Hazır Çim Fiyatları

Hazır Çim Nedir?

Hazır Çim Nedir? Nasıl Yapılır?

Dış mekanların vazgeçilmez dekorasyon ürünleri arasında olan çim bitkisini doğal ve yapay yollar ile kullanabilirsiniz. Bu iki uygulamanın da kendi içinde avantaj ve dezavantajları vardır. Özellikle doğal yollarla yapılan uygulamalarda karşılaşılan sorunların kullanıcıyı yorması sebebi ile yeni uygulamalar üretilmiştir. Örneğin; zamanında yapılmayan çim bakımı aksamaları nedeni ile çimler sararmaya başlar ve yüzeyde yer yer dökülmeler görülebilir. Bu sorunların çözümü olarak üretilen hazır çim uygulaması ile ilk günkü gibi canlı ve sağlıklı çim görünümüne kavuşabilirsin.

Hazır çim uygulamasının kendi içinde dikkat edilmesi gereken püf noktaları vardır. En önemlilerinden biri de rulo çimi aldığın yer ile uygulama yapılacak yerin aynı iklim şartlarında olmasıdır. Çim nerede yetiştirildiyse aynı iklim kuşağına sahip bir yere döşenmelidir. Adaptasyon konusuna özen gösterilmesi bitkiler için oldukça önemlidir. Aksi takdirde hoş olmayan sonuçlar alacağın aşikardır. Hazır çimin uygulanacağı yüzeyin özenle hazırlanmış bir zemin olması gerekmektedir. Burada alt zeminin sulanmış ve nemli olması önemlidir. Asla kuru bir zemine değil de, nemli veya ıslak bir yüzeye hazır çimin serilmesi gerekmektedir. Hazır çimin serilmesinin ardından silindir veya benzer bir alet ile üzerinden geçilerek hazır çim ile toprağın birbirine yeterli miktarda sabitlenmesi sağlanmalıdır. Nakliye işleminde ya da taşınması sırasında hazır çimlerin zedelenmemiş olmasına ayrıca dikkat edilmelidir. 10 ile 15 gün kadar bir adaptasyon süreci olan çimlerin kontrolünü yaparak durumu kontrol altında tutmalısın. Bu süreci sağlıklı atlatan çimler artık görsel zevkini doyurmak için hazır olacaklardır. Böylelikle yapı ve yaşam alanlarınızda görmek istediğin manzaraya kavuşmuş olacaksın.

Mutfak pencerenden baktığında içinin açılacağı bir çim görüntüsü ile karşılaşmak istersen ustamgeliyor.com senin ihtiyaçların dahilinde en kaliteli hizmeti sunabilecek firmalar ile görüşmeni sağlar. Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veren usta ve işletmeleri bünyesinde tutan çevrimiçi bir platform olan ustamgeliyor.com sayesinde dilediğin hizmete en hızlı ve en güvenilir şekilde sahip olabilirsin. Hızlı ve kaliteli hizmet alımı yapmak isteyen kişileri ve kendine güvenen profesyonel işletmeleri bir araya getirdiğimiz bu sistem ile döngünün doğru işlemesi için elimizden geleni yapmaktayız.

 

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Ustamgeliyor'da Hazır Çim Fiyatları Hakkında

Gitgide betonlaşan günümüz dünyasında, doğayla buluşmanın en kolay yollarından birisi de zemine hazır çim döşemedir.

Niçin Hazır Çim Tercih Etmeliyim?

Neredeyse her boşluğa konut ya da herhangi bir amaçla bina yapıldığı bu zamanda insanlar doğaları gereği yeşile özlem duymaktadırlar. Bu nedenle boşluk bulabildikleri her an piknik, doğa yürüyüşü, park alanı bulmaya çabalamaktadırlar. Çünkü yeşil ile haşır neşir olmak insanın içindeki tüm sıkıntıları da kısa süreli de olsa yok etmektedir. İş ortamında, evde, sosyal hayatta karşılaşılan problemler ya da şahit olunan veyahut bir şekilde haberdar olduğumuz problemleri unutmak için yeşil ile temas etmek en rahatlatıcı yöntemlerden biridir.

Ancak şehrin ortasında bu yeşilliği bulabilmek çok zordur. Üstelik bulunsa bile kalabalıktan dolayı yeterli rahatlamaya ulaşmak pek mümkün olmamaktadır. Bunun yerine biraz olsun toprak alanı bulunan kişiler bu zemini güzel değerlendirmek istemektedir. Bunun için de hazır çim modelleri ile zemini döşemek en iyi tercihtir. Böylelikle kısa sürede muntazam bir yeşillik elde edilmektedir.

Çim sulama aparatlarından edinerek, hazır çimlerin devamlılığı sağlayabilirsiniz. Böylelikle de sürekli sürekli çimlerle uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.

Fiyat Aralığı

Hazır çim kullanmak isteyenlerin en çok dikkat ettiği noktalardan birisi de hazır çim metrekare fiyatlarıdır. Ustamgeliyor’da fiyat aralığını kabaca söylemek gerekirse de  5-6 tl’den başlayarak çim uygulanacak zeminin özelliğine ve şehrine göre değişiklik göstermektedir.

Hazır Çim

Hazır Çim Fiyatları

250
6.060
120.000

Genel olarak bu iş için 250 - 120.000 arası ödeme yapılmaktadır.