Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Epoksi Zemin Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır?

Son dönemde en çok kullanılan zemin kaplama seçeneklerinden bir tanesi Epoksi kaplamadır. Epoksi zemin kaplama oldukça etkili bir yapışma özelliğine sahiptir. Tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden bir tanesi de kolay temizlenmesidir. Temizliğinin kolay olmasının yanında mikropları barındırmama özelliğine de sahiptir. Bu nedenle fabrika, spor salonu, okul, hastane gibi toplu kullanım alanlarında çok fazla kullanılmaktadır. Diğer zemin kaplamalarında bakım ve onarım işleri zorken, Epoksi kaplamada ise oldukça kolaydır. Ayrıca Epoksi kaplama kolay ve hızlı bir şekilde uygulanabilmektedir. Ayrıca istenilen renkte yapılabilir. Epoksi kaplama yapılacak olan zemin kaplamaya uygun bir hale getirilmelidir. Kaplama öncesinde özel makine ile tıraşlama yapılmalıdır. Tıraşlama sonrasında kumlanan zemine cıva katkılı ince şap atılarak sıva yapılmalıdır. Şap işlemi öncesinde ise zemine nem bariyeri yapılmalıdır. Bu bariyer sayesinde şap daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü olur. Şap ne kadar hızlı kurursa kalitesi de bir o kadar yüksek olacaktır. Şapın yalnızca yüzeyi değil tamamının kuruması beklenmelidir. Kaplama işlemi yapılmadan önce son kat işlemi yapılmalıdır. Zemin hazır hale geldikten sonra Epoksi zemin kaplama işlemine başlanabilir. Bir sonraki aşamada Epoksi döküm işlemi yapılır. Ön hazırlık ve temizlik işlemlerinin yapılmadığı zeminlere Epoksi kaplama yapılması zeminin bozuk olmasına neden olacaktır.

Epoksi zemin kaplama yapılırken dikkat edilmesi gerekenler

  • İlk olarak Epoksi zemin kaplamasının sağlıklı ve güzel bir görüntüye sahip olabilmesi için uygulanacağı zeminin gerekli şartlara sahip olması gerekir.
  • Dökülen betonun çimento ve su oranına dikkat edilmelidir.
  • Gerekli nem ve su yalıtımı sağlanmalıdır.
  • Kaplamanın yapılacağı zeminin kuru ve temiz olması sağlıklı bir sonuç elde edilmesini sağlayacaktır.
  • Kaplama yapılacak alanın nem ve sıcaklık oranına dikkat edilmelidir. Ayrıca alanın yeterli ışığı alabilmesi gerekmektedir.

Türkiye’nin tamamında faaliyet göstermekte olan ustamgeliyor.com ile sen de en iyi ustalardan hizmet alabilirsin. Güneş enerjisi sistemleri, Epoksi zemin kaplama, kombi bakım ve onarım, emlak konut ve daha pek çok alanda aradığın hizmet ustamgeliyor.com adresinde. Sen de ustamgeliyor adresine üye olarak ihtiyacın olan hizmeti alabilirsin. 

 

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Ustamgeliyor'da Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları Hakkında

Plastik yer döşemesi ile ilgili her türlü hizmete Ustamgeliyor aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Epoksi zemin kaplama, zemini korumak için uygulanan bir yöntemdir. Bu yapı malzemesi iki bileşenden oluşan bir reçinedir. İlk hali ile akışkan bir kıvamı vardır. Yüzeye kaplanır ve bekleme işlemine alınır. Daha sonra malzeme sertleşmeye başlar. Böylece de zeminin korunmasına yardımcı olur.

Epoksi, zemin kaplama malzemeleri içerisinde en dayanaklılar arasındadır. Bu nedenle yapısal güçlendirmeler için de kullanılır.

Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Epoksi zemin kaplama çeşitleri arasından en çok beğenilen 3d epoksi zemin kaplamadır. Estetik ihtiyaca yönelenlerin en fazla tercih ettiği kaplama çeşididir. Bu kaplama çeşidine ve kaplama ustasına Ustamgeliyor aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Ustamgeliyor platformu ile plastik zemin kaplama hizmetine ulaşmanız çok kolay olacaktır. İstediğiniz hizmeti bu site ile satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken şey; siteye girip ilan bırakmak ya da ilanları takip etmek. Sitede almak istediğiniz hizmeti gösteren bir form vardır. Almak istediğiniz tarlanın özelliklerini ya da satmak istediğiniz tarlanın özelliklerini bu form ile belirtirsiniz. Formu doldurdukta 24 saat sonra; biz sizi hizmet sahibi ile karşı karşıya getiriyoruz. Ustamgeliyor platformun amacı sizi diğer hizmet verenler ile bir araya getirmektir. Böylece uzun uğraşlardan ve yorulmalardan da kurtulma şansı yakalamış olursunuz. En güvenli ve etkili hizmeti almış oluyorsunuz.

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

245
7.305
53.000

Genel olarak bu iş için 245 - 53.000 arası ödeme yapılmaktadır.