Duvar Kaplama Fiyatları

Duvar Kaplama Nedir?

Duvar Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Duvarlarınızı daha güzel bir görünüşe kavuşturmak artık çok kolay hale geldi. Ustamgeliyor adresinde duvar kaplama panelleri araçlarına ulaşabilirsiniz.

Duvar kaplama, hoşa gitmeyen duvarların pek çok malzeme yardımıyla yeniden kaplanmasıdır. İç ve dış mekân duvarlarında farklı malzemeler kullanılır. Pek çok sebepten dolayı duvar kaplama yapılabilir.

Duvar Kaplamanın Nedenleri Nelerdir?

  • Duvar kaplama işleminin tercih edilmesinin birinci nedeni estetik nedenlerdir. Pek çok kişi duvar görüntüsünü oldukça soğuk bulur. Bu soğuk görüntüden kurtulmak için de duvarları kaplamayı tercih eder. Çünkü kaplanan duvarlar bulunan ortama oldukça hoş bir görüntü katar.
  • Duvar kaplaması yapılmasının bir diğer nedeni de sağlık koşullarıdır. Duvar kaplama yapıldığı zaman; duvar ile kaplama arasına ızgara geçirilir. Bu da duvarın nem dengesini korumasını sağlar. Eğer duvarlarda fazla nem oluyorsa bu durum içinde yaşayanlar için son derece sağlıksızdır. Bu nedenle duvar kaplaması tercih edilerek sağlıksız durumdan kurtulma sağlanır. Bu iş için özellikle duvar panelleri tercih edilir. Böylece her durumda sağlıklı bir ortam sağlanmış olur.
  • Duvar kaplamada ahşap da oldukça tercih edilen bir malzemedir. Eğer akustik sebeplerden dolayı duvar kaplama yapmak isteniyorsa bu durumda ahşap malzeme kullanmak gerekir.
  • Tüm bu kullanımların dışında binaların daha gösterişli olup değerinin artması için de yapılır. Pek çok ev satan kişi evini satmadan önce ilk önce duvar kaplaması gibi değerini arttıracak çalışmalar yapar. Bunun sonucunda da evinin değerini arttırır.

İç Mekân Duvar Kaplama Nasıldır?

İç mekân duvar kaplama özellikle ev sahipleri tarafından tercih edilir. Bunun için de pek çok malzeme çeşidi kullanılır. Kişinin zevkine göre kullanılan malzeme farklılık taşır. En çok tercih edilen malzemelerden biri kartonpiyerdir. Uygulayacağınız alanın büyüklüğüne ve özelliğine göre kartonpiyer fiyatları farklılık gösterir. Özellikle duvar ve tavan kesişimine uygulanan kartonpiyer binaları daha güzel bir görüntüye ulaştırır.

Dış Mekân Duvar Kaplama Nasıldır?

Dış mekânlar için genellikle duvar taş kaplama tercih edilir. Bina içerisinde de tercihe dilen bu kaplama özellikle dış duvar için seçilir. Duvarın dışını koruma amaçlı yapılacağı gibi estetik kaygı amacıyla da yapılır. Yapılmak istenilen modele göre de duvar kaplama fiyatları farklılık gösterir.

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Ustamgeliyor'da Duvar Kaplama Fiyatları Hakkında

Duvar kaplama hakkında bazı temel bilgiler edinerek aynı zamanda fiyatlarına ulaşabileceğiniz bilgiler içermektedir.

Duvar kaplama özellikle yeni dairelerde tercih edilmeye devam ediliyor. Yeni daire sahibi olanlar duvarlarını koruma amacı güderek kaplama yaptırmak istiyorlar. Duvarları eskiyen ev sahipleri de duvar kaplamaya yönelince bu sektöre olan ihtiyaç da artmış oluyor. Yoğun çalışma hayatınızdan fırsat bulamıyor ve fiyat almak için bir ustayı evinize getiremiyor olabilirsiniz. Ustamgeliyorda duvar kaplama için sadece fotoğrafları bize göndermeniz yeterli olur. Fotoğraflar ve ek olarak yazacağınız notlar bu konuda hizmet veren firmalar tarafından incelenir ve size kısa zamanda dönüş yapılır.

Duvar Paneli

Ustamgeliyorda duvar kaplaması için kullanacağınız paneller oldukça geniş tutulmuştur. İstediğiniz paneli seçerek duvarlarınıza kaplama işlemini yaptırabilirsiniz. Duvar panelleri arasında tuğla, eskitme, ahşap, taş, mdf gibi desenlere yer verilmektedir.

Duvar Kaplama ve Kartonpiyer Fiyat

Duvar kaplama fiyat konusu ustamgeliyor ile online sisteme dönüşmüştür. Piyasada duvar kaplama fiyatının çeşitli desenlere göre değiştiği bilinmektedir. Doğal taş desenli kaplamalar 150 lira civarında bulunabilmektedir. Ahşap ve tuğla modelleri ise 50 lira ile 300 lira arasında değişmektedir. En uygun fiyatlı kaplamaların tuğla desenli olanlar olduğunu da söyleyebiliriz. Kartonpiyer fiyatları da kaplama için ihtiyacınız olacak bilgiler arasındadır. 3 lira ile 11 lira arasında kartonpiyer satın almak mümkündür. Orta bir kaliteye sahip ürünler 5-6 liradan alınabilir.

Duvar taş kaplama için uygun ise estetik olarak da güzel bir görünüm kazanacaktır. Taş kaplama fiyat olarak da uygundur. Tuğladan sonra en uygun desenlerin taş modeller olduğu söylenebilir. 

Duvar Kaplama

Duvar Kaplama Fiyatları

385
7.266
51.050

Genel olarak bu iş için 385 - 51.050 arası ödeme yapılmaktadır.