Elektrik Kablo Döşeme Fiyatları

Elektrik Kablo Döşeme Nedir?

Elektrik Kablo Döşeme Nedir? Nasıl Yapılır?

Elektrik tesisatı bir binanın ışık ve ısı kaynağını bina içerisine dağıtan bir tesisattır. Elektrik tesisatının çeşitli uygulama yöntemleri vardır. Son dönemde en fazla kullanılan iki metot ise sıva üstüne uygulanan elektrik tesisatı ve sıva altına uygulanan elektrik tesisatıdır. Sıva altı yapılan uygulama rast gele bir tehlike arz etmemektedir. Elektrik kablolarının sıva altına döşenmesi güvenilir bir yöntemdir. Fakat sıva üstüne yapılmış uygulamalar ise bazı risklerin bulunması nedeniyle önerilmemektedir. Elektrik tesisatının döşenmesi sırasında dikkat edilmesi gerekli hususları geçilmeden önce tesisatta hangi malzemelerin kullanıldığına bir bakalım. Elektrik düğmesi, duy, fiş, priz, kablo gibi malzemeler elektrik tesisatında kullanılmaktadır.

Prizi ahşap yüzey üzerine kuracaksanız ahşap vidalarının seçilmesi daha iyi olacaktır.

Fiş; kablo ile priz arasındaki iletişimi sağlar. Metalik çubukları prize sokulunca prizdeki hattın metal ucu, bu deliklere girer ve birbirine değdiklerinde devre bitirmiş olur.

Elektrik Düğmesi; Duvarın içine döşenen elektrik kabloları geldikten sonra,  duvar içindeki bir butondan geçer, bu elektrik düğmesidir. Duvara montalamak için, gövdesini duvara bitiştirmelisiniz ve üzerindeki vidaları sıkıştırmalısınız.

Lamba Duyusu; plastik olan duylar, ısınmayla beraber erir veya giderek kırılır. Ancak porselen duylar  kırılmadığı takdirde uzun müddet dayanır daimi duy değiştirmek zorunda kalmazsınız. Duyu takıp çıkarırken gövdesinden tutmanız gerekir. Duyu takarken akımın kesik olduğunu kontrol edin ve kablonun ucunu sıyırarak temizleyin. Tellerini  geçirdikten sonra vidaları sıkıştırın. Duyun üzerindeki  deliklere tam oturup oturmadığını kontrol edin ve vidalayın.

Elektrik tesisatı döşenirken dikkat edilmesi şart olan bir takım noktalar vardır şimdi onlara değinelim. Evvela akım kabloları; voltajın kinetik enerjisinin vaziyetine göre, her odaya yeterli miktarda elektrik akımı sağlayacak bir biçimde ayarlanmalıdır. Banyo prizlerinin küvet veya duş kabininden uzak bir yerde olması gerekmektedir. Bunların haricinde elektik tesisatı için kullanılmakta olan kabloların Türk Standartları Enstitüsü’ne uygun olması gerekmektedir. 

Elektrik tesisatı tehlikeli bir iştir. Kullanılan enerjinin fiyatı ve miktarı ince bir hesap gerektirmektedir. Elektrikle ilgili bir bilginiz yoksa bu konuyu işinin uzmanı olan kişilere bırakmalısınız. Ustamgeliyor.com’un tecrübeli ustaları bu konuda size yardımcı olacaktır.

 

 

 

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Ustamgeliyor'da Elektrik Kablo Döşeme Fiyatları Hakkında

Her türlü ihtiyacınıza cevap verebilecek elektrik kablo tipleri sitemizde bulunan firmalarca sizlere sunulmaktadır.

Malzeme Satışı ve Döşemesi

Sitemizde yer alan firmalar sadece kablo satmakla kalmayıp aynı zamanda döşeme işlemlerini de yapmaktadır. Bu sayede sizler son derece tehlikeli olabilecek elektrik işlerinden kurtulabileceksiniz. Ayrıca bu durum elektrik verilen cihazlarınızın sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için de son derece önemli olmaktadır.

Tüm Kablo Malzemeleri

Sadece kablolar değil aynı zamanda elektrik kablo bağlantı elemanları da firmalar tarafından sizler için tedarik edilmektedir. Bu sayede ihtiyacınız olan her şeyi sadece bir yerden temin edebilecek ve daha uygun meblağlar ödeyeceksiniz.

Fiyatlar

Elektrik kablo fiyatları uzunluklarına ve çeşitlerine göre değişmektedir. Ancak 100 metrelik topraklama özelliğine sahip bir kablonun 100-150 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu sadece malzemenin fiyatı olmaktadır. Eğer bunun yanı sıra bir de döşeme işleminin yapılmasını talep ederseniz o zaman da cüzi miktarlarda işçilik ücretleri karşınıza çıkabilir.

Gece Gündüz Hizmet

Firmalar ile anlaşmanız halinde sizin belirlediğiniz gün ve saatte hizmetler ifa edilecektir. Acil işleriniz olması durumunda firmalarımız sizlere gerekli desteği sağlayarak biran evvel işlerinizin bitmesini sağlayacaktır.

Ustamgeliyor sitesi sayesinde sizler de en uygun elektrik kablo fiyatı ile hizmet alabilecek aynı zamanda en kaliteli hizmeti alacaksınız. Eğer sizlerin de böyle bir ihtiyacınız var ise zaman geçirmeden form doldurmanızı sizlere tavsiye etmekteyiz.