burun ameliyatı nasıl yapılıyor ustamgeliyor.jpg
Burun estetiği ameliyatı olanların dikkat etmesi gerekenler

Sağlık Hizmetleri     Oct 11, 2018    


Ameliyatlar arasında dünya geneline de baktığımızda en sık yapılan ameliyat olan burun ameliyatı, Kişiler yüzleri ile uyumlu ve doğal görünen burun için bıçak altına yatarken, ameliyat öncesi her hastanın yüzüne özel burun tasarlanıyor.

burun ameliyatı ustamgeliyor.jpg

Son yıllarda geliştirilen tekniklerle, eskisine nazaran çok daha kolay olan burun ameliyatı sonrasında her ameliyatta olduğu gibi dikkat edilmesi gereken maddeler sağlık için oldukça büyük önem taşıyor. Burun ameliyatından sonra dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi veren uzman doktorlar, şunları söylüyor:

burun ameliyat fiyatları.jpg

Burun ameliyatı bittikten hemen sonra, burun sırtına takılan ve atel ismi verilen burna şekil vermesi için konulmuş olan malzeme çıkartılır.  Daha sonra altındaki flasterde çıkarıldığında, güzel fakat şişlikleri olan bir görünümle karşılaşılır.

ameliyatsiz-burun-estetigi-fiyatlari-2018.jpg

Bu süreçte burun kemerli ise kemerin yok olduğu yahut burun ucu düşükse ucunun kalktığı anlaşılır. Ödemli de olsa bu hali burunun ilerideki görüntüsü hakkında bilgi verse de tam anlamıyla son halini anlamak için oldukça erkendir.

burun ameliyatı.jpg

Burunun son halini alması ise 6 ay ile 1 yıl kadar sürmektedir. Ameliyattan sonra 3 ila 4 ay boyunca burun, herhangi bir darbeye karşı korunmalıdır. Aynı zaman da bu süreçte, gözlük gibi burunda şekli etkileyecek aksesuarlardan da uzak durulmalıdır. Burun estetiği sonrasında numaralı gözlüğü mecburen takmak zorunda olan kişilere lens veya özel yapım burunla temas etmeyen gözlük önerilmektedir.

burun ameliyatı nasıl yapılıyor.jpg

Burun estetiği ameliyatından sonra dikkat edilmesi gerekenler:

  • Ameliyat bittikten dört saat sonra su içilmelidir. Eğer su erken içilirse ( bağırsak normale dönmediği için) kusma meydana gelebilir.
  • Burunda pembe renkte bir sızıntı olabilir. Bu durum vücudun kendini temizlemesi için yaptığı bir reaksiyondur. Eğer bu kırmızı kan ve fazla olursa ( çok nadir) doktorunuza bilgi verebilirsiniz.
  • Burun ameliyatı sonrasında, doktorunuz tarafından kullanmanız gereken ilaçları zamanında ve düzenli olarak kullanmalısınız. Doktorunuzun verdiği ilaçlar dışında ilaç kullanımı yapmayın ve kontrol zamanlarını önemseyin.
  • Çoğunlukla ameliyat sonrasında 4 ila 7 gün arasında burun içinde silikon bulunur. Bu malzemelerin üretimi ortası delik olup rahatlıkla hava alınmasını ve varlığını hissettirmeyecek malzemelerdir.

burun estetiği.jpg

Bu süreç içerisinde, ameliyattan dolayı oluşacak kabuklardan dolayı burunda nefes alma zorluğu olabilir ve buda boğazınızda kuruluğa sebep olabilir. Bunu önlemek için özel spreyler veya karbonatlı su ile gargara yaparak rahatlayabilirsiniz.

  • Ameliyattan sonra burnunuzdaki silikonlar çıkartılana kadar hareketli aktivitelerden uzak durmanızda fayda vardır. Aksi halde şişlik ve morluklar artacaktır.
  • Yattığınızda başınızı kalp hizasına getirerek ve yüksek yastığa koyarak uyumaya özen göstermelisiniz.Tüm ihtiyaçlarınız için en iyi uzmanlar Ustamgeliyor'da. HEMEN TIKLA ve müşteri oylarıyla seçilen ustalarımızdan ÜCRETSİZ en uygun fiyat teklifini al.

Burun estetiği Burun ameliyatı Burun

Profesyonel ustaları bulabileceğin tek adres!
Usta Arıyorum Ustayım Müşteri Arıyorum
Kategoriler
Bizi Takip Et
Ustamgeliyor facebook Ustamgeliyor twitter Ustamgeliyor instagram Ustamgeliyor Youtube Ustamgeliyor Google+Arkadas olalim

Yeni cikan yazilar sicak sicak E-Posta
kutuna gönderilsin ister misin?