Aradığın Usta Ayağına Gelsin - UstamGeliyor Blog

Çelik konstrüksiyon sistemleri için kendinize en uygun olanını tercih etmek için bilmeniz gerekenler

çelik sistemleri oldukça sağlam olmakla birlikte portatif olmamaktadır.

Çelik konstrüksiyon birçok taşıyıcı sistemleri içerisinde barındıran tamamı çelikten üretilen ve ağır çelik, hafif çelik olarak ikiye ayrılan yapı sistemlerine verilen isimdir. Çelik konstrüksiyon yapılacak mekana göre birçok modelde ve boyutta üretilmektedir.

çelik konstrüksiyon firmaları ustamgeliyor.jpg

Aynı zamanda çelik konstrüksiyon sistemleri yalıtımlı ve yalıtımsız olarak da kendi içerisinde iki kısma ayrılmaktadır. Yapıtın şekline ve amacına uygun olarak kaynaklı ve kaynaksız olarak da kendi içerisinde iki kısma ayrılan bu sistem de hangi alanlarda hangi çelik sistemleri kullanılır bakalım;

çelik konstrüksiyon fiyatları ustamgeliyor.jpg


Kaynaklı çelik konstrüksiyon sistemleri

Fabrikalar, spor salonları gibi büyük alanlar inşa edilmektedir. Ağır ve kaynaklı çelik sistemleri oldukça sağlam olmakla birlikte portatif olmamaktadır. Böyle büyük yapıtlarda ağır çelikten oluşan kaynaklı çelik konstrüksiyon sistemleri oldukça sık uygulanarak hem fiyat hem de zamandan tasarruf edilmektedir.

çelik konstrüksiyon fiyatları.jpg


Kaynaksız çelik konstrüksiyon sistemleri

Bu sistem genel olarak ambar, depo alanları gibi küçük mekânlar için tercih edilmektedir. Bu tarz mekânlarda kullanılan çelik kaynaklı çelik sistemine nazaran oldukça hafif ve portatiftir.  Bu çelik sisteminde kaynak yerine kullanılan birleştirme sistemi çelik, cıvata veya somon yardımı ile monte edilmektedir. En büyük ve sevilen özelliklerinden biri olan hafiflik, portatif ve taşınabilir olma özelliği bu sistemin sık tercihler arasında olma özelliğine sahip olmasına nedendir.

çelik konstrüksiyon ustamgeliyor.jpg

Çelik konstrüksiyon sistemleri özellikle hafif ve portatif olanlarının deprem bölgelerinde sık tercih edilmesi can ve mal kaybını ciddi oranda önlediği bilinmektedir. İster kaynaklı çelik konstrüksiyon sistemleri olsun ister kaynaksız çelik sistem olsun kurulumu oldukça pratik ve hızlı gerçekleşmektedir.

çelik konstrüksiyon.jpg

Yalıtımlı çelik konstrüksiyon sistemleri ve yalıtımsız çelik konstrüksiyon sistemleri olarak iki kısımdan oluştuğunu söylediğimiz bu sistemde üretici firmadan hangisini isterseniz ona göre uygulama ile monte işlemini gerçekleşir. Fakat bilinmelidir ki uygulatacağınız çelik yapıtta yalıtım sistemi olması oldukça önemlidir. Çelik konstrüksiyon sistemlerinde uygulanan yalıtım sistemi sayesinde olumsuz hava şartlarından etkilenmeniz mümkün değildir.

çelik konstrüksiyon firmaları.jpg

Fiyat olarak yalıtımsız çelik konstrüksiyon sistemleri yalıtımlı çelik yapıta nazaran daha ucuz olsa da yalıtımlı çelik konstrüksiyon sistemleri çok daha uzun ömürlü ve konforludurlar. Çelik konstrüksiyon sistemleri özellikle İstanbul şehrinde oldukça fazla çeşit ve fiyat  listesine sahip olup uygulanacak mekana, büyüklüğüne, yalıtım ve monte özelliklerine göre seçeneklere göre fiyat belirlenmesi yapılmaktadır.

Çelik konstrüksiyona dair tüm ihtiyaçlarınız için en iyi uzmanlar Ustamgeliyor.com’da.

Yorum yaz

Usta mı arıyorsun?

Ustamgeliyor.com ustalarla müşterileri birleştiren bir hizmet platformudur.Eğer bir ustaya ihtiyacın var ise-kısaca ihtiyacını belirt -gelen 7 teklifi karşılaştır-sana en uygun ustayı seç .

Talep oluşturmak için hemen logoya tıkla:

Kategoriler

En Popüler