Seracılık Fiyatları

Seracılık Nedir?

Seracılık Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Yaz, kış mevsimi olmayan meyve, sebzeyi tüketebilmek için seracılık alanı çalışmaktadır, ustamgeliyor adresinde seracılık hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Seracılık faaliyetleri sayesinde aslında mevsimi olmayan ürünleri yiyebilmemiz mümkün olmaktadır. Bu kapsamda seralar ülkemiz içerisinde iklimi daha ılıman olan Akdeniz Bölgesinde ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Buradan ise tüm Türkiye’ye hatta yurtdışına ürünler satılabilmektedir.

Sera Sulama Sistemleri

Sera içerisinde son zamanlarda yaygın olarak kullanılan sulama sistemi damlama sulama sistemidir. Bu sayede daha tasarruflu ve etkili bir şekilde sulama yapabilmek mümkün olmaktadır. Ayrıca yavaş yavaş ancak uzun süreli sulama işlemi gerçekleştirildiğinden daha etkili sonuçlar elde edebilmek de mümkün olmaktadır. Ayrıca seraların üst kısımları kapalı olması sebebiyle yağmurlama sistemlerinin kullanılması pek mümkün olmamaktadır.

Sera Filesi

Seralar içerisinde yer alan sera fileleri sayesinde sera içerisinde gölge oluşturulmaktadır. Bu sayede güneşin zararlı ışınlarının sera içerisindeki bitkilere nüfuz etmesi engellenmektedir. Ancak bu örtü arıların çalışma faaliyetini engellediği için arı ile döllenmenin yapıldığı seralarda kullanılması mümkün olmamaktadır.

Sera Kurulum Fiyatları

Seraların kurulması bir hayli zahmetlidir. Zira alana göre sera inşası yapılmakta ve böylelikle her seferinde yeni tasarımlar ortaya çıkmaktadır. üstelik yetiştireceğiniz ürüne göre de seralar birbirinden farklılık arz etmektedir. Dolayısıyla hangi türü seçtiğiniz de önem arz etmektedir. ancak genel olarak fiyat belirleyecek olursak 60 metrekarelik bir serayı yaklaşık olarak 4.500-5.000 TL’ye yaptırabilmeniz mümkün olacaktır. Ebat büyüdükçe fiyatlar da elbette ki artacaktır. Bu kapsamda 1.440 metrekarelik bir seranın maliyeti sizlere 100.000 TL üzerinde mal olabilir. Ayrıca bu fiyatların modellerine göre değişiklik arz ettiğini ancak içerisinde hem malzeme hem de işçilik gibi tüm masrafların dahil olduğunu ifade edelim.

Sera Nasıl Kurulur

Eğer aklınızda sera kurmak varsa ancak sera nasıl kurulur diye merak ediyorsanız sizler için sera kurulumunu basit bir şekilde anlatacağız. İlk olarak sera kuracağınız yerin seraya elverişli olup olmadığını tespit etmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise yetiştireceğiniz ürüne karar veriniz. Bu aşamadan sonra ürününüze uygun bir sera modeli belirleyerek kurulumunu yaptırın. Ardından da ürününüzü yetiştirmeye başlayabilirsiniz. Ancak bu işe girmeden maliyet ve kar analizini iyi bir şekilde yapmanız gerektiğini de unutmayınız. 

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Ustamgeliyor'da Seracılık Fiyatları Hakkında

Seracılık,sera sulama sistemleri gibi sistemlerinin teknolojik ürünlerle desteklenmesi sonucu daha modern bir hal almıştır.

Sera Nasıl Yapılır?

Sera yapısı gereği istediğiniz hemen her zeminde ve iklim özelliğinde kurulabilmektedir. Önemli olan gerekli tesisi kurmak ve dikkatle çalışmaktır. Çünkü sera denilen yapı aslında sentetik bir iklim oluşturmakla ilgilidir. Bu sayede de kurak bir bölgede bile bol su isteyen ürünler yetiştirebilirsiniz.

Sera nasıl kurulur?” diye düşünenler için fazla teknik bilgiye girmeden kısaca açıklamak gerekirse de: 

  • Öncelikli olarak sera kurulacak olan bölgenin iklim koşulları iyi değerlendirilmelidir. Olumsuz hava şartlarına sahip olan bir bölgede sera kurulacaksa çatısının ve iskeletinin dayanıklı olmasına özen gösterilmelidir.
  • Kullanılacak örtünün, yetiştirilecek bitkilere uygun olup olmadığına dikkat edilmeli. Aynı şekilde sera filesinin de bitkiye uygun olup olmadığı ve bitki yetiştirmede etkili temel parametreleri engellenmediğine dikkat edilmelidir.
  • Ayrıca ışık, nem karbondioksit, sıcaklık gibi parametrelerin de iyi hesaplanması gerekmektedir.

Sera Kurma Maliyeti

Sera kurmak aslına bakılırsa seranın kurulacağı yere göre değişkenlik göstermektedir. Seracılık için uygun iklim özellikleri gösteren şehirlerde seracılık maliyeti görece daha düşük olabilecekken, olumsuz hava ve zemine sahip yerlerde seracılık daha pahalı olacaktır. Size en uygun sera kurulumu fiyatlarını almak isterseniz Ustamgeliyor.com’a girebilir istek formunu doldurduktan sonra da en iyi sera ustalarımıza ulaşıp onlardan size özel fiyat alabilirsiniz. 

Seracılık

Seracılık Fiyatları

150
4.840
105.400

Genel olarak bu iş için 150 - 105.400 arası ödeme yapılmaktadır.