Kombi ve Radyatör Sistemleri Fiyatları

Kombi ve Radyatör Sistemleri Nedir?

Kombi ve Radyatör Sistemleri Nedir? Nasıl Yapılır?

Kombi iş yerlerinde ya da evlerde ısınma ve sıcak su ihtiyacını sağlayan bir cihazdır. Kombi, genellikle boyotu küçük, duvara asılan, hafif, fazla yer kaplamayan, çalışma sırasında ses yapmayan rahat bir şekilde ısınma konforu sağlayan bir araçtır.

Radyatör, içerisine aldığı doğalgazı yakarak ısınma ihtiyacını sağlayan kombinin enerjiyi borular yardımıyla gönderdiği araçtır.

Kombi çeşitleri ve özellikleri nelerdir?

  • Bacalı Kombi; ilk önce başlanılan kombi çeşididir. Baca bağlantısı kullanan kombilere bacalı kombi denilmektedir. Bulunduğu ortamın havasından faydalanmaktadır. Yanma mekanizması bulunduğu ortama açıktır. Bacalı kombilerde, bacaya kombinin bağlantısı iyi yapılmalıdır ve iyi bir şekilde çeken bacaya bağlanmalıdır.
  • Hermetik Kombi; Yanma için kullanılacak havayı kombinin fanı sayesinde dış ortamdan alınır. Yanma sonucu ortaya çıkan atık gaz aynı sistem ile dışarıya atılmaktadır. Ortamın havası yanma işlemi sırasında kullanılmadığı ve tam olarak izole edildiği için ortamın havalandırılmasına gerek kalmaz.
  • Yoğuşmalı Kombi; Hermetik kombinin bir çeşididir. Doğalgaz yaktığından bol miktarda su buharı açığa çıkar. Çıkan bu su buharının enerjisini kendi enerjisi ile birleştirir ve enerjisini almış olduğu yoğuşan buharını su alarak dışarıya atar.

Kombi ve Radyatör sistemlerinde en iyi ustalar ustamgeliyor.com ile hizmetinde.

Radyatör yerleştirilmesinde dikkat edilmesi gerekenler;

  • Radyatör pencere altında bulunan duvara yerleştirilmelidir.
  • Radyatör yerleştirilmiş olduğu duvarda yukarıdan en az 5 santimetre tabandan da 7 santimetre mesafede olmalıdır.
  • Radyatör önüne, yanına ve üstüne eşya konulmamalıdır.
  • Radyatör altına kadar sarkacak perdeler kullanılmamalıdır.
  • Radyatörün arka tarafında olan duvar 3 santimetre kalınlığında strafor ile kaplanmalıdır.

Kombi ve Radyatör Sistemleri konusunda yapacağın seçimler son derece önemlidir. Kaliteli ürün kullanılması hem enerji tasarrufu dolayısıyla daha az fatura gideri hem de daha iyi ısınma sağlamaktadır.

Ev Dekorasyon, Kombi bakım ve onarım, Mantolama ve daha pek çok alanda sektörünün en başarılı ustaları ustamgeliyor.com aracılığıyla hizmetinde. Sen de ustamgeliyor ile hizmet sunmak istiyorsan yapman gerekenler oldukça kolay. Ustamgeliyor.com a üye oluyorsun ardından işletme bilgilerini doğru bir şekilde kayıt ediyorsun. Bu işlemlerin ardından birçok iş arasından uygun olanlarına teklif verebilirsin.

 

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Ustamgeliyor'da Kombi ve Radyatör Sistemleri Fiyatları Hakkında

Kombi radyatör sistemleri ile ilgili sizler de almak istediğiniz her türlü teklife ustamgeliyor'da ulaşabilirsiniz.

Sıcak Su Kombi Fiyatları

Sıcak su kombi fiyatları konusunda sizlere vereceğimiz fiyatlar hakkında şunu bilmelisiniz ki, litre olarak fiyatlandırma yapılmaktadır. Örneğin, 65 Litrelik bir kombinin fiyatı 400 TL civarında olduğu gibi, 80 litrelik bir kombinin fiyatı ise, 450 ila 600 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Derece ayar ve garanti hizmetleri gibi hizmetler de doğal olarak fiyat hakkında değişiklik oluşturabilmektedir.

Doğalgaz Kombi Petek Fiyatları

Bu konuda çok da yüksek fiyatlar bulunmamaktadır. Ama elbette her odaya böyle bir sistemle çalışmak istiyosanız bilmeniz gerekmektedir ki, doğalgaz kombi petek fiyatları 500 hatta 600 TL'ye kadar ulaşabilmektedir. Bu da yine yukarıda belirttiğimiz kriterler gibi değişiklik gösterebilmektedir.

En Ucuz Radyatör Fiyatları

Bu konuda uygun fiyat tercihleri ile ilgili olarak sizlere en ucuz radyatör fiyatları hakkında şöyle bir bilgi verebiliriz. Birkaç markanın ufak tipte radyatörleri 60-70 TL arasında fiyatlarla bulunabilmektedir. Ama dediğimiz gibi bir salon tipi değildir. Daha çok çocuk odalarında kullanılabilecek tipte radyatörler olarak dikkat çekmektedir.

Radyatör Modelleri Ve Fiyatları

Bu konuya son olarak radyatör modelleri ve fiyatları ile ilgili olarak şöyle bir netleştirme getirebiliriz ki, 60 TL'den başlayarak, büyük salonlarınız için 600 TL'ye de radyatör bulabilirsiniz. Sizler de bu konuda net fiyatlar için ustamgeliyor'dan her türlü fiyat teklifini alabilirsiniz.