Şişli Mantolama Fiyatları

Şişli Mantolama Nedir?

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Tesisatta Ses Yalıtımı

Cihazların çalışma sırasında çıkardığı sesler gürültüye sebep olur. Örneğin ısıl genleşmeler, titreşim ve ses bu gürültülerin sebebidir. Kanallardan geçen havanın kanal yüzeyine çarpmasıyla ve borulardan geçen akışkan hızından oluşan ses de gürültü olarak nitelendirilir. Tesisatta ses yalıtımı da bu tarz ses ve titreşimleri en aza indirilmesi için alınan tedbirlere denir.

Tesisatta Yangın Yalıtımı

Tesisat yalıtımında yangın güvenliğine en çok  Şişli bina mantolama ustası önem verir. En önemli noktalardan biri hem tesisatın yangın etkilerinden korunmasının hem de yangın esnasında mümkün olduğunca küçük bir hacme hapsedilen duman ve alevin yayılmasını durdurma işlemlerini bilir ve ona göre hareket eder. Yaşam alanlarımızda risk oluşturan donanımlar tesisat boruları, elektrik kabloları, havalandırma kanalları ve şaftlar yangının ilerlemesinde en riskli noktalardır. Tesisatta yangın yalıtımı yangının ilerlemesini engellemek için alınan tüm tedbirlere denmektedir.

Tesisatta Yalıtımın Faydaları

 1. Serinleme ya da ısınma amacıyla yapılan harcamalarda tasarruf sağlar. Yazın içerideki serin havayı, kışın da sıcak havayı içeride kalması için muhafaza eder.
 2. Tesisat yalıtımı yoğuşmayı engellediği için tesisatın korozyona karşı korur ve uzun ömürlü olmasını sağlar.
 3. Yakıt tüketimini ve dolayısıyla atık gaz çıkışlarını azaltarak küresel ısınma ve çevre kirliliğinin önlenmesinde katkıda bulunur.
 4. Sağlayacağı verimlilik, ülkemizin dışa bağımlılığını azaltır.
 5. Yüksek sıcaklıklarda akışkan taşınan tesisatlarda yapılan yalıtım uygulamaları sayesinde hattın çevresinde bulunan diğer teçhizat ya da donanım bu tesisat hatlarında çalışan insanların sıcaklık etkisinden korunmasını sağlar.
 6. İnsanların daha gürültüsüz bir ortamda yaşaması için tesisattan kaynaklı seslerin azaltılmasına olanak sağlar.
 7. Titreşim kaynaklı seslerin yalıtılması binanın taşıyıcı sisteminin zarar görmesini engeller ve binanın ömrünün uzamasında yardımcı olur.
 8. Şişli mantolama yangın yalıtımı tesisat kanalları ile katlar ve bölümler arası alev ve duman geçişini geciktirir. İnsan ve diğer canlıların yangın sırasında tahliyelerinde zaman kazandırır.

Tesisat Yalıtımı

 1. Tüm yatay ve dikey tesisat borularında soğutma ve ısıtma yapılan havalandırma kanallarında, vanalarda, radyatör arkasında uygulanır.
 2. Şişli dış cephe mantolama binaların kazan daireleri ve donanımlarda ısı kaybını engellemeye yönelik ısı yalıtımı yapılır.
 3. Soğutma ünitelerindeki ısı yalıtımı, klima ve split klima santrallerinde yoğuşmayı engellmeye yöenlik ve ısının korunması için yapılmaktadır.
 4. Havalandırma kanallarının içinde özellikle menfez çıkışlarından gelen sesler rahatsız eder. Bu seslerin azaltılması için ses yalıtımı yapılır.
 5. Hidrofor, boru, brülör ve kazanlarda oluşan titreşim ve gürültüyü engellemeye yönelik ses yalıtımı yapılır. Titreşim yapan cihazların zeminle temas ettiği noktalara uygulanması önemlidir.
 6. Şişli mantolama işleri genellikle yangın kaçış koridorlarını besleyen havalandırma kanallarında  ve dikey – yatay geçişlerin olduğu şaftlarda (borular, kanallar, elektrik kabloları) yangını önleme amaçlı kullanılır.
 7. İş güvenliği açısından yangın yalıtımı  kazan dairelerinde yangın riski ve yüzey sıcaklığı yüksek olan donanımların (kazan, flanş, vana) dış yüzeylerinde kullanılmaktadır.
 8. Isı kaybı ve yoğuşmaya karşı bacalar da yalıtılır.

Ustamgeliyor.com’da ustaların profillerine girerek referansları gör Şişli’de apartman mantolama fiyatları hakkında teklif al.

Şişli Mantolama Fiyatları Hakkında

İstanbul Şişli Mantolama fiyatları ve en uygun günlük İstanbul Şişli Mantolama şirketleri, firmaları burada.

İstanbul şehrinin Şişli başta olmak üzere tüm ilçe ve mahallelerine Mantolama hizmeti veren ustalarımız bulunmaktadır.

Bozkurt Mah , Eskişehir Mah , Cumhuriyet Mah , Duatepe Mah , Paşa Mah , Esentepe Mah , Fulya Mah , Gülbahar Mah , Feriköy Mah , Yayla Mah , Halaskargazi Mah , Harbiye Mah , İzzet Paşa Mah , Kuştepe Mah , Mecidiyeköy Mah , 19 Mayıs Mah , Meşrutiyet Mah , Halide Edip Adıvar Mah , Halil Rıfat Paşa Mah , Kaptanpaşa Mah , Mahmut Şevket Paşa Mah , Merkez Mah , Ergenekon Mah , İnönü Mah , Teşvikiye Mah , en çok Mantolama hizmeti alan mahalleler arasında başı çekmektedir.

Recai Çimendur , Hakan Kaya , Ramazan Guven , Özcan Şeker , MARMARA YALITIM , İhsan Zengin , Gökhan Er , Ufuk Kemer , Bayram Yalçın , Fatih ATASEVEN , Sezgin Kayhan , Sezgin Yıldız , ustaları ve şirketleri olmak üzere yüzlerce usta hizmetinizde.

Mantolama Şişli için ilçe ve mahalle seçiminizi yapın, hizmet tarih aralığını ve diğer gerekli bilgileri girin, Şişli ilçesinde Mantolama hizmeti veren onlarca usta, sizin için uygunluk ve fiyat bilgilerini paylaşsın. Fiyatlar; 491 - 24.477 aralığında değişim göstermektedir.

Şişli Mantolama fırsatları konusunda da her an bilgi alabilmek için sosyal medya hesaplarımızdan takipte kalın. Unutmadan söyleyelim; sosyal medya hesaplarımızı takip ederek belli aralıklarla paylaşılan Şişli Mantolama fırsatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Mantolama

Mantolama Fiyatları

491
2.481
24.477

Genel olarak bu iş için 491 - 24.477 arası ödeme yapılmaktadır.