Asfalt Yol Fiyatları

Asfalt Yol Nedir?

Asfalt Yol Nedir? Nasıl Yapılır?

İnşa edilen yolların artmasıyla asfalt yol sayısının da artmasıyla ustamgeliyor adresindeki ustalar da asfalt yol yapımına el atmışlardır.

En çok Karayolu ulaşımının tercih edildiği ülkemizde her geçen gün yeni bir asfalt yol yapımı işine şahit oluyoruz. Asfalt yollar uzun zamandır yapılıyor olduğu için bu konuda artık her geçen gün daha iyi sonuçlar elde ediliyor. Gerekli hazırlıklar tamam olduğu takdirde yol döşeme ekipleri tarafından bir saat içinde 40 metre kadar yol rahatlıkla döşenebiliyor. Ayrıca asfalt yolun onarımı çok daha hızlı ve kolaydır. Bir saat içinde asfalt onarılabilir ve trafiğe açılabilir. Bu sayede trafik aksamamış olur. Ayrıca asfalt yolların ömrü ortalama on yıl kadardır.

Asfalt Yol Nasıl Yapılır?

Asfalt yapımı için önce hazırlıklar tamamlanmalıdır. İlk olarak greyder tarafından yol yapılacak olan yer çelik bıçakla kazıyıp düzeltilir. Daha sonra bu yüzey Tandem silindirle sıkıştırılır. Bu çalışma sonrasında ortaya ham bir toprak yol çıkar.

Yolun temelini ve daha altını oluşturacak taşlar Konkasör yani taş kırma makinesi ile kırılır. Bu şekilde kırılan taşlar daha sivri olacağı için birbirine çabuk yapışır, zemini daha iyi tutar. Bu taşlar 6 cm den küçük olurlar. Bu taşlar kamyonla taşınır ve Kırma taş finişeri (sericisi) ile yola düzgünce yayılır. Bandajlı silindir de bu taşları bastırarak oturmasını sağlar. Bu katmanın üzerine sıcak katran püskürtülür. Katran, küçük taşları bir arada tutar ve yola esneklik kazandırır. Daha sonra asfalt beton atılarak koruyucu katman yapılır. Bu katman da silindirle bastırıldıktan sonra asfalt yol kullanıma hazır olur.

İşte tüm bu süreç asfalt yapan firmalar tarafından profesyonelce uygulanır ve iş titizlikle yürütülür. Asfalt yol ihtiyacınız varsa siz de bu firmalardan biri ile çalışabilirsiniz.

Asfalt Yol Maliyeti

Asfalt yol yapımında kullanılan ham maddelerden ziyade kullanılan iş makineleri önem taşımaktadır. Çünkü asfalt koruyucu dışında kullanılan maddeler pek çeşitli olmayan ve ülkemizde kolay bulunan malzemelerdir. Kullanılan malzemeler içinde en kompleks olanı asfalt koruyucudur. İş makineleri ise çok daha fazla çeşitlilikte ve pahalı olduğundan asfalt yapım ücretleri hakkında etkili bir faktördür. Ancak tüm kriterler beraber değerlendirilir ve ücretler öyle tayin edilir.

 

 

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Ustamgeliyor'da Asfalt Yol Fiyatları Hakkında

Onlarca usta firmayı ayağınıza getiren ustamgeliyor ile asfalt yol için en uygun firmalara başvuru şansını yakalayın.

Asfalt yol yapımı ülkemizi saran kara yolları ağını oluşturan yapı malzemesidir. Bunun dışında belediyeler tarafından caddelerde, sokaklarda veya köy yollarında yine yollar için asfalt kullanılır. Özel sektörlere ait büyük fabrikaların bulunduğu alanlarda veya büyük sanayi sitelerinde de yine asfalt ile yol yapımı aşamaları tamamlanmaktadır.

Asfalt Yapımı Nasıldır?

Dünyanın her yerinde karşımıza çıkan asfalt için nasıl yapıldığı konusunu hepimiz merak ediyoruz. Asfalt yapımı aslında petrol üretimine dayanmaktadır. Petrol rafinerinde ayrıştırma işleminin yan ürünüdür asfalt.

Bu önemsiz yan ürün için en uygun şeyin otoyollar olduğu görüldü ve günümüzde en çok kullanılan petrol ürünlerinden biri haline geldi. Peki asfalt yapım ücretleri ne kadar diye soranlar içinde bir cevabımız elbette var. Asfalt çeşidine ve kalitesine göre değişen fiyatlar için ortalama olarak bir ton 50 TL den başlayan fiyatlara sahiptir.

Asfalt Yaptırmak İçin

Asfalt yaptırmak için öncelikle asfalt yapan firmalar araştırması yapmak zorundasınız. Ustamgeliyor bu konuda en büyük avantajınız. Çünkü ustamgeliyor sizin sokak sokak gezmenizi engelliyor ve bütün asfalt yapım firmalarını tek site üzerinde size sunuyor.

Asfalt yol yapımı için artık ustamgeliyor sayesinde en profesyonel firmalara ulaşma şansına sahipsiniz. Hemen web sitemizi ziyaret ederek en uygun firmalardan bu hizmeti alabilirsiniz. 

Asfalt Yol

Asfalt Yol Fiyatları

260
28.985
5.000.000

Genel olarak bu iş için 260 - 5.000.000 arası ödeme yapılmaktadır.