Güngören Mantolama Fiyatları

Güngören Mantolama Nedir?

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Dış Cephe Mantolama İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

Dış cephe mantolama sistemleri; binanın dış duvarlarını adeta kuşatarak ısı kayıplarının oluşmasını engelleme görevi görür. Mantolama, enerji kayıplarının önlenmesinde büyük rol sahibidir. Binaların, maliyet avantajı açısından en verimli şekilde ısı oluşturulabilmesi için tasarım ve inşaat aşamasında mantolama yapmanın önemi ortaya çıkmaktadır.

Peki Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır?

Birçok insan mantolama kelimesinin ne anlama geldiği konusunda fikir sahibi değildir. Bu durumu basit bir örnekle değiştirmek aslında mümkün. Şöyle ki; üstüne giydiğin manto nasıl seni çepeçevre sarıp sıcak tutuyorsa; mantolama da binayı sarıp sarmalar ve sıcak tutar. Sen de İstanbul’da ikamet ediyorsan Güngören dış cephe mantolama fiyatları hakkında bilgi almak için ustamgeliyor.com üzerinden Güngören’deki mantolama firmaları aracılığı ile mantolama işlemlerinizi halledebilirsin. Siteye girip talep formu oluştur ve hemen teklif al!

Mantolama Yapmanın 4 Adımı

1. adım: Dış cephe mantolamada ilk olarak subasman profilleri yerleştirilir. Yerleştirme işlemi yapılırken su terazisi kullanılır.

2. adım: Plaka yapıştırma uygulaması aşamasına geçilir. Bu plakalar strafor, taş yünü ya da fugalı olabilir. Plakalar özellikleri bakımından farklılıklar gösterirler. Bu yüzden bina inşa ederken çalışmaya karar verdiğin, anlaştığın firmaya hangi plakayı kullanacaklarını ve o plakanın sahip olduğu özellikleri sormayı ihmal etmemen senin yararına olur. Plaka yapıştırma için genellikle çerçeve metodu isimli bir yöntem uygulanır. Önce yapıştırıcılar plaka çevrelerini tamamen kaplayacak şekilde sürülür, sonra orta kısımlara da bir ya da iki öbek halinde bulanmaya devam edilir. Yapıştırma işleminden sonra, yapıştırıcının kuruması için 1 gün beklemek gereklidir.

3. adım: Plakaların yapıştığından emin olunduktan sonra 3.adım olan dübelleme işlemine sıra gelmiş olur. Dübeller, plakaların birleştiği yerlere gelecek şekilde takılma işlemleri gerçekleştirilir. Plakaların orta kısımları için de birer adet dübelleme yapmak lazımdır. Eğer binanız çok katlıysa; son katlara doğru dübel sayısını arttırmak gereklidir.

4) Dübelleme bittikten sonra, dördüncü adım olan sıva uygulamasına sıra gelmiş olur Plakaların üzerine bir kat sıva uygulaması yapılır. Onun ardından da file yerleştirilir ve onun üzerine de ince bir sıva uygulaması daha yapılır. Bu işlemin ardından tekrar 1 gün daha beklemek gerekir.

5) Sıvalar kuruduktan sonra son adım olan dekoratif kaplamaya geçilir. Bu işin püf noktası, herhangi bir çıkıntıya sebebiyet vermemek için cepheleri tek seferde kaplamaktır. Sonrasında ise bina istenilen bir renge boyatılabilir. Sen de İstanbul Güngören mantolama işlemlerin için işinin ehli Güngören bina mantolama ustası bulmak istiyorsan tek yapman gereken ustamgeliyor.com sitemiz üzerinden form doldurmak!

Güngören Mantolama Fiyatları Hakkında

İstanbul Güngören Mantolama fiyatları ve en uygun günlük İstanbul Güngören Mantolama şirketleri, firmaları burada.

İstanbul şehrinin Güngören başta olmak üzere tüm ilçe ve mahallelerine Mantolama hizmeti veren ustalarımız bulunmaktadır.

Akıncılar Mah , Güven Mah , Haznedar Mah , Mareşal Çakmak Mah , Güneştepe Mah , Merkez Mah , Gençosman Mah , Sanayi Mah , Abdurrahman Nafiz Gürman Mah , Mehmet Nesih Özmen Mah , Tozkoparan Mah , en çok Mantolama hizmeti alan mahalleler arasında başı çekmektedir.

Mahmut Sosa , Azad İnan , Fesih Taylan , Besim CENGİZ , Yücel TEKİN , Emrah Almalı , Yaşar Acar , FATİH GÜNDÜZ , Nejdet İlgezdi , Mahmut Masum , Burç Tiryaki , Erol Aydoğmuş , ustaları ve şirketleri olmak üzere yüzlerce usta hizmetinizde.

Mantolama Güngören için ilçe ve mahalle seçiminizi yapın, hizmet tarih aralığını ve diğer gerekli bilgileri girin, Güngören ilçesinde Mantolama hizmeti veren onlarca usta, sizin için uygunluk ve fiyat bilgilerini paylaşsın. Fiyatlar; 529 - 24.477 aralığında değişim göstermektedir.

Güngören Mantolama fırsatları konusunda da her an bilgi alabilmek için sosyal medya hesaplarımızdan takipte kalın. Unutmadan söyleyelim; sosyal medya hesaplarımızı takip ederek belli aralıklarla paylaşılan Güngören Mantolama fırsatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Mantolama

Mantolama Fiyatları

529
2.640
24.477

Genel olarak bu iş için 529 - 24.477 arası ödeme yapılmaktadır.