Parke Döşeme Fiyatları

Parke Döşeme Nedir?

Parke Döşeme Nedir? Nasıl Yapılır?

Parke Özellikleri

İyi bir parke döşeme ustası bulmak zor olabilir ancak onun kadar zor olan diğer bir konuda kaliteli parke bulmaktır. Parkeden anlamasan da artık parke seçimini rahatlıkla yapabileceksin. Çünkü seninle parkenin tüm özelliklerini paylaşacağız.

Laminant parke, fındıkkabuğu, talaş gibi ağaç yan ürünlerinin formaldehit, tutkal tipi sentetik malzemeler ile preslenmesi sonucunda oluşan bir parke türüdür. Ağaç görünümlü olan laminant parke düşük maliyetli olması sebebi ile günümüzde çok fazla tercih edilmektedir. Peki, laminant parkenin özellikleri nelerdir?

Laminant parke ağaçlara alternatif olarak üretilmiştir. Laminant parke üretilmesine ihtiyaç duyulmasının sebepleri;

  • Ağaç çeşitlerinin her geçen gün azalması
  • Ahşap malzemeler ile üç boyutlu çalışabilme özelliği
  • Ahşap malzemenin bakım zorluğu
  • Ahşap malzemelerde artan maliyet

Laminant yer döşemesi çizilmelere, aşınmalara, darbelere, temizlik maddelerine ve diğer güneş ışınlarına karşı oldukça dayanıklıdır. Evlerin dışında insan yoğunluğunun çok olduğu alışveriş merkezi, otel, banka gibi mekanların içerisinde de tercih edilen yer döşemelerinin seçilmesinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. İsterseniz tüm işi çalıştığın laminant parke ustası halledebilir. Ancak dikkat edilmesi gereken noktaları bilmek senin faydana olacaktır. En azından çalıştığın laminant parkeci işini doğru yapıyor mu öğrenebilirsin.

  • Kullanılacak olan ortamın insan yoğunluğuna dayanabilecek kadar dirençli olması gerekir.
  • Tercih edilen markanın ISO 9002 belgesine sahip olmasına dikkat edilmeli.
  • Avrupa ülkelerinde de aynı isim ve aynı kalite ile sayılan bir ürün olmalıdır.
  • Malzeme devir sayılar yeni normlara uygun olarak belirtilmiş olmalıdır.

Laminant parkelerin diğer parke çeşitlerine oranla pek çok avantaj ve dezavantajı bulunmaktadır. Son derece dayanıklı özellikte olan yer döşemeleri çok kolay bir şekilde döşenir. Ürünlerin birbirine geçebilme özelliği sayesinde zımba, çivi gibi ekstra malzemeye gerek kalmaz. Farklı model ve renk seçenekleri olan laminant parkeler oldukça şık bir görünüme sahiptir ve hemen hemen her çeşit yüzeye döşenebilir. Bu parkeler suya karşı dayanıksızdır. Sentetik özellikte olması nedeniyle çok ses çıkarır ve akustiği kötüdür.

Evine parke döşemesi yaptırabileceğin parkeci arıyor ve bulamıyor musun? O zaman tam da şuan da olman gereken en doğru yerdesin. Hemen Ustamgeliyor.com’a üye ol. Ardından parke ustası arıyorum diye talep formunu doldur. Senin talebini ileteceğimiz pek çok laminant parke ustası sana çeşitli teklifler sunacak ve sen içlerinden istediğin ile çalışabilirsin.

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Ustamgeliyor'da Parke Döşeme Fiyatları Hakkında

En uygun firmaları önünüze seren, yer döşeme çeşitleri sıralaması yapan Ustamgeliyor sitesi sizlere kapılarını aralıyor.

En Uygun Parke Çeşitleri

Ev ve iş yerlerinize sizler için en uygun seçenekleri sıralayan, bu seçenekler arasından firmalardan teklif almanızı ve değerlendirme yapmanızı sağlayan bu siteden en ucuz parke seçeneklerine tek tık ile ulaşmanız mümkündür.

Parke döşetirken en önemli unsur bu döşemeyi uzun yıllar kullanabilmenizdir. Parke çeşitleri kalitelerine göre fiyatlandırılır. Ve kaliteli olanları sizler de taktir edersiniz ki uzun yıllar deforme olmadan kullanılabilir olanlarıdır.

Parke döşeme

Günümüzde birçok parke döşeme çeşidi bulunur. Bunlardan en revaçta ve kullanışta olanı laminant parkelerdir. Gelelim parke nasıl döşenir sorusuna. Parke seçilirken öncelik döşemesi yapılacak ortamın uygunluğunun seçilmesidir. Bu seçim yapıldıktan sonra alınmış olan parkeler bir süre bekletilir. Bu bekletilmenin amacı hava sıcaklığından dolayı genleşmenin önlenmesidir. Daha sonra elektrik süpürgesi ile temizlenen ortama tek tek bu parkelerin döşenmesi ile alanlarınız istediğiniz güzelliğe ulaşır.

Parke Döşeme Fiyatları

Evlerinize ve diğer alanlarınıza parke döşetirken en uygun seçenekleri ve alanlarında uzman parke döşeme ustası ile çalışmak istiyorsanız Ustamgeliyor sizler için bulunmaz bir fırsat sitesi. Hem bu işi yapan birçok firmadan teklif alacak hem de aldığınız teklifler içerisinden sizler için en uygun olanını seçerek ev ve diğer alanlarınıza istediğiniz parke çeşitlerini döşetebileceksiniz. 

Parke Döşeme

Parke Döşeme Fiyatları

500
1.800
18.155

Genel olarak bu iş için 500 - 18.155 arası ödeme yapılmaktadır.