Şanlıurfa Tesisat Fiyatları

Şanlıurfa Tesisat Nedir?

Ustalarımız işine uygun teklifler vermek için 7/24 hizmetinde!

Aradığın usta seni bulsun!

Donan Su Borusu Nasıl Açılır?

Kış aylarında özellikle İç ve Doğu Anadolu’da donma olayları çok sık görülür. Bu konuda yaşanan en büyük problemlerden birisi de evin dışarısında kalan su borularında yaşanan donmalardır. Bu tür durumlarda su kullanılamaz ve günlük hayat olumsuz yönde etkilenir. Evdeki çeşmelerden yeniden su akmasını beklemek uzun süreceği için bu tür durumlarda müdahale ederek suyun yeniden akması sağlanmalıdır. Peki, donmuş su borusu nasıl açılır?

Ustamgeliyor.com Şanlıurfa tesisat firmaları işlerini özveriyle yaparlar. 

Donmuş su borularından yeniden su akışının sağlanmasında en pratik yöntem sıcak suyun kullanılmasıdır. Eğer borular evin dışarısında ise buradaki borulara kaynatılmış su dökülerek içesindeki buzların erimesi ve yeniden su akışının başlaması sağlanır.

Donmuş boruların açılması işleminde en etkili sonucu veren yöntemlerden bir tanesi de pürmüz ile su borularının ısıtılmasıdır. Tüpe bağlanmış olan pürmüz ucuyla tesisat borusu ısıtıldığı zaman, boru içerisinde su da ısınır ve içerisindeki buz çözülür. Ancak bu uygulamayı yapabilmek için boruların demir olması gerekmektedir. Eğer plastik borularda bu uygulama yapılırsa borunun erimesine ve zarar görmesine sebep olabilir. Ayrıca bu işlem yapılırken Şanlıurfa tesisat ustası tarafından hizmet alınması gerekir.

Demir tesisat boruların kullanıldığı evlerde kullanılabilecek diğer bir yöntem ise borulara kaynak makinesi ile elektrik verilmesidir. Elektrik akımı etkisi ile ısınan metal borular buzlanmanın çözülmesini ve tesisattan yeniden su akmasını sağlar. Ancak bu yöntem biraz tehlikelidir, zorunlu kalmadıkça kullanılmamalıdır ve kesinlikle uzman bir kişiden destek alınmalıdır.

Şanlıurfa tesisat işlerinde en iyi ustalar Ustamgeliyor.com’da.

Son dönemde donan su borularını açmada kullanılan en popüler yöntemlerden birisi de düdüklü tenceredir. Kaynak makinesi ve pürmüz yöntemine göre çok daha az tehlikeli olan düdüklü tencere yönteminde tencere yarıya kadar suyla doldurulur ve su kaynatılır. Su kaynadıktan sonra ısıya karşı dirençli olan bir hortum, tencerede bulunan buhar tahliye bölümüne dayanır. Diğer ucu ise donmanın olduğu yere en yakın konumda olan musluğa bağlanır. Böylelikle sıcak su buharı ile boru açılır.

Şanlıurfa tesisatçı numaraları aramakla uğraşmana gerek yok. Ustamgeliyor.com’a üye ol, talebini oluştur ve en iyi Şanlıurfa tesisatçı fiyatları ile işlerini hallet. 

Şanlıurfa Tesisat Fiyatları Hakkında

Şanlıurfa Tesisat fiyatları ve en uygun günlük Şanlıurfa Tesisat şirketleri, firmaları burada.

Şanlıurfa şehrinin tüm ilçe ve mahallelerine Tesisat hizmeti veren ustalarımız bulunmaktadır.

Eyyübiye , Viranşehir , Halfeti , Karaköprü , Bozova , en çok Tesisat hizmeti alan ilçeler arasında başı çekmektedir.

Musa Tombul , ustaları ve şirketleri olmak üzere yüzlerce usta hizmetinizde.

Tesisat Şanlıurfa için ilçe ve mahalle seçiminizi yapın, hizmet tarih aralığını ve diğer gerekli bilgileri girin, Şanlıurfa ilinde tesisat hizmeti veren onlarca usta, sizin için uygunluk ve fiyat bilgilerini paylaşsın.

Fiyatlar; 354 - 5.665 aralığında değişim göstermektedir.

Şanlıurfa Tesisat fırsatları konusunda da her an bilgi alabilmek için sosyal medya hesaplarımızdan takipte kalın. Unutmadan söyleyelim; sosyal medya hesaplarımızı takip ederek belli aralıklarla paylaşılan Şanlıurfa Tesisat fırsatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tesisat

Tesisat Fiyatları

354
2.216
5.665

Genel olarak bu iş için 354 - 5.665 arası ödeme yapılmaktadır.