Marangoz İstanbul.jpg
Kişiye özel ev mobilyası için iyi bir marangoz ustası arayanlar

Marangoz Hizmetleri     Oct 10, 2018    


Ülkemizde mobilya sektörü birçok diğer sektöre nazaran çok daha eski bir tarihe sahiptir. Türkiye’de uzun yıllar boyunca daha çok atölye tarzı çalışmalar yoğun olarak küçük beldelerde var olup bölgesel bölgesel olarak da varlığını sürdürmeye devam etmiştir.

dolap yapımı ustamgeliyor.jpg

Başka bir açıdan bakıldığında ise; mobilya atölyesi olarak çalışan her birey bir diğer mobilya atölyesinden bağımsız ve bağlantısız olarak çalışıyordu. Bu şekilde büyüyemeyen ve sınırlı teknoloji ile üretilen mobilyalarda ağırlıklı olarak el işçiliği kullanılıyor ve bu durum da teknolojiyi aslen yavaşlatmaya neden oluyordu.

marangoz ustamgeliyor.jpg

Seri üretimin aksine yalnızca ihtiyaç için üretilen ev mobilyası sadece küçük ve iç piyasaya sunularak mobilyalar sektörün büyük çoğunluğunda var olmuştur. Bunlardan çıkan sonuç olarak Türk mobilya endüstrisi genel olarak geleneksel yöntemlerle çalışan atölye tipi, küçük ölçekli işletmelerin yoğunlukta olduğu bir görüntüye sahiptir. Fakat buna nazaran son yıllarda mobilya sektöründe büyük ölçekli işletmelerin sayısı oldukça artmıştır.

mobilya ve marangoz (3).jpg


Mobilyanı tasarlayabilir misin?

Eski yıllardan bu yana gelen mobilya sektörü ile hayatımıza giren kişinin istediği tarzda mobilyalar, el işçiliği ile üretilen mobilyalar son yıllarda varlığını hissettirmeyecek kadar azaldı diyebiliriz.

Mobilya ve marangoz.jpg

Seri üretim ve belli kalıp üretimlerin çoğalması ve hayatımızda edindiği büyük yerden dolayı binlerce çeşit mobilyanın var oluşu aslında kişilerde kişiye özel üretim beklentisini oldukça azalarak seçenekler arasında kaybolmasına neden olmuştur.

mobilya ve marangoz ustası ustamgeliyor.jpg

Fakat buna rağmen içlerinden beğenemediğiniz veya hayal ettiğiniz, aradığınız tarzı, modeli ya da deseni bulamadığınız takdirde şahsınıza özel yatak odası takımı, koltuk takımı, masa sandalye takımı, çocuk odası takımı gibi marangozluk mobilya üretimi belli başlı mobilya atölyelerinde hala mevcuttur.

Marangoz Ustası.jpg

İyi bir marangoz ustası tarafından el işçiliği de içine katacak olunursa fiyat olarak hazır üretim alacağınız mobilyaya nazaran daha masraflı olacak olan mobilyanız el işçiliği dâhil olmazsa en iyi malzemeler kullanılmazsa (orta kalite) hazır alacağınız mobilyadan daha uyguna mal olabilir.

marangozcu ustamgeliyor.jpg

Kişiye özel mobilyanın kimi zaman hazır üretim mobilyadan daha ekonomik olurken, kimi zaman ise el işçiliği ve istenilen ürünün ağırlığına göre oldukça maliyetli bir hal almaktadır. Belli markaların ürettiği seri olarak üretilen mobilyaların aksine kendi tarzınızı evinize yansıtmak istiyorsanız kişiye özel mobilya üretimi tam size göre bir karar.


Mobilya ve marangoz işleri için ihtiyacınız olan en iyi uzmanlar Ustamgeliyor.com'da. HEMEN TIKLA ve müşteri oylarıyla seçilen ustalarımızdan ÜCRETSİZ en uygun fiyat teklifini al.

Ev mobilyası Marangoz ustası mobilya sektörü Türk mobilya endüstrisi mobilya atölyesi

Profesyonel ustaları bulabileceğin tek adres!
Usta Arıyorum Ustayım Müşteri Arıyorum
Kategoriler
Bizi Takip Et
Ustamgeliyor facebook Ustamgeliyor twitter Ustamgeliyor instagram Ustamgeliyor Youtube Ustamgeliyor Google+Arkadas olalim

Yeni cikan yazilar sicak sicak E-Posta
kutuna gönderilsin ister misin?