Aradığın Usta Ayağına Gelsin - UstamGeliyor Blog

Çatı ustası tercihinde nelere dikkat etmeliyim?

Çatı bakımı denildiğinde akla birçok işlemin aynı anda geliyor olması çok normal. Çatı işlerinde birden çok işlem olduğu gibi bu işlemleri yapabilecek olan birden çok da çatı ustası vardır.

Yaptırmak istediğiniz çatı hizmetinde gerekli olan çatı ustasını tercih ederken birçok özelliğin aynı anda olmasını istemeniz, aslında fazla beklenti içinde olduğunuzdan değil aslında olması gereken olduğundan kaynaklanmaktadır.

Çatı işleri; çatı yapımı, çatı yalıtımı, çatı bakımı ve çatı tamiri gibi evrelerden oluşmaktadır. Bu evrelerin her biri özenli bir ustalık ve usulüne uygun bir yapım ister.

Eğer hizmet alacağınız çatı ustası tam olarak aldığınız hizmet konusunda yeterliliğe sahip değilse sonuç paranızın boşa gitmesinden öteye gitmeyecektir.

Çatı ustası seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Çatı ustası seçiminde yapılacak olan hizmetin en iyisi olması gerektiğini söyledikten sonra sahip olacağınız hizmeti verecek olan çatı ustası seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiğini iyi bilmeniz gerektiği oldukça açıktır. Çatı ustası seçerken dikkat etmeniz  özellikler şu şekildedir;

  • Tercih edeceğiniz çatı ustası sağlam bir deneyime sahip olmalı,
  • Hizmet almayı düşündüğünüz çatı ustası, sizin hizmet almak istediğiniz alanda mutlaka ehlileşmiş olmalı,

  • Alacağınız çatı hizmeti çatı tamiri ve aynı zamanda çatı yalıtımı ise her ikisinde de sağlam tecrübe sahibi olan bir çatı ustasından hizmet alınmalı,
  • Çatı ustası ister bireysel ister firma ile hizmet veriyor olsun mutlaka iş güvenliği konusunda hassas olmalıdır, bu durum hizmet almadan önce mutlaka öğrenilmelidir.

Bu maddeler doğrultusunda tercih edilen çatı ustası sayesinde iki ayrı çatı işini tek bir profesyonel çatı ustasına yaptırmış olacak ve hem zaman hem de ödeyeceğiniz paradan tasarruf etmiş olacaksınız.

En sık tercih edilen çatı ustası, çatının izolasyonunu yaptırmak için tercih edilmektedir ve yine yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkan bir diğer durum ise konutlarda en fazla ısı kaybına neden olan bölgede yine çatı izolasyonunun eksik olması veya çatı izolasyonunun olmaması veya doğru bir şekilde çatı izolasyonu yapılmamasıdır.

Bundan dolayı çatı ustası tercihinizde oldukça dikkatli hareket etmeniz ve yine dikkatli bir şekilde çatı ustası tercihi yapmanız olmazsa olmaz durumların başında gelmektedir.

Birçok kez yapılan yanlış çatı ustası tercihlerinde elde edilen sonucun istenilen gibi olmaması, çatı ustasının rastgele tercih edilmesinden kaynaklanmaktadır. Bundan dolayı yapılacak olan boya ustası tercihinin mutlaka yukarıda vermiş olduğumuz maddeler doğrultusunda olması, elde edeceğiniz sonucun en iyisi olması için şarttır.

Benzer Konular

Yorum yaz

Usta mı arıyorsun?

Ustamgeliyor.com ustalarla müşterileri birleştiren bir hizmet platformudur.Eğer bir ustaya ihtiyacın var ise-kısaca ihtiyacını belirt -gelen 7 teklifi karşılaştır-sana en uygun ustayı seç .

Talep oluşturmak için hemen logoya tıkla:

Kategoriler

En Popüler