Ağaç Kesme ve Bakımı Fiyatları

Ağaç Kesme ve Bakımı Nedir?

Ağaç Kesme ve Bakımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mobilyalarda ve ticari alanlarda kullanılmak üzere kesilen ağaçlar için ağaç kesimi işlemlerini ustamgeliyor adresinden yaptırabilirsiniz.

Ağaçlar ekosistem içinde ne kadar büyük öneme sahip olsa da bazen kuruyan ya da çürüyen ağaçların kesilmesi gerekirken, bazen de ticari amaçlı yetiştirilen ağaç kesim işlemi sonrasında kullanılmaktadır. Günlük hayatta en çok kullandığımız mobilyalardan tutun salata tahtamıza kadar ağaç olduğunu görürüz. Bu yüzden de ağaç kesimi bazen zorunlu olabilir.

Ağaç Kesme Makineleri

Ağaç kesmek eskiden baltalar yardımıyla yapılırken artık insan gücüne yerine makine gücüne geçildi ve baltaların yerini ağaç kesme makineleri aldı. Bu makineler birçok marka ve modeldedir. Fiyat, motor, performans, boyut gibi özellikleri inceleyerek ve profesyonel ya da amatör olarak ağaç kesmenize göre bir odun kesme makinesi seçebilirsiniz.

Odun Kesme Makinesi Çeşitleri

Ağaç kesme makineleri güç tüketimine göre iki çeşide ayrılır. Elektrikli ya da benzinli olarak çalışan bu motorlar kullanım alanına göre tercih edilebilir. Kullanımı en pratik olan elektrikli ağaç kesme motorudur. Akülü olan bu motor, benzinli motorlara göre daha hafif olan bu motorların güç benzinlilerden biraz daha düşüktür. Bu yüzden benzinli motorların iş hacmi daha yüksektir. Profesyonel olan benzinli motorlar uzun süreli çalışmalar için çok daha uygundur. Bu farkları bilerek siz de ağaç kesme motorunu ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz. Seçtiğiniz motorun özelliklerine göre ağaç kesme makinesi fiyatları da değişkenlik gösterecektir.

Kullanım Amacına Göre Ağaç Kesme Makineleri

Ağaç kesme makinesi seçimi kesinlikle kullanım alanınız ve şeklinize göre seçilmelidir. Bunu birkaç örnekle açıklayalım.

İş alanında ve sürekli kullanmak için bir ihtiyacınız varsa benzinli modeller sizin işinize daha çok yarayacaktır.

Bahçe düzenleme çalışmalarında kullanmak istiyorsanız, muhtemelen ağaç budama işi için kullanırsınız. Bu durumda ise elektrikli ağaç testere sizin işinizi daha iyi görecektir. Daha hafif olduğu için amatör bir kullanıcıyı yormayacaktır.

Eğer bahçe işleri için kullanacağım ama uzun süreli kullanacağım derseniz elektrikli motorunuz için yedek akü bulundurmanız durumunda işinizi kesintisiz halledebilirsiniz.

Açık alanda gerçekleşecek olan ağaç kesme işleri için benzinli modeller işinizi kısa sürede bitirmenizi sağlayacaktır. Çünkü bu ağaçlar genelde daha kalındır ve daha fazla güç ister.

 

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Ustamgeliyor'da Ağaç Kesme ve Bakımı Fiyatları Hakkında

Ağaç kesme işlemi için gerekli olan envanterleri size sağlayan firmaları ayağınıza getiren ustamgeliyor ile tanışın.

Ustamgeliyor.com adresi birçok konuda olduğu gibi ağaç kesme konusunda da size hizmet veren usta firmaları bir araya topluyor ve tercihlerinize sunuyor. Ağaç kesim işlemi için gereken bütün malzemelerin satışını yapan onlarca firmaları size sunuyor ve istediğiniz herhangi birisinden teklif almanızı sağlıyoruz.

Ağaç Kesim İşlemi

Ağaç kesimi için ihtiyaç duyulan bazı ağaç kesme makineleri mevcuttur. Bu makineler aracılığı ile insanlar ağaç kesme işlemini daha hızlı yaparlar ve bu sayede zaman kaybının önüne geçmiş olurlar. Son derece tehlikeli olan ağaç kesim işlemi için ise ne kadar hızlı olunursa o kadar daha güvenli olur. Çünkü ağır ağır testere yardımı veya balta ile yapılan kesimlerde ağacın ne zaman devrileceği tam olarak belli değildir. Bu durumda ciddi kazalara neden olmaktadır.

En hızlı ağaç kesme işlemi için odun motoru olarak da bilinen elektrikli ağaç testere kullanılabilir. Elektrikli ağaç testere satışı için size hizmet veren onlarca firmaya tek tık ile ulaşıp günlerce dolaşmamak için hemen ustamgeliyor adresimize başvurun.

Odun Motoru Fiyatları

Ağaç kesme makinası fiyatları kesinlikle gözünüzü korkutmasın. Çünkü dakikalar veya saatler süren ağaç kesim işinizi bu makinalar sayesinde saniyeler içinde hallediyorsunuz. 200 TL’den başlayan odun motoru fiyatları kalitesine göre 3.000 TL’ye varan fiyatları bulmaktadır. Her bütçeye uygun odun motorları satışı yapan firmalara ulaşmak için hemen ustamgeliyor u ziyaret edin.