Dış Cephe Mantolama Fiyatları

Dış Cephe Mantolama Nedir?

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Ustamgeliyor'da Dış Cephe Mantolama Fiyatları Hakkında

Dış cephe mantolama binaları dışarıda kalan yüzeyine uygulanan ve ısı yalıtımı sağlaması için yapılan bir işlemdir. Bu işlem sayesinde yaşam alanlarında konfor ve enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Dış cephe mantolama sistemine sahip olmayan konutlarda ise insan sağlığını ve yaşam konforunu olumsuz etkileyen birçok olumsuz etken bulunmaktadır. Bunlardan bir kaçı şu şekildedir;

  • Dış cephe kaplama sistemi olmayan binalar, korunaksız olup yağışlı havaların ev ortamını çok daha hızlı bir şekilde etkilemesine neden olurlar.
  • Dış cephe kısmında mantolaması olamayan konutlarda soğuk, sıcak, yağış gibi hava değişiminin hızlı oluşmasından kaynaklı mantar, küf, rutubet oluşumu gerçekleşir,
  • Dış cephe yalıtım sistemi konutların ısınması konusunda en etkileyici etkenlerden biridir. Mantolaması olmayan binalarda çok hızlı bir şekilde rutubetlenme olur ve bu rutubet sonucu ev içinde belli yerlerde küf ve mantar görülür. Bu durum insan sağlığı için oldukça olumsuz etkenlerden biridir. Özellikle küçük çocuk ve yaşlılarda kronik bir şekilde üst solunum rahatsızlıklarına neden olmaktadır.
  • Mantolama sistemi olamayan konutlarda mantolama sistemi olan konutlara nazaran %50 oranında fazla yakıt yakılarak yüksek oranda faturalar ödenir.

Bu dört madde dışında olumsuzlukları daha birçok maddeye ayırmak mümkündür. Ancak bu dört elzem sebep dış cephe mantolama sisteminin yaptırılması için geçerli nedenlerdir. Bu nedenlerden dolayı ustamgeliyor.com sitesinde hizmet veren deneyimli ustalara talep oluşturarak ulaşabilir ve talebinize alacağınız mantolama fiyatları işinizi dilediğiniz ustaya yaptırabilirsiniz.

Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama Fiyatları

260
9.639
130.000

Genel olarak bu iş için 260 - 130.000 arası ödeme yapılmaktadır.