Koltuk Döşeme Fiyatları

Koltuk Döşeme Nedir?

Koltuk Döşeme Nedir? Nasıl Yapılır?

Koltuk döşemesi oldukça fazla tercih edilen bir yöntemdir. Koltukların eskimesi, deseninden sıkınılması, yeni bir koltuk takımı alacak bütçeye sahip olunmamasından dolayı pek çok kişi tarafından yaptırılmaktadır. Koltuk döşemesi ile eski koltuğuna yeni bir görünüm kazandırabilirsin.

Koltuk döşemesinde kullanılan malzemeler nelerdir;

 • Dolgu malzemeleri; Kolduk döşenmesinde şekil vermek ve esneklik kazandırmak için kullanılmaktadır. Doğal malzemelerin zamanla bozularak özelliklerini kaybetmesinden dolayı tercih edilmektedir.
 • Yapay Sünger; Koltuk döşemesinde en fazla kullanılan dolgu aracıdır. Farklı yoğunluk ve kalınlıkta çeşitleri vardır.
 • Vatka Pamuğu; Fabrika kullanımından artan pamuklar çeşitli işlemlerden geçirilerek ince bir plaka haline getirilir. Elyaf ile aynı kullanım amacına sahiptir.
 • Elyaf; Koltuk döşemesinde yüz kaplama malzemesi ile kauçuk arasında yerleştirilir. Kumaş ile kauçuğun birbiriyle sürtünmesini engeller.
 • Astar Bez; Koltuk döşemesinde görülmeyen yerlerde kullanılan tüm dokuma malzemesidir.
 • Kanaviçe; Döşemenin görülmeyen kısımlarında yay ve kolanların üzerini kapatmak için kullanılır. Seyrek ve sık olarak iki çeşidi vardır.
 • Fitil; Yastık ve minder kenarlarına içeriden dikilen ve döşemenin düzgün gözükmesini sağlayan malzemedir.
 • Yüz Kumaşı; Döşeme işleminin tamamlayıcısıdır. Deri, yapay deri veya kumaş kullanılmaktadır.
 • Kumaş; Oldukça fazla çeşidi bulunmaktadır. Gerilme, esneme, sürtünmeye karşı dirençlidir. Son zamanlarda yanmaya karşı dayanıklı ve leke tutmayan modelleri çıkmıştır.
 • Yapay Deri; Deriye yalnızca görünüm olarak benzemektedirler. Sentetik malzemelerden üretilir. Deri kadar dayanıklı değildir.
 • Kolan; Döşeme zemine çakılır ve döşemeye esneklik verebilmek amacıyla kullanılır. Bez, lastik ve elastiki çeşitleri vardır. Çiviler ile tutturulur.
 • Fermuar; Döşeme yüzlerinin sökülerek yıkanması için fermuar kullanılmaktadır. Genellikle minderlerde ve yastıklarda kullanılmaktadır.

Mobilya, Duşakabin Sistemleri, Laminat Parke döşeme gibi pek çok hizmette doğru adresin ustamgeliyor.com.

Ustamgeliyor.com ayrıcalığı ile hizmet almak için yapman gerekler;

 • Ustamgeliyor.com adresine tamamen ücretsiz bir şekilde üye olunur.
 • Hizmet almak istenilen iş ile ilgili detaylı bir şekilde iş talep formu doldurulur.
 • Hizmet verenlerden gelen teklifler arasından seçim yapılarak ustamgeliyor.com aracılığı ile en iyi hizmet alınır.

Ustamgeliyor.com Türkiye’nin 81 ilinde 7 gün 24 saat hizmette olan en iyi online hizmet platformudur.

 

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Ustamgeliyor'da Koltuk Döşeme Fiyatları Hakkında

Evlerdeki eşyaların en fazla yıprananı olan koltukların onarımı için koltuk döşemeci ihtiyaçlarınızda sitemizden teklif alabilirsiniz.

Zamanla kirlenen, yıpranan ve renkleri solan koltukların onarılması için koltuk döşeme çok sık tercih edilmektedir. Koltuk döşeme yüksek ücretli bir işlemdir ve tek kişilik bir koltuk için ortalama 300 TL fiyat biçilir. Ancak koltukların en iyi şekilde yenilenmesini gerektiren bu iş, en iyi şekilde yapılması gereken işlerden biridir.

Deneyimli Ustalara Ulaşın

Koltuk kaplama işini hem ekonomik hem de işi bilen birine yaptırmak istediğinizde, mail adresinize gelecek olan teklifleri toplayarak, teklif verenlerin referanslarını inceleyip karar verebilirsiniz. Modern ya da klasik koltuk döşeme modelleri arasından istediğinizi yaptırabileceğiniz döşemeciler, siz çevrenizde görmeseniz bile kolay bir şekilde ulaşabilmenizi sağlamaktadır.

Koltuk Döşeme Fiyatları

Koltuk döşeme yaptırmak istediğinizde, öncelikle kumaş seçimi yapmanız gerekmektedir. Evinizin tarzına uygun bir renk ve  desen seçerek daha iyi bir sonuca ulaşabilirsiniz. Renk ve desen seçiminden sonra, koltuk döşeme fiyatları da netleşecektir. Bu yüzden en ekonomik çözümlere ulaşabileceğiniz koltuk döşeme seçeneklerini bütçenize göre değerlendirmeniz için minimum 300 lirayı gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Koltuk Döşemeciler Burada

Size en yakın koltuk döşemecilerin tekliflerini alabilirsiniz. Teslimat koşulları ve diğer detayları görüşerek aracısız hizmet alabileceğiniz sitemiz, koltuk döşeme modelleri arasından yapacağınız seçimlere göre farklı alternatifler ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır. 

Benzer Konular

Koltuk Döşeme

Koltuk Döşeme Fiyatları

230
1.020
3.200

Genel olarak bu iş için 230 - 3.200 arası ödeme yapılmaktadır.