Alçıpan İşleri Fiyatları

Alçıpan İşleri Nedir?

Alçıpan İşleri Nedir? Nasıl Yapılır?

Alçıpan duvar ve tavan bölmeler oluşturmak ve tavanda şık bir görüntü sağlamak amacıyla tercih edilmektedir.

Alçıpan Duvar

Alçıpan duvar, bina duvarlarına DIN-18180 ve TS-452 standartlarında olan alçı levhaların, metal yapı üzerine vida kullanılarak tutturulması sonucunda yapılan bölme duvardır. Alçıpan duvar binalarda oda oluşturmak, su, ses, ısı ve yangına karşı dayanıklılığını arttırmak ve dekoratif bir görüntü oluşturmak için yapılmaktadır. Alçıpan duvar genellikle kullanılan yapıya göre sınıflandırılmaktadır.

  • Tek dikmeli konstrüksiyon tek katlı kaplama, çift katlı kaplama, üç katlı kaplama yapılarak bölme duvar oluşturmak için kullanılmaktadır.
  • Çift dikmeli konstrüksiyon çift katlı katlama konut arası bölme duvar oluşturmak için kullanılmaktadır.
  • Tesisat duvarı çift dikmeli konstrüksiyon çift katlı kaplama tesisat duvarı oluşturmada kullanılır.
  • Emniyet duvarı tek dikmeli konstrüksiyon üç katlı kaplama ve çelik levha emniyet duvarı oluşturmak için kullanılır.
  • Yangın duvarı tek dikmeli konstrüksiyon üç katlı kaplama ve çelik levha yangın duvarı oluşturmak için kullanılır.

Alçıpan Tavan

Alçıpan Tavan, tavan askı profilleri kullanılarak alçı levhaların tutturulmasıdır. Alçıpan tavan sistemleri estetik görüntü oluşturma, yangın yalıtımı, ses yalıtımı ve tesisat uygulamalarının kolay bir şekilde yapılması için tercih edilmektedir. Alçıpan tavan uygulanmış olduğu döşemeye göre çeşitlilik göstermektedir.

  • Çelik Döşeme; İskelet yapının en kolay olduğu döşeme biçimidir. İskelet kaynak, perçin ya da bulon ile döşemeye tutturulur.
  • Ahşap Döşeme; Metal iskelet iki taraflı olarak bir tarafı ahşap döşeme üzerine çıkacak biçimde bulon ve somun ile döşemeye uygulanır.
  • Betonarme Döşeme; En çok kullanımı olan alçıpan tavan türüdür. Metal kullanılarak hazırlanan iskelet çelik vida ile döşemeye tutturulur.
  • Asmolen Döşeme, Metal iskelet döşemeye betonarme döşemedeki gibi tutturulur.

Alçıpan tavan ve duvar yapımı, sıva, mantolama ve daha pek çok alanda aradığın en iyi usta ustamgeliyor.com’da. Sen de ustamgeliyora üye olarak en iyi ustalar ile çalışabilirsin. Yapman gereken siteye üye olduktan sonra ihtiyacına yönelik iş talep formunu doldurmak. Bu işlemin ardından ustamgeliyor.com sistemindeki ustalardan gelen teklifleri değerlendirerek ihtiyacı olan hizmeti alabilirsin.

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Ustamgeliyor'da Alçıpan İşleri Fiyatları Hakkında

Ustamgeliyor farkı ile alçıpan işleri hakkında detaylı bilgiye sahip olun ve firmamızın diğerlerinden farkını öğrenin.

Alçıpan işleri özellikle yeni yaptırılmakta olan evler için tercih edilen bir sektördür. Evlerinizin tavanları için son derece güzel bir görünüm sergileyen ve bunun yanında temizlik için kolaylık sağlayan alçıpanlar son dönemlerde oldukça ilgi çekmekte ve tercih edilmektedir. Ustamgeliyor adresimiz bu konuda size en kaliteli hizmeti sunan profesyonel firmaları sunmaktadır.

Pvc Kapı Ücreti Ne Kadar?

Pvc kapı fiyatları için yapacağınız araştırmalar için size yardımcı oluyor ve en uygun fiyatlarla pvc kapı sahibi olmanızı sağlıyoruz. Estetik ve modern bir görünüm için tercih edilen pvc kapıların fiyatları kalitesine göre değişmektedir. Ortalama 150 TL’den başlayan ve 450 TL’ye kadar değişen pvc kapı fiyatları ile sizlere en kaliteli hizmeti sunan firmaları getiriyoruz.

Alçıpan Tavan ve Fiyatlar

Alçıpan tavan hizmetinden faydalanmak için hemen firmamızı ziyaret edebilirsiniz. Alçıpan tavanlar son dönemlerde sıkça tercih edilen ve evinize ve odalarınıza modern, estetik bir görüntü sunan tavan çeşitlerindendir. Ayrıca temizlik konusunda da size yardımcı olmakta ve bir bez aracılığı ile bile temizlik işinizi gerçekleştirmenizi sağlamaktadır.

Pvc fiyatları hakkındaki araştırmalarınıza da cevap veriyor ve sizi en uygun fiyatlar dahilinde pvc kapı hizmetleri sunan firmaları getiriyoruz. En düşük 150 TL’den başlayan pvc kapı fiyatları ile size hizmet eden firmalar ile tanışın.

Alçıpan işlemleri için en çok merak edilenlerden birisi de fiyatlarıdır. Alçıpan fiyatları işlemleri için bir metrekareye ortalama 9,20 kg alçı levha kullanılmaktadır. Bu da ortalama 10 TL’den başlayan fiyatlara sahiptir. 

Alçıpan İşleri

Alçıpan İşleri Fiyatları

200
2.450
17.030

Genel olarak bu iş için 200 - 17.030 arası ödeme yapılmaktadır.