Ustamgeliyor Blog

En ilginç ve güncel yazıları ve konuları bulabileceğin tek adres!

shutterstock_294243569.jpg
Diş taşı oluşumu neden olur ? Diş taşını evde nasıl temizlerim ?

Sağlık Hizmetleri     Sep 13, 2018    


Diş temizliği, diş taşı olumunu önlemek için oldukça önemli unsurlardan biridir. Diş taşı oluşumu , diş eti hastalıkları, çürük gibi diş hastalıklarının engellenmesi için diş bakımına önem vererek günde en az 3 defa doğru şekilde dişler fırçalanmalıdır. Diş ipi temizliği de diş taşı oluşumunu yavaşlatan ve hatta düzenli yapıldığı taktirde önleyen bir temizlik yöntemidir. 

diş temizliği.jpg


Diş taşı nasıl 
oluşur ? 

Diş yüzeyinde oluşan ve gözle görülemeyen bakterilerin birikmesine bakteri plağı denir. Bakteri plağı diş temizliğinden (fırçalanmasından) 5 ila 12 saat sonra oluşmaya başlar.  

diş taşı temizleme ustamgeliyor.jpg

Dişler düzenli temizlenmediğinde de diş bakterileri birikerek diş taşı oluşumuna neden olur. Bu yüzden günde 2 ila 3 defa mutlaka diş temizliği yapılmalıdır. 

diş taşı temizleme.jpg

Genetik yapısında diş taşı olan bir kişinin normal insanlara nazaran diş temizliğine çok daha önem göstermesi gerekirken, oluşmuş olan diş taşları diş minesine sıkıca yapışır ve bunu yalnızca diş hekimi özel bir aletle temizleyebilir.  

diş temizliği ustamgeliyor.jpg

Diş taşı oluşumu dişlerde renk bozukluklarına, ağızda oluşan ve geçmeyen ağız kokusuna neden olur. Aynı zamanda diş eti çekilmesine de neden olan diş taşı önlemi alınması gereken bir diş rahatsızlığıdır. 

diş kontrolü ustamgeliyor.jpg


Evde diş taşı temizliği nasıl yapılır?
 

- Diş fırçası 

- Karbonat 

- Hidrojen peroksit 

-Tuz  

-Su 

-Fincan 

- Diş macunu 

- Anti septik ağız yıkama 

Bir fincanın içerisine bir yemek kaşığı tuz ve kabartma tozu koyarak iyice karıştırın, Temiz olan diş fırçanızı bu karışıma sokarak 5 dakika kadar fırçalayın. Daha sonra yarın bardak su ile bir bardak tam -Hidrojen peroksit ile ağzınızı 2 dakika boyunca yıkayın. Ağzınızı antiseptik ile durulayın ve gün aşırı bu uygulamayı tekrarlayın. 

diş bakımı ustamgeliyor.jpg

Bu uygulamanın dışında diş taşı sorunundan kurtulmak için her yemekten sonra dişlerinizi fırçalamanız  diş beyazlatıcı ve taş önleyici olacaktır. Diş fırçalaması esnasında diş etleri zarar görmemeli, fırça diş etlerine çok fazla bastırılarak temas etmemelidir. 

diş bakımı.jpg

Diş fırçanız ve macununuz ne kadar etkili olursa olsun, diş ipi ile dişler mutlaka temizlenmelidir. Bu uygulama sayesinde dişte taş oluşumu en aza kadar indirilecektir. 


Tüm ihtiyaçlarınız için en iyi uzmanlar Ustamgeliyor.com'da. HEMEN TIKLA ve müşteri oylarıyla seçilen ustalarımızdan ÜCRETSİZ en uygun fiyat teklifini al.

Diş taşı Diş temizleme Diş taşı temizleme Diş sağlığı

Profesyonel ustaları bulabileceğin tek adres!
Usta Arıyorum Ustayım Müşteri Arıyorum
Boya Ve Badana İşleriKateTemizlik HizmetleriKateMarangoz HizmetleriKateKlimaKateElektrik Ve ElektronikKateBahçe Ve PeyzajKateAraç Servis BakımKateBanyo TadilatıKateBeton Ve KalıpKateÇatı Ve OlukKateÇelik KonstrüksiyonKateDiğer İnşaat İşleriKateDuvar Ve TavanKateEmlak ve Gayrimenkul HizmetleriKateİş Makineleri, Araç Ve EkipmanKateIsıtma SistemleriKateKapı, Pencere ve BalkonKateKlima Ve Havalandırma SistemleriKateMarangoz Ve Ahşap İşleriKateMimarlık HizmetleriKateMühendislik HizmetleriKateMutfak TadilatıKateNakliyat Ve LojistikKatePrefabrik, Konteyner, Kabin Ve ÇadırKateReklam Ve TanıtımKateReklam Ve TanıtımKateSigorta Aracılık HizmetleriKateSıva İşleriKateSpa Ve WellnessKateTesisat İşleriKateYalıtım Ve MantolamaKateYol Ve Zemin DüzenlemesiKateZemin Döşeme Ve KaplamaKateDekorasyonKateTadilatKateBelgelerKateUstamgeliyorKateSEO Arama Motor OptimizasyonuKatePiyano dersiKateDireksiyon dersiKateDedektifKateGitar kursuKateKeman kursuKatePersonal trainingKateTemizlik ve İlaçlamaKateMatematik Özel DersKateKuaförKateDiyetisyenlikKateKöpek BakımıKateDekorasyonKatehayvan bakımıKateGrafik TasarımKateHukukKateOrganizasyon ŞirketleriKateKına OrganizasyonuKateDüğün OrganizasyonuKateSağlık HizmetleriKateMobilya ve MarangozKateParke DöşemeKateFayans DöşemeKateBahçe DekorasyonuKateÖzel Fitness KoçluğuKateÇocuk EğitimiKateÇocuk BakımıKateUluslararası NakliyatKateKepenk ve Panjur SistemleriKateÖzel DersKateSalon DekorasyonuKateBanyo DekorasyonuKateOfis DekorasyonuKateDuvar kağıdıKateÇiçek bakımıKateİç mimarKateBaby showerKateİngilizce özel dersKateçelik kapıKateÖzel ŞoförKateGüvenlik SistemleriKateKamera sistemiKateAlarm sistemiKateHamamKateÖzel gitar dersiKateMüzik dersiKateDüğün çekimiKateDış çekim fotoğrafçısıKateİnşaat sonrası temizlikKateElektrikçiKateKepenk ve panjur sistemleriKateMutfak dekorasyonuKateİngilizce özel dersKateÖzel dil dersleriKateGrafik tasarımKateAmbalaj tasarımıKateBanyo dekorasyonuKateBalkon dekorasyonuKateOfis bölme sistemleriKateÇardak ve KamelyaKateCateringKateCam Balkon sistemleriKate
Kategoriler
Bizi Takip Et
Ustamgeliyor facebook Ustamgeliyor twitter Ustamgeliyor instagram Ustamgeliyor Youtube Ustamgeliyor Google+Arkadas olalim

Yeni cikan yazilar sicak sicak E-Posta
kutuna gönderilsin ister misin?