Depolama fikirleri.jpg

Yatak Odana Rahatça Sığabilmeni Sağlayacak Depolama Fikirleri

Marangoz Ve Ahşap İşleri H.Yıldız     Apr 15, 2018    


Yatak odalarına kolayca sığmak ve konforlu bir şekilde kullanabilmek için ev dekorasyon hizmetini ustamgeliyor internet sitesi vasıtası ile rahatça ve kaliteli bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Yatak odaları insanlar için oldukça ödemli yerlerdir.  Fiziki olarak ise evin genel fiziki özelliklerine göre daha küçük olduğu için birçok aile yatak odalarının yeteri kadar geniş olmamasından kaynaklan şikâyetler etmektedirler. Yaratıcı depolama ve dekorasyon fikirleri ile yatak odalarınız daha rahat ve kullanışlı hale gelebilmektedir.

shutterstock_615389054.jpg

Küçük Yatak Odaları İçin Yapılması Gereken Depolama Şekilleri

Küçük yatak odaları için yaratıcı fikirler geliştirerek yatak odasını daha konforlu ve geniş bir yere çevirmek olanak dâhilindedir. Özellikle aynalar küçük yatak odalarının daha geniş bir görüntüye sahip olması açısından oldukça önemli konumdadırKüçük yatak odalarında mutlaka geniş aynalı ve sürgü kapaklı dolapların tercih edilmesi sağlanmalıdır. Çünkü bu tercih ile hem alandan tasarruf edebilir, hem de aynalar yardımıyla daha geniş bir yatak odası imajı yaratılabilmektedir.

Çeşitli dekorasyon uygulamaları ile yatak odalarının çok daha konforlu ve kullanışlı olabilmesi sağlanmaktadır. Aydınlatmada ayak başı abajurların kullanılması da odlukça fayda sağlamaktadır. Duvara çeşitli tablo ve süs eşyalarını konması ve askıların pratik bir şekilde kullanılması da küçük yatak odaları için çok daha geniş bir kullanım alanı sağlamaktadır.

Duvarlarda tercih edilen açık ve odak renkler, yatak odasının çok daha geniş bir izlenim vermesini sağlamaktadır. Ayrıca duvarların tek bir kanadında duvar kâğıdı kullanarak ta görsel anlamda genişlik hissi uyandırılabilmektedir. 2018 yatak odası trendleri içerisinde küçük yatak odaları içinde oldukça parlak fikirler bulunmaktadır.

  shutterstock_623105864.jpg

Akıllı Yatak Odası Depolama Fikirleri

Yatak odalarında kullanılacak akıllı depolama fikirleri sayesinde yatak odaları çok daha geniş bir kullanım alanı kalabilmektedir. Üstelik bu depolama fikirleri çok fazla bir maliyeti olmayan son derece kolay uygulanabilen fikirlerdir. Ayrıca yatak odası mobilyalarının seçimi konusunda da yatak odasının fiziki durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Yaratıcı depolama fikirleri ise şu şekildedir;

Takı Dolapları: yatak odalarında bayanların takılarının koydukları yer oldukça önemlidir. Eğer sabit bir takı dolabı olmadığı takdirde değişik yerlere konan takılar yatak odasının kullanım alanını ve kullanım konforunu ciddi anlamda olumsuz bir etki yaratacaktır. Bu sayede bayanlar takılarına rahatça ulaşabileceği gibi etrafın düzeni de korunmuş olacaktır.

  shutterstock_411278314.jpg

Boş duvarların kullanılması: Yatak odalarındaki depolama fikirlerinin ana mantığı boş olan yerlerin değerlendirilmesidir. Bu noktada boş duvarlar oldukça önemlidir. Çünkü bu duvarlara asılacak dekoratif küçük askılar sayesinde bazı malzemeler oralara asılmaktadır. Buda yatak odasının daha rahat bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

 Çantalar için duvar köşesinin oluşturulması: Çantalar bayanların vaz geçilmez tutkuları durumundadır. Çeşitli kıyafetleri ile uyum içinde olan çok sayıda çanta modelleri bulunmaktadır. Doğal olarak bu çantalar yatak odalarında oldukça fazla bir yer kaplayabilmektedir. Yaratıcı depolama fikirlerinde sırf çantalar için ayrılmış dolaplar kullanılarak tüm çantaların burada depolanması sağlanmaktadır. Böylece yatak odaları belirli bir ferahlığa erişmektedir.

shutterstock_560973166.jpg

Kolonların değerlendirilmesi: kolonlar yatak odalarının değerlendirilmesi için oldukça uygun imkanlar sağlanmaktadır. Bu kapı arakası ve kolonlara yapılabilecek dolap ve raflar yatak odalarının rahatlığı açısında oldukça fayda sağlayacaktır. Az kullanılan veya kullanılmayan birçok malzeme buralara konularak oldukça rahat bir kullanım sağlayacaktır. Ayrıca bu kolan aralarında kurulacak raflar dekoratif anlamda yatak odalarına oldukça güzel bir görünüm kazandıracaktır.

Küçük dekoratif kutular: küçük dekoratif kutular kullanılarak hem yatar odasının dekoratif görüntüsüne uygunluk sağlanırken hem de bu kutuda yatak odasında bulunan çeşitli ev aksesuarları ve eşyaları konulabilmektedir. Daha sonra üst üste konan bu kutular sayesinde yatak odalarında hissedilebilir bir alanın boşluğu sağlanmış olmaktadır.

  shutterstock_311562431.jpg

Dekoratif çok amaçlı sandıkların kullanılması: geçmişte gelinler evlendiklerinde kendi çeyiz sandıklarını da getirmekteydiler. Günümüzde özellikle yatak odalarında bu gelenek tekrar canlanmış durumdadır. Bunu ana nedeni ise bu sandıklara yatak odasında bulunun birçok eşyanın rahatlıkla koyulabilmesidir. Üstelik dekoratif görüntüsü ile bu sandıklar yatak odalarının görünümüne rahatlıkla uyum sağlayabilmektedirler.

 

Günümüzde yatak odası dekorasyon işini kendiniz yapabileceğiniz gibi alanında deneyimli profesyonel kişilere de yaptırabilirsiniz. Birçok site ücretsiz teklif al yöntemi sizin bütçenize uygun kişileri bulmanıza yardımcı olmaktadır.

shutterstock_615994484.jpg

Marangoz ve Ahşap işleri için ihtiyacın olan en iyi uzmanlar Ustamgeliyor.com'da. 
HEMEN TIKLA ve müşteri oylarıyla seçilen ustalarımızdan ÜCRETSİZ en uygun fiyat teklifini al.

Profesyonel ustaları bulabileceğin tek adres!
Usta Arıyorum Ustayım Müşteri Arıyorum
Kategoriler
Bizi Takip Et
Ustamgeliyor facebook Ustamgeliyor twitter Ustamgeliyor instagram Ustamgeliyor Youtube Ustamgeliyor Google+Arkadas olalim

Yeni cikan yazilar sicak sicak E-Posta
kutuna gönderilsin ister misin?