Halı ve Halıfleks Döşeme Fiyatları

Halı ve Halıfleks Döşeme Nedir?

Halı ve Halıfleks Döşeme Nedir? Nasıl Yapılır?

Döşendiği zemini tam bir şekilde kaplayan ısı ve ses yalıtımı konusunda yardımcı olan halı görünümlü zemin kaplama malzemesine halıfleks denir. Halıfleks sıcak zemin kaplamasıdır. Kalitesine ve kaplamasına göre farklı maliyetler ortaya çıkmaktadır. Peki, bu halı döşeme işlemi nasıl yapılır. Halı döşeme işi herkesin yapabileceği uzmanlık gerektirmeyen bir iş olsa da bu kadar para harcamışken olumsuz bir sonuç almak yerine işin ustasına yaptırmak daha mantıklı olacaktır.

Halı Nasıl Döşenir?

  • İlk olarak istenilen kalite ve renge göre halı seçimi yapılır. Halı seçimi yapılırken tabanının keçe olmasına, kalın olmasına ve yanmaz olmasına dikkat edilmelidir. Bu etkenlere dikkat ederek alacağınız halıyı verimli bir şekilde uzun bir süre kullanabilirsiniz. Ayrıca temizlemenin kolay olacağı ürünlerin seçilmesi daha avantajlı olacaktır.
  • Halı seçiminin yapılmasının ardından kullanılacak olduğu odanın boyutları ölçülmelidir. Ölçüm yapılırken en dışarıdaki kenardan ölçüm yapılması en doğru ölçüm olacaktır. Eğer bu şekilde ölçüm yapılmazsa boşluklar oluşabilir ve istediğiniz sonuca ulaşamazsınız.
  • Halı döşeme işlemine başlamadan önce zemin temizlenmelidir. İyi bir temizlik yapılması döşemeden sonra oluşacak potluklara engel olacaktır. 
  • Aldığınız ölçüye 10 cm daha ekleyerek halı kesimini yapmalısınız. Bu işlemi daha geniş bir alanda yapmak sizin için daha olay olacaktır.
  • Döşemeye hazır hale getirilen halı döşeneceği alana getirilir ve son rötuşlar yapılır. Bu sayede halı zemine doğru bir biçimde yerleştirilmiş olur.
  • Daha önceleri halı döşemede yapıştırma işlemi de yapılıyordu. Ancak kaymaz tabanlı ürünlerin çıkması ile artık bu işleme gerek duyulmuyor.
  • Halı döşeme işleminin tamamlanmasının sonrasında köşe bentler çıkarılır. Bu işlem öncesinde ilk olarak köşebent kalıpları duvara sabitlenmeli, daha sonra ise üst kapaklar takılarak işlem tamamlanmalıdır. Tüm bu işlemlerin tamamlanmasının ardından halı döşeme işlemi bitmiş olur.

Türkiye’nin 81 ilinde faaliyet gösteren ustamgeliyor.com adresinde en iyi usta hatta ustalar seni bekliyor. Mobilya, Dekorasyon, Evden eve nakliyat ve daha pek çok alanda en başarılı ustaları bulmak için hemen üye ol. Sen de ustamgeliyor.com avantajları ile işlerini kolayca yaptır. Ustam geliyor dertler bitiyor.

 

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Ustamgeliyor'da Halı ve Halıfleks Döşeme Fiyatları Hakkında

Ustamgeliyor platformuyla halı ve halıfleks döşeme ile ilgili hizmetlere ulaşabilirsiniz.

Halı Döşeme Hizmetleri Nelerdir?

Evi ya da herhangi bir mekanı en güzel gösteren eşyalar halılardır. Bu nedenle halıların mümkün olabilen en iyi şekilde döşenmesi gerekir. Bunun için de en güvenilir halı döşeme firmaları seçilmelidir. Ustamgeliyor platformu size en güvenilir halı döşeme hizmetlerine ulaşma konusunda yardımcı olur.

Halıfleks Döşeme Hizmetleri

Halıfleks döşeme firmaları her zaman güvenilir hizmet vermemektedir. Bunun için daha önce o firmayı seçenlerin memnuniyetleri önem taşır. Ustamgeliyor platformu ile müşteri yorumlarını görebilirsiniz. Bu sayede firma hakkında bir ön bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ustamgeliyor en uygun halıfleks döşeme fiyatları hizmeti de sunar. Fiyatlar uygulanılacak yere ve halıfleksin yapısına göre değişkenlik gösterir. 40 metre kare bir alanı halıfleks ile kaplatmak için 500 ile 700 tl arası maliyet hesaplanabilir. Aynı durum halı döşeme fiyatları için de geçerlidir. Ustamgeliyor ile istediğiniz firmalara ulaşabilirsiniz. Bu platform üzerinden ihtiyacınız olan halıfleks hizmetini belirtirsiniz. Daha sonra pek çok usta 24 saat içinde size dönüş yapar. Siz de bu firmalardan teklif alırsınız. Size en uygun gelen teklifi seçersiniz. Ayrıca müşteri yorumları da site içinde bulunur. Böylece bu yorumlar doğru hizmeti almanıza yardımcı olur. Bu şekilde hizmete güven içinde ulaşabilir ve halıfleks kaplama işinizi halledebilirsiniz.