Ustamgeliyor Blog

En ilginç ve güncel yazıları ve konuları bulabileceğin tek adres!

konut sigortası.jpg
Ailenizin ve evinizin güvenliği için konut sigortası

Sigorta Aracılık Hizmetleri     Sep 13, 2018    


Konut sigortası ailenizi ve evinizi en iyi güvence altına  alan önemli sigorta çeşitlerindendir. Konut sigortaları evinizi yıkılmalardan, çalınmalardan ( hırsız ), terörden , veya kazalardan koruyan sigorta çeşididir. 

Hep başkalarının başına gelen, benim başıma gelmez diye düşündüğünüz her olayın eviniz ve ailenizin de başına gelme olasılığına karşı yaptırmanız gereken konut sigortası mağduriyetinizi gidermeyi amaçlar.

konut sigortası ustamgeliyor.jpg


Konut sigortası nedir?
 

Oturduğunuz daireyi veya isteğe bağlı olarak içerisinde bulunan eşyaları güvence altına almak için uygulanan poliçelerdir. Yangın, Su baskını, hırsızlık gibi felaketlere karşı evinizi ve isterseniz evinizi korur ve oluşan hasarda zararı en aza indirmeyi hedefler. 

konut sigortası fiyatları.jpg


Konut sigortası hangi durumlara karışmaz?
 

Sigorta şirketleri genel olarak sigorta gruplarında aşa yukarı birbirine benzer uygulamalar yaparak aynı durumlarda kapsamalar yapıp aynı durumlarda da kapsamaz demektedirler. Konut sigortasında ise kapsama alanına giren yangın, su baskını, hırsız gibi durumlar olup deprem gibi doğa olayları kapsama alanında olmamaktadır.  

konut sigortası yapma.jpg

Tüm sigorta firmaları aynı şekilde hareket edere deprem ve oluşturduğu zararları karşılamazken, kişiler yüzünden kaynaklanan eve zarar gelme, eskimeye bağlı aşınma, kırılma gibi durumları da karşılamamaktadır. 

konut sigortası fiyatları ustamgeliyor.jpg


Konut sigortası poliçesine dahil olan hizmetler
 

Tıpkı her sözleşme, anlaşmada olduğu gibi konut sigortası için hazırlanan poliçenin de daha doğru bir şekilde incelenmesi gerekir. Daha sonra hesapta olmayan, fark edilmeyen sorunlarla karşılaşmamak adına incelenmesi, sigortası yaptırılan kıymetleri karşılayıp karşılamadığının ölçülmesi gerekir. Ayrıca kimi sigorta şirketlerinin sağladığı fakat çoğu kişi tarafından bilinmeyen sus tesisatı, elektrik tesisatı, cam, çilingir, ambulans gibi hizmetlerin de mevcut olunup olunmadığı hakkında yeterli bilgiye sahip olunmalıdır.  

konut sigortası yapma ustamgeliyor.jpg

Poliçenin incelenmesi, eksik hizmet olup olmadığı kişi tarafından bilinmesi hasar esnasında ev sahibinin hangi koşulda sigorta şirketine haber verip vermemesi hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmasını sağlayacaktır. 

konut sigortası.jpg

Kullanılmaz hale gelen ve konut sigortası olan bir konutun temini, yenilenmesi süresince evinizde kalamadığınız süreyi başka bir konutta kalmanızı sağlayarak oluşan masrafları da sigorta şirketi karşılamaktadır. Bütün bu bilgilerin poliçe içerisinde yer alması ve anlaşma sırasınca mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir.  

Evinizi, eşyanızı ve ailenizi güvence altına almak için konut sigortası yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. 


Tüm ihtiyaçlarınız için en iyi uzmanlar Ustamgeliyor.com'da. HEMEN TIKLA ve müşteri oylarıyla seçilen ustalarımızdan ÜCRETSİZ en uygun fiyat teklifini al.

Konut sigortası Sigorta işleri Sigorta ve aracılık

Profesyonel ustaları bulabileceğin tek adres!
Usta Arıyorum Ustayım Müşteri Arıyorum
Boya Ve Badana İşleriKateTemizlik HizmetleriKateMarangoz HizmetleriKateKlimaKateElektrik Ve ElektronikKateBahçe Ve PeyzajKateAraç Servis BakımKateBanyo TadilatıKateBeton Ve KalıpKateÇatı Ve OlukKateÇelik KonstrüksiyonKateDiğer İnşaat İşleriKateDuvar Ve TavanKateEmlak ve Gayrimenkul HizmetleriKateİş Makineleri, Araç Ve EkipmanKateIsıtma SistemleriKateKapı, Pencere ve BalkonKateKlima Ve Havalandırma SistemleriKateMarangoz Ve Ahşap İşleriKateMimarlık HizmetleriKateMühendislik HizmetleriKateMutfak TadilatıKateNakliyat Ve LojistikKatePrefabrik, Konteyner, Kabin Ve ÇadırKateReklam Ve TanıtımKateReklam Ve TanıtımKateSigorta Aracılık HizmetleriKateSıva İşleriKateSpa Ve WellnessKateTesisat İşleriKateYalıtım Ve MantolamaKateYol Ve Zemin DüzenlemesiKateZemin Döşeme Ve KaplamaKateDekorasyonKateTadilatKateBelgelerKateUstamgeliyorKateSEO Arama Motor OptimizasyonuKatePiyano dersiKateDireksiyon dersiKateDedektifKateGitar kursuKateKeman kursuKatePersonal trainingKateTemizlik ve İlaçlamaKateMatematik Özel DersKateKuaförKateDiyetisyenlikKateKöpek BakımıKateDekorasyonKatehayvan bakımıKateGrafik TasarımKateHukukKateOrganizasyon ŞirketleriKateKına OrganizasyonuKateDüğün OrganizasyonuKateSağlık HizmetleriKateMobilya ve MarangozKateParke DöşemeKateFayans DöşemeKateBahçe DekorasyonuKateÖzel Fitness KoçluğuKateÇocuk EğitimiKateÇocuk BakımıKateUluslararası NakliyatKateKepenk ve Panjur SistemleriKateÖzel DersKateSalon DekorasyonuKateBanyo DekorasyonuKateOfis DekorasyonuKateDuvar kağıdıKateÇiçek bakımıKateİç mimarKateBaby showerKateİngilizce özel dersKateçelik kapıKateÖzel ŞoförKateGüvenlik SistemleriKateKamera sistemiKateAlarm sistemiKateHamamKateÖzel gitar dersiKateMüzik dersiKateDüğün çekimiKateDış çekim fotoğrafçısıKateİnşaat sonrası temizlikKateElektrikçiKateKepenk ve panjur sistemleriKateMutfak dekorasyonuKateİngilizce özel dersKateÖzel dil dersleriKateGrafik tasarımKateAmbalaj tasarımıKateBanyo dekorasyonuKateBalkon dekorasyonuKateOfis bölme sistemleriKateÇardak ve KamelyaKateCateringKateCam Balkon sistemleriKate
Kategoriler
Bizi Takip Et
Ustamgeliyor facebook Ustamgeliyor twitter Ustamgeliyor instagram Ustamgeliyor Youtube Ustamgeliyor Google+Arkadas olalim

Yeni cikan yazilar sicak sicak E-Posta
kutuna gönderilsin ister misin?