karların erimesini sağlamalısınız. Bu, buz temizliğinin ilk aşaması olacak. Daha sonra buzu erittiğiniz kısmı dezenfekte edin. Başta ortaya çıkan kötü koku, dolabınızda ne kadar bakteri biriktiğini ortaya koyacak ve bu koku kısa sürede yok olup gidecek. Tekrar buzdolabınıza yerleştirdiğiniz yiyecek ve içeceklerle buzdolabınızın ısısının normale dönmesini kolaylıkla sağlayabileceksiniz.

shutterstock_795124651.jpg

*İpucu: Buzdolabınızın özellikle derin dondurucu kısmına poşetlemeden ya da üstünü kapatmadan hiçbir yiyeceği koymamaya dikkat edin.


Buzdolabınızın teknik tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek içinse, her zaman bir ustaya ihtiyaç duyacaksınız. Beyaz eşyalarla içli dışlı olup tamir ve bakımıyla uzun süredir ilgilenen en başarılı ustalar, Ustamgeliyor.com’da sizleri bekliyor. Hemen talebinizi oluşturup teklif alın, buzdolabınızın bakımı yerinde ve uygun fiyatlarla yapılsın.

Profesyonel ustaları bulabileceğin tek adres!
Usta Arıyorum Ustayım Müşteri Arıyorum
Kategoriler
Bizi Takip Et
Ustamgeliyor facebook Ustamgeliyor twitter Ustamgeliyor instagram Ustamgeliyor Youtube Ustamgeliyor Google+Arkadas olalim

Yeni cikan yazilar sicak sicak E-Posta
kutuna gönderilsin ister misin?