En Uygun Şanlıurfa Tesisat Fiyatları

En Popüler Ustalarımız

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Ustamgeliyor'da Şanlıurfa Tesisat Fiyatları Hakkında

Donan Su Borusu Nasıl Açılır?

Kış aylarında özellikle İç ve Doğu Anadolu’da donma olayları çok sık görülür. Bu konuda yaşanan en büyük problemlerden birisi de evin dışarısında kalan su borularında yaşanan donmalardır. Bu tür durumlarda su kullanılamaz ve günlük hayat olumsuz yönde etkilenir. Evdeki çeşmelerden yeniden su akmasını beklemek uzun süreceği için bu tür durumlarda müdahale ederek suyun yeniden akması sağlanmalıdır. Peki, donmuş su borusu nasıl açılır?

Ustamgeliyor.com Şanlıurfa tesisat firmaları işlerini özveriyle yaparlar. 

Donmuş su borularından yeniden su akışının sağlanmasında en pratik yöntem sıcak suyun kullanılmasıdır. Eğer borular evin dışarısında ise buradaki borulara kaynatılmış su dökülerek içesindeki buzların erimesi ve yeniden su akışının başlaması sağlanır.

Donmuş boruların açılması işleminde en etkili sonucu veren yöntemlerden bir tanesi de pürmüz ile su borularının ısıtılmasıdır. Tüpe bağlanmış olan pürmüz ucuyla tesisat borusu ısıtıldığı zaman, boru içerisinde su da ısınır ve içerisindeki buz çözülür. Ancak bu uygulamayı yapabilmek için boruların demir olması gerekmektedir. Eğer plastik borularda bu uygulama yapılırsa borunun erimesine ve zarar görmesine sebep olabilir. Ayrıca bu işlem yapılırken Şanlıurfa tesisat ustası tarafından hizmet alınması gerekir.

Demir tesisat boruların kullanıldığı evlerde kullanılabilecek diğer bir yöntem ise borulara kaynak makinesi ile elektrik verilmesidir. Elektrik akımı etkisi ile ısınan metal borular buzlanmanın çözülmesini ve tesisattan yeniden su akmasını sağlar. Ancak bu yöntem biraz tehlikelidir, zorunlu kalmadıkça kullanılmamalıdır ve kesinlikle uzman bir kişiden destek alınmalıdır.

Şanlıurfa tesisat işlerinde en iyi ustalar Ustamgeliyor.com’da.

Son dönemde donan su borularını açmada kullanılan en popüler yöntemlerden birisi de düdüklü tenceredir. Kaynak makinesi ve pürmüz yöntemine göre çok daha az tehlikeli olan düdüklü tencere yönteminde tencere yarıya kadar suyla doldurulur ve su kaynatılır. Su kaynadıktan sonra ısıya karşı dirençli olan bir hortum, tencerede bulunan buhar tahliye bölümüne dayanır. Diğer ucu ise donmanın olduğu yere en yakın konumda olan musluğa bağlanır. Böylelikle sıcak su buharı ile boru açılır.

Şanlıurfa tesisatçı numaraları aramakla uğraşmana gerek yok. Ustamgeliyor.com’a üye ol, talebini oluştur ve en iyi Şanlıurfa tesisatçı fiyatları ile işlerini hallet.