İnşaat Temeli Fiyatları

İnşaat Temeli Nedir?

İnşaat Temeli Nedir? Nasıl Yapılır?

Yapıların ve binaların oluşumunun temeli inşaat temelinin kalitesine bağlıdır. Bu önemli durum için inşaat temel atma işlemlerine dikkat edilmelidir, ustamgeliyorda bu temeller hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yapı inşa edebilmek için ilk olarak temel atmak gerekmekte olduğundan inşaat temeli aslında işin büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Zira temelin sağlam olmaması halinde üzerine çıkacağınız katlar da sağlam olmayacak ve sizlere daha pahalıya patlayacaktır. Dolayısıyla malzemeden kaçınmadan sağlam bir temel inşa etmek son derece mantıklı bir hareket olacaktır.

Temel Atma Fiyat

İnşaat temeli atmanın maliyeti yerine ve binanın yapısına göre değişiklik arz edecektir. Eğer zemin sağlam değilse bu durumda zemini iyileştirme çalışmaları yapmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra inşa edeceğiniz yapının büyüklüğü de temel fiyatlarını yakından etkileyecektir. Dolayısıyla sabit bir rakam belirlemek son derece zor olacaktır.

Temel Atma Metrekare Fiyatları

Yukarıda da belirttiğimiz üzere temel fiyatları çok değişiklik göstermektedir. Öyle ki bu fiyatlar bölgeden bölgeye de değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda metrekare fiyatı olarak 150-200 TL arası bir fiyat çıkabileceğini söylemek mümkün olabilecektir. Ancak kullanacağınız malzemelerin kalitesi ve miktarı bu fiyatlarda değişiklik oluşturabilecektir.

İnşaat Temeli Nasıl Atılır?

İnşaat temeli atmak için öncelikle zemin incelemesinin yapılması gerekir. Bu kapsamda zeminin sağlam ya da yumuşak olması durumuna göre zemin iyileştirme işlemleri yapılır ardından da çizilen projeye göre temel atma işlemlerine başlanır. Bu kapsamda ilk olarak temel planına göre kazma işlemleri yapılır ve ardından da demir döşeme ve beton dökme işlemleri yapılarak temel hazır hale getirilir.

Temel Ustası Aranıyor

Yukarıda da belirttiğimiz üzere temel atma bir inşaatın en temel noktasını oluşturmaktadır. Dolayısıyla temel ustası da bu donanımlara sahip olmalıdır. Bu sebeple piyasada temel ustası aranıyor ilanları da sıklıkla görülmektedir. Sizler de yeteri kadar donanım ve tecrübeye sahipseniz bu ilanlara başvurabilirsiniz. Ancak her bir inşaat çeşidinde yeni şeyler öğrenmeye ve gelişime açık olmanız gerektiğini de unutmayınız. Bu sayede sizler de alanınızda usta bir konuma gelebilir ve aranan bir usta olabilirsiniz. Bu sayede çok ciddi projelerde yer alarak ortaya çıkardığınız ve kurtardığınız hayatlarla da kendinizle gurur duyabilirsiniz. Bu da sizlerin en doğal hakkı olacaktır. 

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Ustamgeliyor'da İnşaat Temeli Fiyatları Hakkında

İnşaatlarınız için temel atma fiyat ve firmalarını araştırıyorsanız sizi rahatlatacak Ustamgeliyor’u ziyaret etmelisiniz.

Temel Atmanın Önemi

Temel atma, özellikle çok katlı inşaatlar için son derece önemlidir. Sağlam ve dayanıklı şekilde atılan temel binanın sağlamlığını, dayanıklılığını ve ömrünü direkt olarak etkiler. Bu nedenle inşaatların temelinin mutlaka deneyimli ve uzman olan kişilere yaptırılması gerekiyor.

İnşaat Temeli Nasıl Atılır?

İnşaatlarda en çok merak edilen sorulardan birisi de inşaat temeli nasıl atılır sorusudur. İnşaat temelleri özel ekip ve ekipmanlar ile yapılır. Hafriyat aplikasyonu yapıldıktan sonra aplikasyona göre hafriyat hazırlanır. Çıkarılan hafriyatlar gerekli yerlere transfer edilir; mıcır tesviyesi, radye temel altı izolasyonu, koruma betonu, temel demirlerinin döşenmesi, temel betonun dökülmesi gibi aşamalar tamamlanır.

Temel Atma Fiyatları

Zemin yapısı, kullanılan malzemeler, inşaat alanı gibi faktörler temel atma metrekare fiyatı değişiklik göstermektedir; ancak ortalama bir fiyat verecek olursak 100 metrekarelik bir alan için ortalama 15,000 L’den başlayan fiyatlar talep edilmektedir.

Temel Ustalarına Ulaşın

Günlerce temel ustası aranıyor diye araştırma yapmak yerine tek bir siteden bütün iyi ustalara ulaşmak istemez misiniz?

Ustamgeliyor, Türkiye’nin en ayrıntılı ve en büyük platformudur; sizlere her türlü işleriniz için kolayca firma ve usta bulma olanağı sağlamaktadır. İstediğiniz hizmeti seçtikten sonra pek çok firmadan ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz, müşteri değerlendirmelerini ve yorumlarını inceleyebilirsiniz.

İnşaat Temeli

İnşaat Temeli Fiyatları

95
560
2.455

Genel olarak bu iş için 95 - 2.455 arası ödeme yapılmaktadır.