sosyal medya uzmanlığı ustamgeliyor.jpg
Sosyal medyanın influencer marketing üzerindeki etkisi

Reklam Ve Tanıtım     Oct 10, 2018    


İnfluencer marketing, sosyal medya platformlarında takipçi sayısı yüksek olan kişilerin, hesaplarından yaptıkları ürün veya markanın deneyimleriyle tanıtımını yaparak takipçilerine ulaştırmasıdır.

facebook ustamgeliyor.jpg

Son dönemlerde sosyal medyadaki kitlenin bir hayli artması, sosyal medyanın günümüze hızlıca sızmasından kaynaklanmaktadır. Sosyal medyanın günümüze bu denli hızlı artması influencer'ların da bir hayli işine yaramaktadır.

influencer marketing ustamgeliyor.jpg

Nasıl yapıldığını merak ediyorsanız ufak bir örnek üzerinden yola çıkabiliriz. Örneğin siz zayıflama çayı ile ilgili bir blog takip ediyorsunuz.

influencer marketing önemi ustamgeliyor.jpg

Bu blog’un içerisinde nasıl zayıflayacağınız, çayın içerisindekiler ve insan üzerindeki etkisi hakkında birçok bilgi paylaşılıyor. Bu iş ile ilgilenen bir firma da kendi ürününü tanıtmak için blog sayfasının sahibine ürününün tanıtımını, ürün hakkındaki deneyimlerini paylaşacağı bir konuşmanın yer almasını ister. Bu bir influencer marketing örneği olabilir.

sosyal medya ustamgeliyor.jpg

Sosyal medya dünyaya yayılmış olduğundan herhangi bir gizliliği mevcut değildir. Ürünlerle ilgili detayları ve içerikleri paylaşmak, insanları satın alma konusunda daha fazla cazip hale getiriyor.

instagram ustamgeliyor.jpg

Sosyal medya sayesinde tüketiciler, markalarla buluşup konuşma fırsatı yakalamışlardır. Tüketicilerin deneyimlerini sosyal medya üzerinden paylaşmaları hem tüketici açısından hem ürünü pazarlama açısından olumlu yönde etkilenmeye sebep olacaktır. Risk almadan para kazanmanızı da sağlayacaktır aynı zamanda.

influencer marketing.png

Ürününüzün tanıtımını yaptırdığınızda markanıza herhangi bir zarar gelmeyecektir. Sosyal medya fenomeninizi belirledikten sonra, fenomenin izleyici kitlesine yapılan tanıtım dağılmış olacak ve markanız günden güne yayılacaktır.

twitter ustamgeliyor.jpg

İnfluencer marketing gücünü sosyal erişim, orijinal içerik ve tüketici güveninden alır. Sosyal erişim sayesinde ürününüzün ve markanızın tanıtımını milyonlarca kişiye ulaştırma şansına sahip olabilirsiniz. Yine orijinal içerik sayesinde, etkileyici ve sıra dışı içerik üretimi sağlanır. Tüketici güveninde ise takipçiler takip ettikleri influencer'ların düşünce ve fikirlerine güvenerek, hızlıca markanızın yayılmasında büyük rol oynamaktadırlar.

ınfluencer marketing önemi.png

Yapmanız gereken influencer'ları inceleyip belirlemek ve önem sırasına göre sıralamak olacaktır. Sonrasında iste influencer topluluğunun markanıza veya firmanıza dair ayrıştırılanları arttırmak ve influencer'lar aracılığıyla pazarlama kampanyası yapmanız gerekecektir.

instagram ustamgeliyor.jpg

Bir sonraki aşamada ise influencer'lara markayı aşılamak ve onlara adeta marka sahibi hissiyatını aşılamak gerekmektedir. Bu işlem onları markalarınızın savunucuları haline getirmenizde sizlere katkı ve yarar sağlayacaktır.


Influencer Marketing ihtiyaçlarınız için en iyi uzmanlar Ustamgeliyor'da. HEMEN TIKLA ve müşteri oylarıyla seçilen ustalarımızdan ÜCRETSİZ en uygun fiyat teklifini al.

Sosyal medya İnfluencer marketing sosyal medya pazarlama influencer takipçi artırma

Profesyonel ustaları bulabileceğin tek adres!
Usta Arıyorum Ustayım Müşteri Arıyorum
Kategoriler
Bizi Takip Et
Ustamgeliyor facebook Ustamgeliyor twitter Ustamgeliyor instagram Ustamgeliyor Youtube Ustamgeliyor Google+Arkadas olalim

Yeni cikan yazilar sicak sicak E-Posta
kutuna gönderilsin ister misin?