Akıllı Ev / Bina Sistemleri (Otomasyon) Fiyatları

Akıllı Ev / Bina Sistemleri (Otomasyon) Nedir?

Akıllı Ev / Bina Sistemleri (Otomasyon) Nedir? Nasıl Yapılır?

Akıllı ev ve bina sistemleri birbirleri ile haberleşebilen ve uyum içinde çalışabilen sistemlerdir. Akıllı ev teknolojileri aydınlatmalar, televizyonlar, müzik sistemleri, klimalar gibi elektrikli aletlerin kumanda ya da internet üzerinde kontrol edilmesini sağlayan sistemlerdir. Ev teknolojileri birçok alanda kullanılan kontrol sistemlerinin gündelik hayata uyarlanmasıdır. Ev otomasyonu da bu teknolojilerin kişinin özel ihtiyaç ve isteklerine göre uyarlanma şeklidir.

Akıllı ev bütün bu teknolojiler sayesinde ev sakinlerinin ihtiyaçlarına cevap verir. Hayatlarını kolaylaştırır, güvenli ve konforlu bir yaşam sürmelerinde yardımcı olur. Otomatik fonksiyonları ve sistemleri kullanıcılar tarafından uzaktan kontrol edilebilir.

Akıllı ev sistemleri nasıl yapılır diye merak ediyorsan Ustamgeliyor’un tecrübeli ustalarından kolaylıkla öğrenebilirsin.

Akıllı ev sistemlerinin kullanılmasının asıl büyük sebebi de verimliliği arttırmak ve enerji tasarrufunu sağlamaktır. Bir evde;

  • Evin kullanılmayan yerlerinin ısıtılması
  • Söndürülmeyen ışıklar
  • Yüksek derecede çalışan soğutma ve ısıtma sistemleri
  • Açık bırakılan elektronik cihazlar

Fazladan enerji tüketimine sebep olur. Akıllı ev sistemleri sayesinde;

  • Isı enerjisinde %30’a kadar tasarruf sağlanır.
  • Gereksiz ışıklar otomatik olarak söndürülür.
  • Yakılan ışıklar %90 parlaklıkta çalışır.
  • Cihazlar ucuz tarifede çalışacak şekilde programlanır.

Akıllı bina sistemleri de farklı sistemlerin tek bir merkezden birbirlerine entegre edilmesiyle çalışır. Bu sistemler yangın algılama, motorlu perde – abajur, CCTV, güvenlik, aydınlatma, HVAC, access giriş – çıkış sistemleridir. Akıllı binalar kullanıcılarına konfor, tasarruf ve güvenlik sunar. Yeni yapılan bina projelerinde de büyük bir yer alır.

Akıllı ev ve bina sistemleri klasik alarm sistemlerine göre en büyük avantajı hırsızlık, yangın ya da su baskını gibi olayların büyümeden önlenmesini sağlamasıdır. Komşuda çıkan yangın sensörler sayesinde apartmandaki herkesin uyarılmasını sağlar. Tatildeyken eve yaklaşan biri olduğu zaman ışık, müzik sistemi gibi cihazlar otomatik devreye girerek evde birileri olduğu izlenimini verebilir.

Akıllı ev fiyatları hakkında bilgi almak için sen de ustamgeliyor.com’a hemen üye ol ve teklif al. İşinin ehli ustalar ile çalışma fırsatını yakala. Ustalardan gelecek teklifleri değerlendir, ustaların profillerini incele ve tercihini yap.

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Ustamgeliyor'da Akıllı Ev / Bina Sistemleri (Otomasyon) Fiyatları Hakkında

Akıllı Teknolojiler

Ustamgeliyor sitesi bünyesinde faaliyet gösteren firmalar tüm akıllı teknolojiye sahip sistemlerin monte ve tamir işlemlerini yerine getirmektedir. Bu hizmetleri alabilmeniz için kısa bir form doldurmanız yeterli olmaktadır.

Hizmet Talep Formu

Bu form içerisinde mülk tipi, hizmetin talep edildiği tarih ve saat, fotoğraflar ve açıklamaklar gibi kısımlar bulunmaktadır. Bunların eksiksiz bir şekilde doldurulması akıllı bina sistemleri hizmetleri için son derece önemlidir.

Akıllı Ev Sistemleri

Bu hizmeti almadan evvel aklınıza akıllı ev sistemleri nasıl yapılır gibi bir soru gelebilir? Bu soruya cevap olarak üstün teknoloji kullanarak cevabını vermek yanlış olmayacaktır. Zira dijital sistemlerde bulunan yapay zekalar sayesinde sizler bu sistemleri uzaktan kontrol edebilme imkanına sahip bulunmaktasınız.

Fiyatlar

Akıllı ev fiyatları bulundukları yerlere göre değişiklik arz etmektedir. Ancak eğer iyi bir akıllı ev sahibi olmak istiyor iseniz o halde 500.000 TL’yi gözden çıkarmanız gerekmektedir. Ancak bir eve sahip iseniz ve bunu akıllı hale getirmek istiyorsanız o halde 3 bin liraya evinizi akıllı teknoloji ile buluşturmanız mümkündür.

Oldukça cüzi bir fiyatla hayatınızı son derece kolaylaştırmanız mümkün olacaktır. Sizler de bu hizmetlerden faydalanmak istiyorsanız biran evvel form doldurarak firmalardan ücretsiz teklif alabilirsiniz.