Yangınla Mücadele Sistemleri Fiyatları

Yangınla Mücadele Sistemleri Nedir?

Yangınla Mücadele Sistemleri Nedir? Nasıl Yapılır?

Yangın olayı ya da yanma, yanıcı madde, oksijen ve ısının bir araya gelmesi ile oluşur. Bir araya gelen bu üç etkenden birinin ortamdan azaltılması halinde ancak yanma olayı söner. Yanma olayı dört farklı şekilde oluşur;

  • Yavaş yanma
  • Hızlı yanma
  • Patlama şeklinde yanma
  • Kendiliğinden yanma

Yangın mücadele sistemleri, geniş alanlardaki yapı ve binalarda kullanılan yangın sırasında otomatik olarak devre girerek, felaketleri önlemektedirler. Özellikle okullar, atölye ve fabrika gibi üretim alanları, hapishaneler, büyük iş yerleri AVM ve plazalar gibi birçok insanın aynı anda bulunduğu ortamlarda mutlak suretle yangın söndürme sistemleri bulunmalı ve düzenli periyotlar ile kontrolleri yapılmalıdır. Yangın mücadele sistemleri dört şekilde gruplandırılmaktadır;

  1. Gazlı söndürme
  2. Köpüklü söndürme
  3. Sulu söndürme
  4. Kimyasal söndürme

Yangın söndürme sistemlerinde asıl amaç, yangının başladığı andan itibaren vakit kaybetmeden sistem tarafından algılanıp müdahale edilmesidir. Kaybedilecek birkaç dakikanın ciddi sorunlara yol açması içten bile değildir. Bu yüzden yangın mücadele sistemleri hakkında bilgili ve güvenilir firmalar ile iş birliği yapılması oldukça önemlidir.

Yaşam alanlarının hızla büyümesi aynı zamanda güvenlik konusunda da tedbirler alınmasını gerektirmektedir. Büyük alanlarda oluşabilecek tehlikeler büyük etkiler yaratacağından kontrol edilebilir önlemler sayesinde talihsiz etkiler göz ile görülür boyutta azalacaktır. Eğer siz de yaşadığınız mekanların güvenliği için tedbir almak ancak bu konuda kim ile çalışmanız gerektiğini bilmiyor ya da emin olamıyorsanız ustamgeliyor.com ile bu soru ve sorunlarınız artık ortadan kalkacak. Sizlere kalıcı hizmeti verebilmek için oluşturduğumuz sistemimiz ile tanıştığınız ilk andan itibaren hayatınızda nelerin değiştiğine inanamayacaksınız. Sıkıcı uzun telefon görüşmelerinden bıktığınızın ya da bu gibi işler için vaktinizin olmadığınız biliyoruz. Biz sizin yerinize Türkiye’nin her yerinde çeşitli konularda hizmet veren usta ve firmalar ile yaptığımız titiz piyasa araştırmaları sonucu, en çözüm odaklı hizmeti alabileceğiniz bir platform oluşturduk.

Emlak konut araştırmaları yapacak vaktiniz yok ve yeni bir ev sahibi mi olmak istiyorsunuz? Ya da ev dekorasyon konusunda uzman mimarlar ile tanışmanız mı gerekiyor? Hepsi için sadece ustamgeliyor.com’a üye oluyorsunuz ve çözümler dünyasının avantajlarından yararlanmaya başlıyorsunuz.

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Ustamgeliyor'da Yangınla Mücadele Sistemleri Fiyatları Hakkında

Yangınla tesisat projesi için ustamgeliyor.com sitesini ziyaret edebilir,fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın söndürme sistemleri nelerdir bir göz gezdirelim. Yangın söndürme sistemleri teknolojinin gelişmesiyle beraber çok yönlü bir hal almıştır. Liste şöyle; gazlı söndürme sistemleri, karbondioksitli söndürme sistemleri, davlumbaz söndürme sistemleri, sprinkler söndürme sistemleri, köpüklü söndürme sistemleri ve algılama, ihbar sistemleri olmak üzere altıya ayırabiliriz. Neden ayırabiliriz dedim çünkü farklı sistemler geliştirilmekte ve denenmektedir. ustamgeliyor adlı internet sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yangın Pompası

Yangın pompaları günümüzde ihtiyaç halini almıştır. Yangın tehlikesi olan her yerde ivdikle bulundurulması ve temin edilmesi gerekir. Yangın pompa fiyatları ise değişkenlik göstermektedir.(3000-10000 Türk lirası arasında) Farklı çalışma sistemleri olan yangın pompaları hakkında daha sağlıklı fiyatlara ulaşmak istiyorsanız ustamgeliyorda bu bilgileri teklif vererek öğrenebilirsiniz.

Yangın Tüpü Kulanım Bilgileri

Çevremizde sıklıkla’’ yangın tüpü nasıl kullanılır?’’ gibi sorularla karşı karşıya kalıyoruz. Tüplerin üzerinde A, B, C, D gibi harfler yazar bu harfler hangi yangında hangi tüpün kullanılacağını bilmek içinidir. Sağ elle tutulur ve aleve doğru yaklaşılır rüzgârı arkamıza alarak. Lans sol elle tutulur ve pim çıkarılır, alevin dibine doğru sıkılır. Bu sayede rahatlıkla evde çıkabilecek bir yangını önleyebilirsiniz. Sitemizi ziyaret ederek ustalarımızdan yardım talep edebilirsiniz.