Maltepe Mantolama Fiyatları

Maltepe Mantolama Nedir?

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Yangın Yalıtımı Nedir?

Binada, iş yerinde yaşanan yangın sonuçlarında birçok can ve mal kaybı meydana gelebilir. Bu durumları en aza indirmek için yapılan Maltepe dış cephe mantolama uygulamalarına yangın yalıtımı denir. Bulunulan yerlerde yangın oluşumunu tetiklenmesinde üç unsur yeterlidir. Bunlar ısı kaynağı,  yanıcı madde ve oksijendir.

Yangından yangın söndürme sistemleri ve duman detektörleriyle korunabileceği bilinse de ve yangın güvenliğinde önemli bir rol oynasa da, yangın başladıktan sonra devreye girmeleri ve mekanik arızalar oluşabilme sebebiyle işlevlerini tam anlamıyla yerine getiremeyebilirler.  Bu sebeple, aktif önlemler dışında yangının çevre binalara sıçramasını yavaşlatacak, insanların yangın alanından güvenli çıkarılmasını sağlayacak yapısal önlemler alınmalıdır. Maltepe dış cephe yalıtımı şirketleri can ve mal güvenliği için çalışıyor. 

Yangın Yalıtım Avantajları

Can Güvenliği

Can kayıplarının büyük bölümü havasızlık kaynaklı olur. İnsanların oksijen soluyamaması ve hidrojen-siyanür, karbon monoksit gibi zehirli gazları soluması sonucu tehlikelerle karşılaşır ve hayatlarını kaybedebilirler. Ayrıca gazlardan kaynaklı oluşan göz yaşarmaları kaçış yollarını görmelerine engel olur ve çıkışı bulamayabilirler. Geçici veya kalıcı sakatlıklara sahip olunabilir. Maltepe mantolama firmaları yangın yalıtım önlemleri içerisinde; çıkış ve yönlendirme işaretleri, uyarı, acil durum aydınlatması, yangın damperleri,  duman tahliye sistemleri gibi aktif önlemler ile birlikte tasarlar.

Mal Kayıplarında Azalma

Yanma reaksiyonu sonucunda açığa çıkan ısı ortamdaki yanıcı maddelerin tutuşma sıcaklığına gelmesine sebep olur ve yangının yayılma hızı artar.

Yangın yalıtımı sayesinde ortaya çıkan ısının artışı yavaşlatılır. Bu sayede insanların yangın alanını terk edebilmeleri için ve ekiplerin yangını kontrol altına alabilmeleri için süre kazanılır.

Meydana gelebilecek mal kayıplarında azalma sağlayabilmek için yangının yayılımını kontrol altında tutulabilmesi lazım. Yapı içerisinde yangın dayanımlı bölümlerin oluşturulması ile yangın yayılımı yavaşlatılır. Yangın yalıtımı olmayan binalarda ısının artmasıyla yangında büyük ve hızlı büyümeler meydana gelir. Söndürme ekiplerinin müdahalesinde oluşan zorluk yapıyı tamamen kullanılmaz hale getirebilir.

Yangın Yalıtım Malzemeleri

Yapı Yalıtımı

Döşeme, duvar, çatı uygulamaları:

Alçı panoları, taş yünü, cam yünü, seramik yünü, lifli çimento panoları, vermikülit, perlit, kalsiyum silikat, cam köpüğü, özel mastikler

Isı ile genleşen özel boyalar, cam fitilleri, özel kapı vb malzemeler kullanılmalı.

Yangın Camları – Yangın Dayanımlı Camlar

E sınıfı camlamalar: Alev ve dumanın diğer tarafa geçişini engelleyip ortaya çıkan gazın yayılmasını en aza indirir ve yangın sırasında şeffaflığını koruyarak görüşte kısıtlamayı önler.

EW sınıfı camlar: Malzemelerindeki ısı yansıtıcı kaplama sayesinde yangın sırasında oluşan radyan ısının diğer tarafa geçişini kontrol eder.

El sınıfı camlar: Isı kalkanı sayesinde yangında oluşan zehirli gazlar, duman, alev ve ısının geçişini engeller. 120 derecelik sıcaklığa kadar saydam kalır, bu derece arttığında cam katmanlar arasında bulunan özel köpük genleşir ve opaklaşmaya başlar.

Endüstriyel (Teknik) Yalıtım

Taşyünü, camyünü, perlit, vermikülit, alçı panolar, cam köpüğü vb.

Sitemizde teklif al düğmesine basarak istediğin gibi Maltepe mantolama ustası bulabilir; sana uygun Maltepe dış cephe mantolama fiyatları ile buluşabilirsin.

Maltepe Mantolama Fiyatları Hakkında

İstanbul Maltepe Mantolama fiyatları ve en uygun günlük İstanbul Maltepe Mantolama şirketleri, firmaları burada.

İstanbul şehrinin Maltepe başta olmak üzere tüm ilçe ve mahallelerine Mantolama hizmeti veren ustalarımız bulunmaktadır.

Aydınevler Mah , Başıbüyük Mah , Fındıklı Mah , Büyükbakkalköy Mah , Cevizli Mah , Altayçeşme Mah , Feyzullah Mah , Esenkent Mah , Gülensu Mah , Gülsuyu Mah , Çınar Mah , İdealtepe Mah , Altıntepe Mah , Küçükyalı Merkez Mah , Bağlarbaşı Mah , Yalı Mah , Girne Mah , Zümrütevler Mah , en çok Mantolama hizmeti alan mahalleler arasında başı çekmektedir.

Ebubekir Kara , Cemiyet Zan , Erkan Karademir , Osman Gezer , Uğur Ustaer , Mehmet Yoluk , isa inci , Fettah Çelik , Ergül Erdinç , muhammed çelik , Hasan Kaplan , Şahin Yurttapan , ustaları ve şirketleri olmak üzere yüzlerce usta hizmetinizde.

Mantolama Maltepe için ilçe ve mahalle seçiminizi yapın, hizmet tarih aralığını ve diğer gerekli bilgileri girin, Maltepe ilçesinde Mantolama hizmeti veren onlarca usta, sizin için uygunluk ve fiyat bilgilerini paylaşsın. Fiyatlar; 511 - 23.436 aralığında değişim göstermektedir.

Maltepe Mantolama fırsatları konusunda da her an bilgi alabilmek için sosyal medya hesaplarımızdan takipte kalın. Unutmadan söyleyelim; sosyal medya hesaplarımızı takip ederek belli aralıklarla paylaşılan Maltepe Mantolama fırsatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Mantolama

Mantolama Fiyatları

511
2.574
23.436

Genel olarak bu iş için 511 - 23.436 arası ödeme yapılmaktadır.