İnşaat Kalıp Fiyatları

İnşaat Kalıp Nedir?

İnşaat Kalıp Nedir? Nasıl Yapılır?

Betonların statik ve mimari açıdan gerekli şekli alabilmesini sağlayan ve beton yeterli dayanımı kazanmasına kadar onu taşımaya yardımcı yapı malzemelerine KALIP denir. Kalıpların birçok görevleri vardır. Betonarme malzemelerine gerekli şekli ve boyutu vermek, taze beton ağırlıklarını, basınçlarını ve dökümü sırasında ortaya çıkacak olan ilave yükleri taşımak ve beton dökümü esnasında ortaya çıkabilecek darbe ve titreşim etkilerine dayanmak gibi durumlar olabilir. Gerekli durumlarda çalışma ve iletim döşemesi gibi de kullanılmak, şeklinde özetlenebilir. Beton sektöründeki gelişmeler sonucunda yapı malzemeleri daha nazik ve detaylı yapılabilmektedir. Bu durumda da işlenmiş betonda kalıp maliyetlerinin payı artmaktadır. Kalıp maliyetlerinde de işçilik payı, kalıp maliyetinin yaklaşık üç katı kadar artmaktadır. Demir ve Beton maliyetleri çok farklılaşmadığı için kaba inşaat maliyetlerindeki bir ekonomide, kalıp maliyetlerinin azaltılması en doğru hareket ile mümkün olabilecektir. Bu sebeplerle kalıplanacak malzemenin boyutlarına göre şantiyede kalıp kalaslar, tahtaları, çiviler, dikmeler ve bağlantı malzemeleri ile husul edilen ve kalıp alındıktan sonra çıkartılan normal kalıplama yerini yeni ve rasyonel kalıp sistemlerine bırakmaktadır.

Fabrikadan imal edilmiş kalıp sistemlerinde kalıp malzemeleri belirli standartlara göre bir iş programına göre kullanılırlar. Kalıp yüzeyleri mesnetlerle ve yardımcı elemanlarla kalıplar birleştirilir. Genellikle tahtadan üretilen kalıp yüzeyleri ayrıca çelikten, alüminyum ve saçtan da üretilmektedir. Kalıpları taşıyan tahta kalaslar tüm sistemi taşımak zorundadır. Ona göre bir yük dağılımı yapılmaktadır. Çelik parçalarla da güçlendirilmektedir.

Kalıp firmalarına ve kalıp ustalarına ulaşabilmen için önce sitemize kısa bir vaktini alacak üyelik ile başlayabiliriz. Üyeliğimizi aldığımız zaman bütün istenilen bilgileri doğru bir şekilde doldurman gerekir. Sitemizi biraz inceledikten sonra nakliyat ve parke hizmet ihtiyaçlarına kadar birçok hizmete ulaşabilirsin. İnşaat kalıp ustalarına ulaşmak için ustamgeliyor.com sitemize kayıt olduğun zaman profilini düzenleyip talepler bırakabilirsin. Taleplerine ustalarımıza 24 saat içinde teklifler bırakacaklardır. Bu bırakılan teklifleri inceleyip sana uygun teklifi vermekte olan ustaya geri dönüş sağlayıp işini kolaylıkla halledebilirsin. Ücretsiz bir üyelik sitemine sahip olan sitemiz değerli müşterilerimizi memnun etmek için buradadır.

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Ustamgeliyor'da İnşaat Kalıp Fiyatları Hakkında

İnşaatların vazgeçilmezi olan inşaat kalıp fiyatları ve inşaat kalıplarına dair her şey Ustamgeliyor’da!

İnşaat Kalıpları Ne İşe Yarar?

İnşaat kalıpları betonun mimari açıdan ve sağlamlık açısından gerekli olan biçimini almasını sağlayan yardımcı yapı elemanlarıdır. Betonun dökme, kuruma ve sağlamlaşma işleminin ardından kalıpların çıkarılması gerekir.

Kalıp Nasıl Çıkarılır?

Peki, inşaatlarda kullanılan kalıp nasıl çıkarılır birlikte görelim. Kalıpları çıkarmak için özel bir ekipman gereklidir; demir bir direk görünümündeki bu ekipman kalıbı kolayca söker.

Peki, kalıp çıkarmanın tek yolu bu mudur?

İnşaat firmaları farklı kalıp çıkarma teknikleri uygulamaktadır; kalıp çıkarırken önemli olan kalıpların çıkarılması esnasında inşaatın ve kalıpların zarar görmemesidir.

Taşeron İnşaat

Ülkemizde ve dünyada pek çok taşeron firma bulunuyor; bu firmalar yalnızca inşaat işleri değil bunun yanı sıra ulaşımdan gıdaya pek çok farklı hizmet alanında yer alıyor. Sizlere en güvenilir hizmetleri sunan sitemizde taşeron inşaat işleri değil tamamen bağımsız olarak çalışan firma ve ustaları bulabilirsiniz. Sitemiz yalnızca güvenilir olan firmaları sizlere sunar.

Firmalara Ulaşın

Firmalara ulaşmak için hizmet almak istediğiniz kategoriyi seçtikten sonra işin büyüklüğüne dair verileri girmeniz ve fiyat teklifi istemeniz yeterlidir. Firmalardan gelen teklifleri değerlendirirken bu firmaların çalıştığı önceki müşterilerin değerlendirme ve yorumlarını da incelemeyi unutmayın.

Hizmet aldıktan sonra siz de firma ve ustaları değerlendirebilir, yorum yazabilirsiniz.

İnşaat Kalıp

İnşaat Kalıp Fiyatları

95
560
2.455

Genel olarak bu iş için 95 - 2.455 arası ödeme yapılmaktadır.