Beton Yol Fiyatları

Beton Yol Nedir?

Beton Yol Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Asfalt yollara göre daha avantajlı olan beton yollar hakkındaki tüm bilgilere ustamgeliyor adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de uzun yıllardır hep asfalt yollar tercih ediliyor olsa da beton dökme suretiyle yapılan beton yollar asfalt yollardan daha avantajlıdır. Asfalt yolların sürekli olarak aşındığını, yaz aylarında eridiğini, yağmur ve kar gibi doğa olaylarında asfaltların kalktığını ve çok daha fazlasını görmüşsünüzdür. Iste tüm bu ihtimaller beton yollarda yoktur. Öyleyse neden asfalt tercih ediyoruz derseniz, çünkü asfalt yol yapımı konusunda ulaşılan bir bilgi ve seviyesi ve deneyim varken, beton yol konusunda pek kimse fikir sahibi değil. Yani en iyiyi yapmak yerine alışılmış olanı yapmayı tercih ediyor ve yamalı yollarla hayatımıza devam ediyoruz.

Beton Yolun Avantajları

Beton yollar diğer cinslerine göre daha dayanıklıdır ve daha az bakım isterler. Üstelik beton yolların ana malzemesi ülkemizde azımsanmayacak kadar çok bulunan ve uygun maliyetlerle yapılabilen bir yol türü diyebiliriz.

Beton yolun maliyetinin az olmasının yanında bakım ve onarım gideri yok gibidir. Bu yollarda bulunan beton zemin sayesinde sürüş çok daha güvenlidir.

Beton yol yapımında kullanılan malzemeler daha uygundur. Beton pompası fiyatları gibi diğer araçların fiyatları incelendiğinde bu farkı görebilirsiniz.

Türkiye’de Beton Yollar

Amerika’da 100 yıldan uzun zamandır, Avrupa’da ise 75 yılı aşkın zamandır beton yollar tercih edilmektedir. Türkiye’de ise yalnızca çok az sayıdaki köy veya kent içi yol dışında beton yola rastlamak mümkün değil. Türkiye, çimento üretiminde dünyanın önde gelen ülkelerinden biri iken ve ülkede 39 adet çimento fabrikası bulunurken beton yol yapımı bizim için asfalt yoldan daha az maliyetli olacaktır.

uluslararası alanda beton yol konusunda çalışan firmaların varlığı, havaalanı pisti yapan firmaların bulunması sayesinde beton yol teknolojisi konusunda bilgi sahibi olan firmalar da mevcuttur.

Beton Yol Yapımı

Beton yol yapımında kullanılan ana malzeme çimentodur. Çimentoya ekstra kimyasallar ve bağlayıcılar katılarak yol yapımına uygun malzeme elde edilir. Bu malzeme beton mikserinde karıştırılır. beton mikseri fiyatları da sizin ihtiyacınız olan mikserinde büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösterecektir. Beton yol atıldıktan sonra ise düzeltilecek ve kuruması beklenecektir.

 

 

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Ustamgeliyor'da Beton Yol Fiyatları Hakkında

Ustamgeliyor aracılığı ile beton yol yapımı için hizmet veren firmalara tek tık aracılığı ile ulaşın.

Birçok firmaların veya fabrikaların girişinde hepiniz beton yollar ile karşılaşmışsınızdır. Beton yollar sayesinde şirket girişleri asfaltlardan kurtularak özellikle sıcağı çeken asfalt sayesinde sıcağın içeriye girmemesi amaçlanmıştır. Ayrıca vinç veya transpalet çalışan yerlerde özellikle zeminin beton olması hem araçların sağlığı hem de kolaylık için daha çok tercih edilmektedir.

Beton Mikseri

Beton mikseri beton zemin için ihtiyaç duyulan betonun karılıp dökülmesi hizmeti veren araçlara denir. Araçların dışında bir de daha ilkel insan aracılığı ile karılıp dökülme işlemi gerçekleşen mikserler vardır.

Beton mikseri fiyatları için yapacağınız araştırmalarda ustamgeliyor birçok firmanın bu konudaki fiyatlarına ulaşmanıza yardımcı oluyor. Beton mikseri büyük oranda kiralık olarak iş görmektedir. Kiralama için ortalama fiyatlar 10.000 TL civarındadır.

Beton Pompası

Beton dökme işlemi için yararlanmanız gereken beton pompası ihtiyacınızı ustamgeliyor aracılığı ile size bu konuda hizmet veren firmalara ulaşarak giderebilirsiniz. Bu sayede beton dökme işleminiz için size en uygun firmalara ulaşma şansını yakalıyorsunuz.

Beton pompasından yararlanmak isteyenlerin merak ettiği bir diğer hususta beton pompası fiyatları konusudur. Beton pompası fiyatları için ikinci el beton pompaları ortalama 100.000 TL’den başlamaktadır. Yapımı zor ve masraflı olan beton pompalayan kamyonların fiyatları da pahalıdır. Bu yüzden bu iş genellikle kiralayarak yapılır. 

Beton Yol

Beton Yol Fiyatları

95
560
2.455

Genel olarak bu iş için 95 - 2.455 arası ödeme yapılmaktadır.